Poprzedni
Następny

Magico A3 – rewolucję czas zacząć

Magico prezentuje swoją najnowszą wolnostojącą kolumnę głośnikową A3. Model ten gwarantuje doskonałe brzmienie charakterystyczne dla produktów Magico, ale w porównaniu z flagowymi konstrukcjami dostępny jest dla znacznie szerszego grona nabywców. A3 wykorzystuje m.in. w pełni usztywnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonowe membrany z nanografenu oraz zwrotnicę eliptyczną Magico.

Magico A3

Najnowsza kolumna głośnikowa, A3, jest w pełni zgodna ze standardami przyjętymi dla wszystkich produktów Magico. Model ten wykorzystuje szereg rozwiązań technicznych znanych z innych konstrukcji amerykańskiego producenta, ale niespotykanych w swojej grupie cenowej. Aby zapewnić pożądaną przez nabywców jakość dźwięku, projektanci wykorzystali m.in. w pełni usztywnioną, anodyzowaną obudowę z aluminium, głośnik wysokotonowy z berylu, karbonowe membrany z nanografenu, neodymowy układ napędowy i słynną zwrotnicę eliptyczną Magico.

Berylowa kopułka wysokotonowa

Konstrukcja głośnika wysokotonowego opiera się na projekcie tweetera M-Project. 28-milimetrowy przetwornik wyposażony jest w membranę z czystego berylu, która współpracuje z neodymowym układem napędowym zamkniętym w specjalnej tylnej komorze. W celu zapewnienia ultra-niskich zniekształceń oraz jeszcze lepszej dynamiki i bardzo szerokiego liniowego zakresu ruchu cewki komora wypełniona jest najnowocześniejszym materiałem tłumiącym. Efektem udoskonaleń jest niezwykle szeroki zakres odtwarzanych wysokich częstotliwości, sięgający 50 kHz.

Magico A3

Głośnik średniotonowy z membraną z nanografenu XG

Zakres średniotonowy obsługuje nowo opracowany przetwornik o średnicy 152 mm. Jednostka ta wykorzystuje membranę z wielościennego włókna węglowego pokrytego warstwą nanografenu XG. Dzięki temu połączeniu projektanci osiągnęli optymalny stosunek sztywności do wagi oraz uzyskali idealny współczynnik tłumienia. Membrana zasilana jest przez wydajny układ napędowy z bardzo dużym magnesem, który tworzy stabilne pole magnetyczne dla tytanowej cewki (75 mm).

Sekcja niskotonowa

Głęboki, mocny, punktowy bas to zasługa dwóch 178-milimetrowych przetworników wykorzystujących nową wersję membrany Gen 8 Magico Nano Tec. Ich potężne neodymowe układy napędowe (N48) wytwarzają niezwykle stabilne pole magnetyczne i zapewniają głośnikom niskotonowym odpowiednią moc . Głośniki niskotonowe, podobnie jak jednostka średniotonowa, zoptymalizowane są pod kątem zapewnienia minimalnych zniekształceń. Aby uzyskać pożądane właściwości projektanci sięgnęli po najnowocześniejszą symulację FEA i wykorzystali ją podczas udoskonalania właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych.

Magico A3

Zwrotnica

Elementem integrującym wszystkie cztery przetworniki jest zwrotnica Elliptical Symmetry Crossover. Ta autorska konstrukcja Magico wyposażona jest w najnowocześniejsze elementy dostarczane przez firmę Mundorf. 3-drożna zwrotnica wykorzystuje także filtr Linkwitza-Rileya 24 dB/oktawę, który maksymalizuje pasmo przenoszenia przy zachowaniu liniowości fazy i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Obudowa

Masywna, zamknięta obudowa A3 wykonana jest z lotniczego aluminium klasy 6061 T6. Ten sam materiał posłużył konstruktorom do budowy serii Q. Ta wzmocniona, złożona struktura wewnętrzna, na zewnątrz wykończona jest elegancką, szczotkowaną, anodyzowaną fakturą.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: