Marka: NAD

MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Special Price 2 299 zł Regular Price 2 899 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2899 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 115 zł

Sprawdź szczegóły

NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Moduł drugiej generacji, kompatybilny z platformą MDC2 (Modular Design Construction) firmy NAD to konstrukcja o przyszłościowej architekturze, wyposażona m.in. w takie funkcje jak korekcja Dirac Live i streaming BluOS wysokiej rozdzielczości.

Zupełnie nowa architektura MDC2 pozwala na dwukierunkowe przesyłanie sygnałów między obsługującym ją modułem BluOS-D a urządzeniem nadrzędnym, z którym ów moduł może współpracować. Otwiera to znacznie szerszy zakres możliwości rozbudowy m.in. dla nowego wzmacniacza NAD C 399 i przyszłych komponentów audio obsługujących drugą generację rozwiązania Modular Design Construction. Po zainstalowaniu modułu MDC2 BluOS-D możesz korzystać na kompatybilnym urządzeniu z systemu automatycznej korekcji akustyki Dirac Live Room Correction, a także strumieniowego odtwarzania audio za pośrednictwem platformy BluOS i zarządzania muzyką. Dzięki platformie MDC2 firmy NAD, inwestycje w komponenty będą nadążać za rozwiązaniami pojawiającymi się w przyszłości.

NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Korekcja Akustyki Pomieszczenia Dirac Live

MDC2 BluOS-D jest pierwszym modułem rozszerzającym, jaki pojawił się w ofercie NAD-a, który dodaje wsparcie dla zaawansowanego systemu korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live do dwukanałowego urządzenia. Korzystając z dołączonego do zestawu mikrofonu kalibracyjnego i intuicyjnej aplikacji Dirac Live możesz przeanalizować akustykę swojego pomieszczenia odsłuchowego, a następnie wgrać odpowiednie filtry korekcyjne do modułu MDC2 BluOS-D. Moduł ten może zapamiętać do pięciu profili Dirac przygotowanych dla różnych pozycji odsłuchowych i różnych warunków pomieszczenia, na przykład jeden dla sytuacji, w której zasłony okienne będą rozsunięte, a drugi dla akustyki pomieszczenia z zasuniętymi zasłonami.

Oprócz modyfikacji niedoskonałości w przetwarzanym paśmie akustycznym, korekcja Dirac Live optymalizuje odpowiedź impulsową poprzez uczenie się, w jaki sposób dźwięki odbijają się od różnych powierzchni w przestrzeni odsłuchowej. Rezultatem jest radykalna poprawa czystości basu, obrazowania i dokładności odwzorowania barwy dźwięku, zarówno w przypadku muzyki, jak i filmowych ścieżek dźwiękowych.

Strumieniowe przesyłanie Muzyki BluOS

Moduł MDC2 BluOS-D wyposażono również w obsługę strumieniowego przesyłania muzyki wysokiej rozdzielczości BluOS. Dostępna dla systemów iOS, macOS, Android i Windows, aplikacja BluOS Controller zapewnia dostęp do setek internetowych programów radiowych i ponad 20 serwisów streamingowych. Podobnie jak wszystkie produkty kompatybilne z BluOS, moduł MDC2 BluOS-D obsługuje odtwarzanie audio w rozdzielczości do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 192 kHz. Wspiera także kodowanie MQA (od ang. Master Quality Autentication). Dzięki modułowi MDC2 BluOS-D użytkownicy mogą udostępniać muzykę z dowolnego źródła podłączonego do komponentu głównego nawet 63 komponentom obsługującym BluOS (znajdującym w tej samej sieci internetowej). Odtwarzanie może być również kontrolowane z wykorzystaniem asystenta głosowego Amazon Alexa lub Asystenta Google, a także za pośrednictwem inteligentnych systemów sterowania domem, takich jak Crestron, Control4, Lutron, RTI i innych.

NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Gotowość na przyszłe rozwiązania

Moduł MDC2 BluOS-D nie tylko wykorzystuje najnowsze protokoły Wi-Fi i Ethernet, ale także obsługuje Apple AirPlay 2, Spotify Connect i Tidal Connect oraz dwukierunkowy Bluetooth ze wsparciem dla kodeka Qualcomm aptX HD. Na wyposażeniu jest też USB do odtwarzania muzyki np. z podłączonego dysku.

Po zainstalowaniu modułu MDC2 BluOS-D, komponenty obsługujące architekturę MDC2 mogą odtwarzać muzykę z szerokiej gamy źródeł lokalnych, sieciowych i opartych na chmurze. A dzięki dwukierunkowej architekturze komunikacyjnej MDC2 będą gotowe na unowocześnienia technologiczne, które zostaną wprowadzone w przyszłości.

Najważniejsze cechy modułu MDC2 BluOS-D firmy NAD: 

 • Zaawansowana automatyczna korekcja akustyki pomieszczenia Dirac Live (z możliwością uaktualnienia do wersji Dirac Live Full Frequency).
 • W zestawie mikrofon kalibracyjny niezbędny do przeprowadzenia procesu korekcji Dirac Live
 • Łączność sieciowa Wi-Fi i Ethernet
 • Strumieniowanie muzyki w systemie BluOS nawet do 63 stref
 • Obsługa setek internetowych programów radiowych i ponad 20 serwisów streamingowych
 • Dźwięk wysokiej rozdzielczości (w jakości do 24 bitów/192 kHz)
 • Obsługa MQA
 • Funkcja Apple AirPlay 2 i sterowanie głosowe Siri
 • Sterowanie głosowe Amazon Alexa i Asystent Google
 • Spotify Connect i Tidal Connect
 • Dwukierunkowy Bluetooth z aptX HD

Specyfikacja NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

Opinie o NAD MDC2 BluOS-D (z DIRAC)

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Piotr

  Ocena:
  Ocena: 5
  Moduł zakupiony w komplecie z Nadem C399. Montowałem sam w domu i to jest faktycznie czysta przyjemność. Wystarczy płytkę wsunąć i włączyć wzmacniacz. Sam się aktualizuje i już można się cieszyć dodatkową funkcjonalnością. Z Dirac jeszcze się nie bawiłem.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: