Poprzedni
Następny

Viking – nowy odtwarzacz CD marki Hegel

Hegel przedstawił nowy referencyjny odtwarzacz CD Viking opracowany z myślą o najwyższej wydajności dla standardowych płyt CD. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najwierniejszą reprodukcję dźwięku poprzez optymalizację poszczególnych komponentów w celu dostarczenia wysokiej jakości sygnału wyjściowego, który jest wierny oryginalnemu nagraniu.

Hegel Viking CD player

Hegel nadał nowemu odtwarzaczowi nazwę Viking, gdyż norweska marka – podobnie jak wikingowie – ulepsza istniejące już rozwiązania. Kiedy rozpoczęła się era wikingów, łodzie istniały już od tysięcy lat. Wikingowie udoskonalili ich konstrukcję, dzięki czemu mogli na nich nie tylko żeglować w pobliżu wybrzeży, ale także przemierzać otwarte oceany. Wprowadzone przez nich ulepszenia zaprowadziły Wikingów na nowe wybrzeża, a nawet na nowe kontynenty. Choć technologia CD ma już swoje lata, to Hegel wierzy, że po udoskonaleniu nadal pozostaje najlepszym dostępnym nośnikiem cyfrowym.

Naturalny dźwięk

Na pierwszy rzut oka Viking może wydawać się prosty, ale z prostotą wiąże się doskonałość. Viking koncentruje się wyłącznie na odtwarzaniu płyt CD, w czym osiąga bezprecedensowy poziom wierności. Viking składa się wyłącznie z wysokiej jakości komponentów zaprojektowanych specjalnie do tego zadania, dzięki czemu ten odtwarzacz CD brzmi naprawdę zdumiewająco i naturalnie oddaje każdy aspekt odtwarzanego nagrania.

Hegel Viking cena - sprawdź na www.tophifi.pl

Viking wykorzystuje dedykowany laser i napęd CD, aby zapewnić optymalny odczyt danych. Jest również wyposażony w najnowocześniejszy przetwornik cyfrowo-analogowy, który zapewnia wysokiej jakości konwersję cyfrowo-analogową przy minimalnych zniekształceniach, umożliwiając usłyszenie wszystkich niuansów i subtelności w muzyce. Viking w żaden sposób nie ingeruje w sygnał, pozostawiając go w takiej postaci, w jakiej znajduje się na płycie.

Sygnał wolny od szumów

Napęd i przetwornik cyfrowo-analogowy są bezpośrednio kontrolowane przez unikalny system zegara głównego, zapewniając idealne taktowanie między nimi. Wykorzystując kryształ kwarcu o bardzo niskim szumie fazowym i opatentowaną technologię SoundEngine, zaprojektowany przez firmę Hegel dyskretny zegar w Viking redukuje jitter do absolutnego minimum.

Hegel Viking - odtwarzacz CD

Odtwarzacz CD Viking jest również wyposażony w wyświetlacz OLED, który został specjalnie wybrany ze względu na niski poziom szumów, co skutkuje wyraźniejszym i bardziej szczegółowym dźwiękiem. Specjalnie opracowany dla tego modelu stopień analogowy obejmuje zarówno analogowy filtr dolnoprzepustowy, jak i technologię Line Driver, zapewniając w pełni zrównoważoną i wolną od szumów obsługę sygnału aż do wzmacniacza.

Złącza i pilot RC8

Viking wyposażono w jedną parę zbalansowanych wyjść XLR, jedną parę niezbalansowanych wyjść RCA i jedno cyfrowe wyjście BNC true 75 Ohm, dzięki czemu urządzenie jest łatwe w obsłudze i integracji z dowolnym systemem audio. Odtwarzacz ma również funkcję automatycznego czuwania i jest dostarczany z solidnym aluminiowym pilotem RC8 firmy Hegel, za pomocą którego można sterować innymi urządzeniami marki Hegel.

Hegel Viking można połączyć z referencyjnym wzmacniaczem Hegel H600

Dostępność

Przewidziana dostępność odtwarzacza CD Hegel Viking w salonach Top Hi-Fi & Video Design. to wrzesień br.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: