Yamaha C-5000

Od sceny koncertowej do domowego salonu – czerpiąc ze swojego dziedzictwa Yamaha sukcesywnie przybliża najbardziej wymagających audiofilów do ideału, jakim jest wierne odwzorowanie każdego detalu i emocji wydarzenia muzycznego.  Aby osiągnąć zamierzony cel projektanci Yamahy stworzyli przedwzmacniacz C-5000, najbardziej zaawansowany model w historii firmy.

Yamaha C-5000

W połączeniu ze wzmacniaczem mocy M-5000 oraz gramofonem GT-5000 ten flagowy przedwzmacniacz pozwala stworzyć w pełni zbalansowany łańcuch sygnałowy, od źródła dźwięku, aż do wyjść głośnikowych. Dzięki temu cały system gwarantuje doskonałą wydajność i niezrównane możliwości brzmieniowe.

Yamaha C-5000

Sercem urządzenia są dwa transformatory toroidalne, jeden dla lewego i jeden dla prawego kanału. Dzięki temu urządzenie pozwala stworzyć scenę dźwiękową, która wiernie odwzorowuje oryginalne źródło. W dalszym udoskonaleniu brzmienia pomaga ograniczenie wpływu magnetycznego na syngał audio. To efekt zamknięcia transformatora mocy w obudowie pokrytej miedzią. Całości dopełnia lustrzana architektura układów elektronicznych przedwzmacniacza, odzwierciedlająca lewy i prawy tor sygnałowy. Dzięki temu C-5000 perfekcyjnie odwzorowuje dźwięk, gwarantując jego niesamowitą przestrzenność i głębię.

Yamaha C-5000

Aby wyeliminować z sygnału audio efekt pętli masy, w przedwzmacniaczu gramofonowym, wzmacniaczu wejściowym i stopniach wzmacniacza liniowego projektanci zastosowali opatentowaną konstrukcję z „pływającym” zasilaniem (podniesioną masą). Ponadto użytkownik może aktywować funkcję Tone Defeat, dzięki której we wszystkich stopniach toru sygnałowego wykorzystywany jest w pełni zbalansowany i dyskretny układ.

Yamaha C-5000

Od samego początku C-5000 projektowany był pod kątem najlepszych muzycznych emocji, czego odzwierciedleniem jest stylistyka urządzenia. Pokrętła i przełączniki dźwigniowe zostały wykonane z niesamowitą precyzją i swoim oryginalnym kształtem odzwierciedlają innowacyjność i doskonałe rzemiosło. Pokrętło regulacji głośności wykorzystuje łożysko kulkowe i podobnie jak pozostałe przełączniki gwarantuje perfekcję działania.

Yamaha C-5000

Dopełnieniem niesamowitej dbałości o szczegóły są nóżki urządzenia. Konstruktorzy Yamahy zastosowali specjalnie opracowane nóżki z mosiądzu o wysokiej wytrzymałości. Element ten może funkcjonować jako typowe kolce, a także w połączeniu ze specjalną podstawą, która chroni delikatne powierzchnie, np. mebli, przed zarysowaniem.

Specyfikacja Yamaha C-5000

Pasmo przenoszenia[JEITA, obciążenie 22 kΩ] (Bal/Line, itd.) 0/-3 dB (10 Hz-100 kHz), 0/-0,3 dB (20 Hz-20 kHz)
Zniekształcenia THD[JEITA, wejście: 0,5 V] 0,0100% (Bal [Line, itd.) do Bal [Line], 20 Hz-20 kHz 0,0200% (MM/MC Bal [Unbal] do Line 2 Rec Out, 20 Hz-20 kHz)
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)60 W
Pobór mocy (standby)0.3 W
Wymiary (S x W x G) mm435 × 142 × 451
Waga kg19.1

Opinie o Yamaha C-5000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: