Poprzedni
Następny

„Strzał w dziesiątkę” – test Hegel V10 w magazynie „Audio”

V10 to przedwzmacniacz gramofonowy, który został opracowany w oparciu o bogate doświadczenie i wiedzę inżynierów norweskiego Hegla. Odzwierciedla nowoczesne podejście konstruktorów sprzętu audio do tradycyjnych, doskonale znanych rozwiązań technicznych. Model ten sprawdziła redakcja magazynu „Audio”.

Test Hegel V10 w Audio

Redaktor testujący przedwzmacniacz Hegla, podkreślił design, jakim charakteryzuje się nie tylko o urządzenie, ale też inne komponenty audio norweskiej marki:

Lubię estetyczną surowość urządzeń Hegla, chociaż niektórych odpycha ich techniczne zimno i brak finezji. Ciemna skrzynka V10 nie odbiega od tego stylu, wygląda trochę jak zasilacz, front nie zapowiada funkcjonalnych wodotrysków, skoro znajduje się na nim… tylko włącznik zasilania, niewielka dioda sygnalizująca pracę oraz logo producenta.

Uwagę recenzującego zwrócił tylny panel przedwzmacniacza V10 i dostępne na nim, charakterystycznie rozmieszczone złącza:

Od razu spodoba się symetryczny podział gniazd na kanały. Gramofon podłączymy do jednej pary MM lub MC.

Wyjścia są również dwa – para RCA i para XLR. Między sekcjami wejść i wyjść znajduje się blok dziesięciu mikroprzełączników hebelkowych do regulacji większości parametrów.

Na tylnej ściance nie ma gniazda zasilającego; na dolnej ściance znajduje się para gniazd dla napięć 18 V, dostarczanych z zewnętrznego zasilacza.

Test Hegel V10 w Audio

Tak redaktor magazynu „Audio” opisuje brzmienie, jakie zapewnia Hegel V10 w systemie audio:

Hegel nie czaruje, niczego nie ukrywa i nie wyolbrzymia, wyciąga z płyty wszystko i układa w idealnym porządku. Dokładność jest bezwzględna, każdy szczegół słychać bezkompromisowo. Struktury, faktury, detale, wybrzmienia, oddechy, akustyczne i techniczne brudy – wszystko jak na dłoni, ale bez wyostrzeń.

Nie wiem, czy kiedykolwiek słyszałem przedwzmacniacz gramofonowy tak neutralny, zrównoważony i rozdzielczy.

Test Hegel V10 w Audio

Możliwości modelu V10 doskonale podsumowuje ten fragment recenzji:

Hegel zaczarował (a może odczarował) gramofon. To pierwszy (oficjalny) przedwzmacniacz phono firmy i od razu strzał w dziesiątkę. V10 jest tak dobry, a przy tym tak inny od pozostałych przedwzmacniaczy, że kupić czy nie kupić… ale wypróbować go po prostu trzeba.

Hegel V10 dostępny jest zarówno online na tophifi.pl, jak i stacjonarnie w salonach Top Hi-Fi & Video Design oraz online na stronie tophifi.pl, natomiast pełny test urządzenia znajduje się TUTAJ.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: