Poprzedni
Następny

Co to jest technologia SAM?

SAM (ang. Speaker Active Matching) jest autorską technologią Devialet, która pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał kolumn głośnikowych. Rozwiązanie to w czasie rzeczywistym analizuje sygnał muzyczny i optymalizuje go pod kątem charakterystyki głośników. Dzięki temu ciśnienie dźwięku odtwarzanego przez przetworniki jest dokładnym odwzorowaniem sygnału, który został zarejestrowany przez mikrofon. Przy obróbce sygnału SAM bazuje na niezwykle mocnym cyfrowym procesorze dźwięku, który wykorzystując maksimum potencjału mechanicznego membran głośników rozszerza odpowiedź niskich częstotliwości (aż do 25 Hz) oraz skutecznie chroni przetworniki, eliminując możliwość zniszczenia ich podczas słuchania przy wysokim poziomie głośności.

Technologia SAM nie wymaga wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji sprzętowych. Wystarczy w konfiguratorze online wybrać model używanych głośników i aktywować SAM, a urządzenie automatycznie rozpozna profil głośników i będzie gotowe do tego, aby w kilka sekund przesłać perfekcyjnie dopasowany sygnał. Baza głośników jest wciąż rozszerzana. Zależnie od aktualnych potrzeb zgłaszanych przez użytkowników, poszczególne modele zespołów głośnikowych są badane przez firmę w pierwszej kolejności.

Korzyści płynące z SAM to:

  • brak zniekształceń,
  • brak opóźnienia,
  • brak sprzężenia zwrotnego,
  • maksymalne wykorzystanie potencjału mechanicznego głośników.

Technologia SAM nie wymaga stosowania zewnętrznych akcesoriów, np. mikrofonu, ani też kalibracji głośników.

Przenośna wersja SAM Lab umożliwia utworzenie we własnym zakresie modelu SAM dla aktualnie użytkowanych zespołów głośnikowych. Nie trzeba zatem wysyłać kolumn głośnikowych do firmy Devialet. Takiego rozwiązania i takich możliwości nie oferuje żaden inny producent.

 

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: