Poprzedni
Następny

Bluesound, Bowers & Wilkins, Hegel, NAD, Thorens i Yamaha wśród laureatów EISA 2023–2024

Stowarzyszenie EISA, zrzeszające magazyny z branży audio-wideo, po raz kolejny przyznało nagrody EISA Awards, które uznawane są za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży audio-wideo. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się urządzenia z portfolio marek Bluesound, Bowers & Wilkins, Hegel, NAD, Thorens i Yamaha. Co warte podkreślenia, ostatni z wymienionych producentów zdobył w tym roku aż 3 nagrody, a dwie powędrowały do Norwegii, a konkretnie do firmy Hegel.

EISA 2023-2024

EISA jednoczy ponad 50 specjalistycznych magazynów i portali internetowych zajmujących się m.in. rynkiem audio-wideo na Starym Kontynencie i nie tylko. Laureaci poszczególnych kategorii są wyłaniani przez członków stowarzyszenia spośród wielu produktów testowanych i recenzowanych w ciągu ostatniego roku. Testy i odsłuchy pozwoliły na wytypowanie listy najlepszych urządzeń w każdej z obowiązujących kategorii, a zwycięzcy wybierani są na podstawie głosowania.


Zdobywcy nagród EISA 2023–2024 w wybranych kategoriach:


Bowers & Wilkins 703 S3 – WOLNOSTOJĄCE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2023–2024

Wśród kolumn podłogowych jury EISA Awards doceniło model 703 S3 firmy Bowers & Wilkins i jego imponujące brzmienie niskich tonów, a także szczegółowość wysokich tonów oraz przejrzystą scenę dźwiękową. W tej generacji serii 700 model 703 po raz pierwszy ma przetwornik wysokotonowy w wersji „Tweeter-on-top”. Oprócz niego w kolumnie wykorzystano przetwornik średniotonowy FST z membraną Continuum i dwa przetworniki niskotonowe z membranami Aerofoil. Generacja „S3” to także nowy kolor wykończenia – Mocha (mokka).

Bowers & Wilkins 703 S3

Hegel Viking – ODTWARZACZ CD HIGH-END EISA 2023–2024

W kategorii „Odtwarzacz CD High-End EISA 2023–2024” nagrodę otrzymał Viking firmy Hegel m.in. za wyraziste i przestrzenne brzmienie, wierne materiałowi źródłowemu. Jury konkursu zwróciło uwagę na „purystyczne podejście” norweskiego producenta do projektu odtwarzacza płyt kompaktowych. Viking to model z zaawansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym i w pełni zbalansowanym wyjściem analogowym. Na wyposażeniu nie zabrakło także techniki SoundEngine, która odpowiada za niezwykle skuteczną redukcję zniekształceń typu jitter.

Hegel Viking

Thorens TD 204 – GRAMOFON EISA 2023–2024

Najlepszym gramofonem EISA 2023–2024 uznano model TD 204 firmy Thorens. Jest to urządzenie, któremu nie brakuje atrybutów gramofonu klasy premium, a przy tym charakteryzujące się wyjątkowo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Model ten wyposażony jest w 9-calowe ramię TP120 w kształcie litery „J” i wkładkę AT95E firmy Audio-Technica – japońskiego specjalisty nie tylko od tego typu komponentów audio. Gramofon TD 204 ma też wbudowany przedwzmacniacz, który w razie potrzeby można wyłączyć.

Thorens TD 204

NAD C 3050 – WZMACNIACZ ZINTEGROWANY EISA 2023–2024

Wśród wzmacniaczy zintegrowanych nagrodę EISA 2023–204 zdobył NAD C 3050. Jest to standardowa wersja limitowanej edycji (C 3050 LE), wprowadzonej na rynek z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia marki NAD. Urządzenie bazuje na wzmocnieniu pracującym w klasie D i charakteryzuje się mocą 2 x 100 W. Na wyposażeniu jest m.in. złącze HDMI z eARC (ulepszonym zwrotnym kanałem audio, a także wejście gramofonowe (MM, od ang. Moving Magnet) i moduł Bluetooth. Wzmacniacz obsługuje opcjonalne moduły rozszerzeń MDC2, co pozwala wzbogacić go o dodatkowe funkcje, w tym m.in. obsługę platformy BluOS.

NAD C 3050

Zobacz film poświęcony nie standardowej, a limitowanej edycji nagrodzonego wzmacniacza C 3050 firmy NAD, czyli modelowi C 3050 LE:

Bluesound POWERNODE EDGE – KOMPAKTOWY WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024

Kolejnym nagrodzonym wzmacniaczem w tej edycji konkursu jest POWERNODE EDGE firmy Bluesound, który zwyciężył wśród „kompaktowych wzmacniaczy strumieniujących”. Mimo niewielkich gabarytów mamy tu do czynienia z doskonale wyposażonym urządzeniem, do którego wystarczy podłączyć kolumny głośnikowe. Model POWERNODE EDGE ma wbudowane m.in. złącze HDMI z eARC i dwukierunkowy moduł Bluetooth, a ponadto jest kompatybilny z systemem BluOS. Może być obsługiwany za pośrednictwem aplikacji mobilnej BluOS Controller.

 Bluesound POWERNODE EDGE

Zobacz naszą prezentację wideo tego wyjątkowego wzmacniacza firmy Bluesound:

Yamaha R-N2000A – AMPLITUNER STRUMIENIUJĄCY EISA 2023–2024

Najlepszym „amplitunerem strumieniującym EISA 2023–2024” uznano topowy model stereofoniczny firmy Yamaha, czyli R-N2000A. Jury konkursowe określiło to urządzenie jako „solidne, innowacyjne i wszechstronne”. Stereofoniczny amplituner sieciowy japońskiego producenta sprawdzi się praktycznie we wszystkich gatunkach muzycznych i pozwala na dostęp do różnorodnych serwisów streamingowych. Został wyposażony w funkcję automatycznej kalibracji YPAO (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer), która pozwala skorygować brzmenie systemu audio, dopasowując je do akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Yamaha R-N2000A

Zapraszamy do obejrzenia wideo recenzji nagrodzonego EISA amplitunera:

Hegel H600 – WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY HIGH-END EISA 2023–2024

Za najlepszy „wzmacniacz strumieniujący” klasy high-end w plebiscycie EISA 2023–2024 nagrodę otrzymał Hegel za model H600. Jest to następca wzmacniacza zintegrowanego H590, który również został doceniony przez Stowarzyszenie, ale 5 lat wcześniej. H600 z miejsca stał się referencyjnym modelem norweskiego producenta. Charakteryzuje się mocą 303 W na kanał i obsługuje technikę SoundEngine 2, redukującą zniekształcenia i umożliwiającą uzyskanie brzmienia, które jest tak wierne oryginalnemu nagraniu, jak to tylko możliwe.

Hegel H600

Yamaha YH-5000SE – SŁUCHAWKI HIGH-END EISA 2023–2024

W segmencie urządzeń audio klasy high-end doceniono także Yamahę. Tym razem za słuchawki. Tegorocznym zwycięzcą okazał się nauszny model YH-5000SE. Są to pierwsze od ponad 3 dekad planarne słuchawki magnetyczne tego renomowanego japońskiego producenta, nawiązujące do modelu HP-1 z lat 70. XX wieku. YH-5000SE to konstrukcja, która łączy legendarne autorskie przetworniki Yamaha ORTHODYNAMIC™ z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i wysokiej jakości materiałami, które zostały wykorzystane do produkcji. Co ciekawe, są to jednocześnie jedne z najlżejszych high-endowych słuchawek na świecie.

Yamaha YH-5000SE

Seria Yamaha True X – SYSTEM SOUNDBAROWY EISA 2023–2024

Za najlepszy „system soundbarowy EISA 2023–2024” uznana została seria urządzeń True X firmy Yamaha. W momencie przyznania nagrody EISA w skład systemu True X wchodzą: soundbary SR-X40A, SR-X50A (kompatybilne z Dolby Atmos), subwoofer SW-X100A oraz kompaktowy głośnik bezprzewodowy WS-X1A. Soundbar, subwoofer i głośniki WS-X1A mogą w systemie True X współpracować bezprzewodowo, tworząc funkcjonalny system dźwięku przestrzennego. Co ważne, odporny na pył i zachlapanie (IP67) głośnik WS-X1A może działać też w trybie Solo, wykorzystując do połączenia ze smartfonem lub tabletem łączność Bluetooth.

Yamaha True X

Nagrodzone produkty dostępne są w ofercie tophifi.pl, a także w salonach stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia pomogą Ci w przetestowaniu wybranych modeli i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym sprzętem.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: