Poprzedni
Następny

Audeze LCDi4 – referencyjne słuchawki douszne

Za pomocą modelu LCDi4 projektanci Audeze zamierzają przenieść do świata dousznych słuchawek najwyższą możliwą jakość dźwięku znaną z referencyjnych słuchawek wokółusznych LCD-4. W ten sposób powstała high-endowa konstrukcja, którą z łatwością można zabrać ze sobą wychodząc z domu.

Audeze LCDi4

Po opracowaniu referencyjnych słuchawek wokółusznych LCD-4 projektanci Audeze postanowili przenieść ich najwyższą jakość dźwięku do bardziej funkcjonalnej, mobilnej konstrukcji. W ten sposób powstały LCDi4 – referencyjne słuchawki douszne, które zapewniają absolutną jakość brzmienia w swojej klasie.

Audeze LCDi4

Swoje niesamowite możliwości brzmieniowe LCDi4 zawdzięczają unikatowej planarnej technologii magnetycznej. Projektanci zastosowali taką samą ultra-cienką membranę jak w słuchawkach LCD-4 oraz wszystkie pozostałe technologie, m.in. magnesy Fluxor™ i membranę Uniforce™. Dzięki temu flagowe słuchawki douszne Audeze wyznaczają nowy poziom odniesienia pod względem realizmu brzmienia.

Audeze LCDi4

Membranę Uniforce™ tworzy ultra-cienka folia o grubości zaledwie 0,5 mikrona, która powstaje podczas specjalnego, powolnego osadzania próżniowego. Proces ten pozwala uzyskać bardzo plastyczną warstwę metalu. Folia wprawiana jest w ruch przez niezwykle mocny układ magnetyczny z neodymowymi magnesami N50. 

Zastosowanie wyrafinowanych przetworników pozwoliło projektantom Audeze stworzyć wyjątkową konstrukcję douszną. Słuchawki wyróżniają się niezwykle szerokim pasmem przenoszenia, rozciągającym się od 5 Hz do 50 kHz, a także ekstremalnie niskimi zniekształceniami, które w szerokim zakresie częstotliwości nie przekraczają 0,1 proc., nawet przy wysokim poziomie głośności. W całym obsługiwanym spektrum poziom zniekształceń jest niższy niż 0,2 proc. przy 100 dB. Doskonałe parametry dopełniają: czułość na poziomie 105 dB/1 mW, maksymalne ciśnienie (SPL) przekraczające 120 dB oraz maksymalna obsługiwana moc 3 W.

Audeze LCDi4

Audeze LCDi4 urzekają nie tylko pięknym, w pełni naturalnym dźwiękiem, lecz także wygodą użytkowania i doskonałą jakością wykonania. Specjalnie zaprojektowane wkładki douszne perfekcyjnie dopasowują się do uszu użytkownika i odizolowują go od dźwięków otoczenia. Dalsze korzyści przynosi niewielka waga słuchawek – pojedyncza słuchawka waży zaledwie 12 gramów.

Trwałość LCDi4 zwiększają odłączane przewody, które nawet w przypadku ich uszkodzenia można bardzo łatwo wymienić na nowe. Aby mieć pewność, że słuchawki będą służyły przez wiele lat każdy egzemplarz jest ręcznie produkowany w fabryce Audeze w Kalifornii. Nad stroną wzorniczą LCDi4 czuwali projektanci z powiązanej z koncernem BMW firmy Designworks.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: