Poprzedni
Następny

4 powody, dla których warto kupić nową serię Bowers & Wilkins 800 D4

Bowers & Wilkins jest producentem, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Od wielu lat kolumny głośnikowe wytwarzane przez tą brytyjską firmę uważane są za jedne z najlepszych konstrukcji w swojej klasie. Uwagę miłośników dobrego brzmienia zawsze przykuwała zwłaszcza flagowa seria 800. Te niezwykłe konstrukcje wyróżniają się niesamowitym designem i referencyjnym poziomem brzmienia, co stanowi element rozpoznawczy całej linii. Wykorzystując dekady doświadczeń oraz najnowsze osiągnięcia techniki, producent wprowadza na rynek ulepszoną serię 800 D4. Przedstawiamy 4 najważniejsze powody, dla których warto nabyć te bezkonkurencyjne kolumny.

Bowers & Wilins 803 D4

Jakość definiująca branżę

Ciężko w to uwierzyć, ale topowa seria Bowers & Wilkins jest obecna na rynku już od 40 lat. Poziom jakości i dopracowania wszystkich elementów w kolumnach z serii 800 jest niedoścignionym wzorem dla konkurentów z całego świata.

Najnowsze technologie wykorzystywane podczas produkcji sprawiają, że pod względem brzmieniowym głośniki z serii 800 nie mają sobie równych. Wiele renomowanych czasopism z branży audio podkreśla, że traktuje kolumny Bowers & Wilkins z topowej serii jako referencyjne.

Warto wiedzieć, że te niezwykłe konstrukcje nie powstałyby, gdyby nie innowacyjne podejście właścicieli Bowers & Wilkins do idei wytwarzania sprzętu audio. Pozwolili oni konstruktorom stworzyć modele, które pozbawione byłyby jakichkolwiek ograniczeń. Liczyła się tylko jakość dźwięku. Dzięki niezwykłej pasji, połączonej z ogromną wiedzą konstruktorów, udało się osiągnąć coś niezwykłego. Tym właśnie są kolumny Bowers & Wilkins 800 D4.

Bowers & Wilkins 804 D4

Tam, gdzie zaczyna się muzyka

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że muzyka otacza nas praktycznie na każdym kroku. Zastanawialiście się jednak, czy otaczający nas dźwięk jest przekazywany w takiej formie, w jakiej został stworzony przez artystów? Muzyka, którą słyszycie w sklepach, galeriach oraz na imprezach to w większości przypadków mocno przetworzone dźwięki.

Wierne przekazanie złożoności brzmienia to niezwykle ambitne wyzwanie, któremu sprostać mogą nieliczni producenci. Do nich właśnie należy Bowers & Wilkins. Kunszt konstrukcji kolumn z serii 800 został doceniony przez wiele autorytetów ze świata muzycznego. Możemy do nich zaliczyć między innymi artystów, kompozytorów oraz najlepsze studia nagraniowe z całego świata, w tym Abbey Road Studios i Skywalker Studios. Pamiętaj, że możesz znaleźć się w tym elitarnym gronie.

Bowers & Wilkins 805 D4

Zastrzeżone technologie

Kolumny Bowers & Wilkins z linii 800 stanowią szczyt możliwości technicznych, dzięki któremu możliwe jest oddanie piękna muzyki w niezmienionej formie. Ale jakość nie jest kwestią przypadku. Projektanci poświęcili wiele godzin pracy na dopracowanie poszczególnych komponentów – przetworników, zwrotnicy oraz obudowy.

Najnowsza odsłona flagowych kolumn, czyli seria 800 D4 zyskała, w stosunku do poprzedniej serii, wiele modyfikacji i ulepszeń. Nie sposób wszystkich szczegółowo opisać. Warto jednak przyjrzeć się bliżej najważniejszym zmianom:

  • Membrana Continuum. Podczas projektowania nowej serii Bowers & Wilkins wiele wysiłku włożył w dopracowanie przetworników. Te elementy mają bowiem bardzo duży wpływ na jakość dźwięku. W nowej odsłonie serii 800 producent odszedł od włókna Kevlar na rzecz membran Continuum. Nowy materiał również ma strukturę plecionki. Tym razem zastosowano jednak włókno kompozytowe. Ta modyfikacja ma na celu skuteczniejsze rozpraszanie rezonansów, co pozwala zachować maksymalną wierność średnich tonów oraz wyeliminować podbarwienia dźwięku.

Bowers & Wilkins 801 D4

  • Zawieszenie Biomimetic. Przed wiele lat Bowers & Wilkins z dumą prezentował światu swoje przetworniki średniotonowe wykonane z włókna aramidowego. Ich cechą charakterystyczną było żółte zawieszenie membran. I gdy wielu osobom wydawało się, że to sprawdzone rozwiązanie będzie nadal stosowane, w debiutującej serii producent zastosował nowe zawieszenie przetwornika średniotonowego, które określa jako Biomimetic. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się nowa konstrukcja membrany, która redukuje niepożądane ciśnienie powietrza, mogące przyczyniać się do podbarwień dźwięku. Wprowadzone udoskonalenia pozwoliły uzyskać jeszcze bardziej żywe i neutralne średnie tony. W dodatku, nowa konstrukcja zawieszenia membrany cechuje się większą trwałością i jeszcze większą odpornością temperaturową. Dzięki temu użytkownicy nowej serii będą mogli cieszyć się wyjątkowym dźwiękiem przez długie lata.
  • Głośnik wysokotonowy Solid Body. Flagowa seria kolumn Bowers & Wilkins od lat wyróżnia się zastosowaniem autorskiego rozwiązania, polegającego na wydzieleniu komory głośnika wysokotonowego. Dzięki temu cała seria kolumn stała się niezwykle rozpoznawalna. Myli się jednak ten, kto uważa, że jest to jedynie zabieg marketingowy. Wprowadzenie rozwiązania nazywanego przez producenta „tweeter on top” poparte było wieloma pomiarami i badaniami. Jednoznacznie wykazały one, że to rozwiązanie przyczynia się do znacznej redukcji wibracji powodowanych przez poszczególne przetworniki, a następnie przenoszonych na obudowę. Zamontowany na górze głośnik wysokotonowy jest oddzielony od reszty obudowy za pomocą specjalnej konstrukcji, która nie przenosi powstających rezonansów na tweeter. Jak słusznie zauważa producent, dzięki temu usłyszysz muzykę, a nie kolumny.

Bowers & wilkins 803 D4

Głośnik wysokotonowy to diamentowa kopułka umieszczona w solidnej aluminiowej obudowie. W obecnej wersji wydłużona została komora tweetera. Wprowadzona modyfikacja pozwoliła uzyskać jeszcze bardziej szczegółowy i przestrzenny dźwięk w zakresie wysokich częstotliwości.

Chcielibyśmy także podkreślić, że wiele tych unikatowych technologii stosowanych jest także w seriach 600 oraz 700. Dzięki temu większe grono użytkowników może być odbiorcami niezwykle ciekawych osiągnięć technicznych brytyjskiego producenta.

Odważny design

Dążenie do akustycznej doskonałości zawsze było głównym celem, który przyświecał całej załodze Bowers & Wilkins podczas tworzenia topowej serii kolumn. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagi na wyjątkowy design tych modeli, który cechuje się niezwykłym pięknem i elegancją. Oryginalna ergonomia jest jednym z powodów, dla których Klienci decydują się na zakup kolumn Bowers & Wilkins z serii 800.

Wystarczy spojrzeć na obudowę przetwornika średniotonowego. Nowa konstrukcja, nazwana przez producenta Turbine Head, została niezwykle starannie ukształtowana. Wyjątkowy kształt to nie tylko walory estetyczne. Unikatowa konstrukcja zapewnia niesamowite walory brzmieniowe. Wokale oraz instrumenty brzmią niesamowicie czysto.

Bowers & Wilkins 801 D4

Dzięki połączeniu niepowtarzalnego designu z wyjątkowym brzmieniem użytkownicy mogą czerpać radość z odsłuchu, i jednocześnie cieszyć oko niesamowitym wyglądem. Komponenty hi-endowej serii 800 pozwalają stworzyć zarówno zestaw stereo, jak i kino domowe.

Bowers & Wilkins od lat udowadnia, że zaprojektowanie perfekcyjnie brzmiących kolumn to wyzwanie, któremu jest w stanie sprostać. Seria kolumn 800 D4 została wzbogacona o szereg istotnych modyfikacji, które są efektem wielu miesięcy testów i pomiarów. Należące do niej konstrukcje obfitują w najnowsze rozwiązania techniczne. Ta odsłona serii 800 to bez wątpienia propozycja stworzona wprost dla zwolenników bezkompromisowych rozwiązań w kwestii jakości dźwięku. Kolumny dostępne są w salonach sieci Top Hi-Fi. Jeśli chcecie poznać możliwości nowych „osiemsetek”, zachęcamy do umówienia się na indywidualny odsłuch. Będzie to dobra okazja do poznania możliwości brzmieniowych tych perfekcyjnych konstrukcji. Zadbamy o odpowiednią elektronikę oraz miłą atmosferę, która pozwoli czerpać pełnię wrażeń z odsłuchu.Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: