Poprzedni
Następny

True X – nowy bezprzewodowy system rozrywki domowej Yamaha

Yamaha zaprezentowała nowe urządzenia z serii True X – soundbar SR-X40A, zestaw SR-X50A, głośniki surround WS-X1A oraz subwoofer SW-X100A. Dzięki nim można stworzyć wyjątkowy, bezprzewodowy system rozrywki domowej, w którym legendarne brzmienie Yamaha True Sound łączy się z nowoczesną techniką Dolby Atmos i trójwymiarową przestrzenią dźwiękową.

True X – nowy bezprzewodowy system rozrywki domowej Yamaha

Bezprzewodowe kino domowe

Ekosystem True X to autorska technologia Yamaha, która pozwala bezprzewodowo sparować soundbar SR-X40A lub SR-X50A z głośnikami WS-X1A, wykorzystując je w roli głośników efektowych. Dzięki temu można w łatwy sposób uzyskać niesamowicie realistyczny dźwięk przestrzenny.

„Rozumiemy wyzwania stojące przed entuzjastami filmów, telewizji i muzyki, jeśli chodzi o odtworzenie prawdziwie wciągających wrażeń dźwiękowych dzięki Dolby Atmos. Dlatego z radością przedstawiamy serię True X, która sprawia, że przekształcenie salonu w porywające kino domowe jest łatwiejsze niż kiedykolwiek" – powiedział Alex Sadeghian, dyrektor działu Consumer Audio Yamahy.

Soundbary z Dolby Atmos

SR-X40A to soundbar typu all-in-one z wbudowanym przetwornikiem niskotonowym, natomiast SR-X50A to zestaw składający się z soundbara i dodatkowego subwoofera dla wzmocnienia niskich tonów. Oba modele oferują wyjątkowe brzmienie z niezwykłą szczegółowością, realizmem i przestrzennym obrazowaniem. Jest to zasługa m.in. skierowanych ku górze przetworników, które zapewniają autentyczne zanurzenie się w dźwięku Dolby Atmos.

YAMAHA SR-X50A

Muzyki można słuchać z licznych serwisów strumieniowych, takich jak m.in. Spotify czy Tidal. Ponadto soundbary są kompatybilne z Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay i obsługują funkcję Clear Voice, która automatycznie wyróżnia ludzki głos na tle innych dźwięków – w filmach, serialach, programach telewizyjnych, a nawet piosenkach. Z kolei wbudowane złącze HDMI z ulepszonym zwrotnym kanałem audio eARC pozwala łatwo podłączyć soundbar do telewizora za pomocą jednego kabla.

Wszechstronny głośnik

Głośnik WS-X1A sprawia, że dodanie bezprzewodowych głośników efektowych do soundbarów SR-X40A lub SR-X-50A jest niezwykle proste. W trybie Surround głośnik paruje się z soundbarem za pomocą bezpośredniego połączenia bezprzewodowego w paśmie 5GHz, zapewniając niskie opóźnienia i najlepszą stabilność sygnału.

YAMAHA WS-X1A

WS-X1A może pracować też w trybie Solo, wykorzystując do połączenia ze smartfonem lub tabletem łączność Bluetooth 5.0. Urządzenie cechuje się solidną obudową, odporną na pył i zachlapanie (stopień ochrony IP67), dzięki czemu głośnik można zabrać np. na plażę czy basen, w czym pomaga także wbudowany akumulator. Zapewnia on do 12 godz. całkowicie bezprzewodowej pracy. Podobnie jak soundbary, WS-X1A wyposażony został w funkcję Clear Voice, która sprawia, że ludzki głos staje czystszy i łatwiejszy do wychwycenia. Do głośnika dostępna jest także kompatybilna podstawka ładująca CC-T1A (sprzedawana oddzielnie), która ułatwia ładowanie.

Dostępność

Spodziewana dostępność urządzeń Yamaha z serii True X w salonach Top Hi-Fi & Video Design to sierpień br.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: