Poprzedni
Następny

9 przebojów z lat 2000, o których na pewno zapomnieliście

Jak już nieraz wspominaliśmy, ciągle wydaje nam się, że lata 2000 były 3 lata temu. Być może się starzejemy, ale wraz z powrotem sznytu tamtych lat do popkultury, wracamy z rozrzewnieniem do zapomnianych przebojów z początku milenium. Czy Wasze głośniki są gotowe na stare, dobre odświeżanko?

Devialet Phantom I 108dB + pilot

"American Pie" Madonna / 2000

Na samym początku nowego milenium Madonna kolejny raz zaszokowała grono swoich fanów, jednak… nieco inaczej. Cover piosenki ,,American Pie’’ był czymś, czego nikt się po niej nie spodziewał. Singiel promował film ,,Układ prawie idealny’’, w którym artystka zagrała jedną z głównych ról i - chociaż piosenkę katowały prawie wszystkie stacje radiowe - obraz nie spotkał się ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem i dość szybko o nim zapomniano.

"Try Again" Aaliyah / 2000

,,Try Again’’ z 2000 roku to największy przebój tej przedwcześnie wygasłej gwiazdy muzyki soul - Aaliyah straciła życie w katastrofie samolotowej rok po jego premierze, mając ledwie 22 lata. Piosenka pojawiła się w filmie ,,Romeo musi umrzeć’’ w którym wokalistka zadebiutowała jako aktorka. Obraz, w którym towarzyszył jej na ekranie Jet Li, zyskał świetne opinie, a na Aaliyah spłynął deszcz propozycji z Hollywood. Zdążyła zagrać już tylko w jednym filmie - rok po jej śmierci do kin trafiła ,,Królowa potępionych’’.

"Bez ciśnień" WWO feat. Soundkail / 2004

Kto nigdy nie bujał się do tego na imprezie, ten nie wie, co to prawdziwa zabawa (albo urodził się po roku 2000). Polskie WWO i francuski Soundkail zatrzęśli polską sceną muzyki rap, łącząc uliczną surowiznę ze słonecznym ragga. Niestety, nie zachował się lepszy klip, niż ten powyżej, więc zapraszamy na wycieczkę w świat starej, dobrej pikselozy.

"Głośny Śmiech" Fiolka / 2001

Fiolka, czyli Fiolka Najdenowicz, to artystka, która zadebiutowała z aspiracją, by zostać polską Björk - przynajmniej takie mamy wrażenie. ,,Głośny śmiech’’ był singlem promującym jej debiutancki i jedyny album ,,Fiolka” i piosenką, którą ciągle można było usłyszeć na kanale AtomicTV. Przez kolejne lata artystka nagrała jeszcze kilka singli, ale te przeszły już bez większego echa.

"Never Leave You (Uh-Oooh)" Lumidee feat. Busta Rhymes / 2003

Urodzona w latynoskiej części Harlemu Lumidee wybiła się praktycznie z dnia na dzień, a singiel ,,Never Leave You (Uh-Oooh)’’ miał w zasadzie dwa życia. Pierwsze, kiedy artystka nagrała i wypromowała go ze wsparciem małej, niezależnej wytwórni, a drugie - kiedy ktoś z firmy Universal Records usłyszał go w radio i postanowił natychmiast zrobić z niej gwiazdę na znacznie większą skalę. W nowej wersji towarzyszył jej Busta Rhymes i chociaż piosenka bardzo szybko stała się mega przebojem, nie wszyscy byli zadowoleni - podobno Lumidee uważa, że po przeniesieniu ścieżki wokalnej na nowy bit jej głos brzmi źle.

"1 Thing" Amerie / 2005

,,1 Thing’’ to kawałek, który serwis Twitter ogłosił przebojem lat 2000, a nie byłoby go, gdyby Amerie nie stoczyła o niego ostrej walki. Nie wiemy, czy wszyscy macie świadomość, ale większość największych przebojów wcale nie zaczyna się od artystów. Zaczyna się od poważnych panów, którzy kalkulują, co będzie kasowym hitem, a następnie decydują, komu ze swojej muzycznej stajni go przypisać. Kiedy było już prawie oficjalne, że wytwórnia Sony da ,,1 Thing’’ Amerie, kawałek spodobał się też Jennifer Lopez, która miała już mocną pozycję - i w branży, i w wytwórni. Spodobał się jej na tyle, że próbowała wymusić na poważnych panach zmianę decyzji, ale Amerie nie czekała i potajemnie wypuściła demo kawałka do stacji radiowych. Reszta to historia.

"Heavy Cross" Gossip / 2009

Pamiętacie Gossip i kolorową liderkę zespołu Beth Ditto? W 2009 roku ,,Heavy Clouds’’ nucili prawie wszyscy, a niektóre stacje radiowe sięgają po niego do dzisiaj. Zespół nagrał razem pięć albumów, po czym w 2016 r. drogi członków się rozeszły. Aktualnie Beth Ditto próbuje swoich sił na ekranie - można ją zobaczyć m.in. w hitowym serialu ,,Mare z Easttown’’ produkcji HBO.

"Homecoming" Kanye West feat. Chris Martin / 2007

Na koniec cofnijmy się do czasów, kiedy Kanye robił jeszcze muzykę dla ludzi, a nie dla swojego sumienia. Kawałek ,,Homecoming’’, w którym gościnnie udziela się Chris Martin z zespołu Coldplay, pojawił się na albumie ,,Graduation’’ i należy do piosenek Westa, które osiągnęły największy sukces komercyjny.

Zobaczcie też: Perły z lamusa: „Runaway”, Kanye West. Kandydat na prezydenta USA wznosi toast za dupkówPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: