Pathos Inpol 2

Inpol2 w konfiguracji dual mono jest muzycznym ekwiwalentem formuły 1 w świecie audio, a wzmacniacz Inpol 2 jest najnowszym bolidem ze stajni spod znaku Pathos.

Najważniejsze cechy:

  • zbalansowaną konstrukcja typu dual-mono,
  • technologia Inpol® drugiej generacji,
  • system PHYSICS™,
  • wyróżniający design.

Pathos Inpol 2

Unikalna sygnatura

Inpol 2 to jedno z najnowszych dzieł firmy Pathos, a cyferka w nazwie oznacza drugą generacje autorskiej technologii Inpol®. W rzeczy samej Inpol 2 jest pod wieloma względami wyjątkowym wzmacniaczem zintegrowanym, o unikatowej sygnaturze dźwiękowej - zachwyca jakością generowanego dźwięku. Model ten jest całkowicie zbalansowaną konstrukcją typu dual-mono, którą łatwo rozpoznać dzięki swojemu wyrafinowanemu wzornictwu.

Lampowa harmonia

Zgodnie z zasadami technologii Inpol, model Inpol 2 zbudowany jest jako hybryda z amplifikacją w klasie A (45 W) i imponująco szerokim pasmem przenoszenia w układzie bez sprzężenia zwrotnego. Sekcja przedwzmacniacza jest całkowicie lampową konstrukcją, zbalansowaną i zoptymalizowaną pod kątem zasilania stopnia wyjściowego MOSFET, aby uzyskać maksymalny efekt. Lampy są wciąż najlepszymi komponentami do wzmacniania sygnału audio, jeśli chce się uzyskać ciepłe i harmonijne brzmienie.

Pathos Inpol 2

InPol i jego magia

Stopień półprzewodnikowy wykorzystywany jest do dostarczania wysokiego prądu przy niskiej impedancji, w celu precyzyjnego wysterowania dowolnych kolumn głośnikowych. Stopień mocy jest całkowicie zbalansowany poprzez wykorzystanie dwóch obwodów Inpol, które zasilane są w przeciwnej fazie w stosunku do siebie, w celu rzeczywistego zniwelowania zniekształceń bez użycia sprzężenia zwrotnego. Duże cewki wykorzystywane są jako rezerwy energii, aby z łatwością dostarczały prąd w szybki, skuteczny i precyzyjny sposób.

Wszystko przemyślane od początku do końca

Inżynierowie wykorzystali jeszcze jedno bezkompromisowe podejście w układzie zasilania – PHYSICS™ (Pathos Hybrid Stabilised Independent Current Supply). Sekcja przedwzmacniacza obsługiwana jest przez zasilacz przeznaczony dla lamp, wymagających niskiego prądu. Z kolei stopień wyjściowy zasilany jest przez impulsowy zasilacz. Powodem tego wyboru jest duże zapotrzebowanie stopnia wyjściowego na prąd przy niskiej impedancji, a także wysoka efektywność i odporność na zmiany zasilania w sieci. Obydwa zasilacze są całkowicie od siebie odseparowane i starannie izolowane.

Pathos Inpol 2

Przyjemność słuchania

Ogólny charakter brzmienia Inpol 2 zachwyca detalicznością oraz emocjami i jest niezwykle bliski temu, co zapewniają flagowy zestaw InPower i InControl. Bogaty i ciepły dźwięk lampowy w połączeniu z tempem i dynamiką gwarantowaną przez tranzystory MOSFET zapewnia niesamowite wrażenia. Łatwo rozpoznać, że to wzmacniacz Inpol, ze względu na brak „zmęczenia” podczas odsłuchu przy jednoczesnym zapewnieniu transparentności i obszernej sceny dźwiękowej , a także łatwością w realistycznym odwzorowaniu dźwięku wszystkich instrumentów – wszystko to oznacza prawdziwie wysoką wierność odtwarzania.

Unikatowy InPol

InPol (Inseguitore Pompa Lineare ) jest systemem opatentowanym przez Pathos Acoustics. Rozwiązanie to odniosło wielki sukces i zostało uhonorowane wieloma nagrodami. Urządzenia InPol wyróżniają się szczególną sygnaturą soniczną, którą można uzyskać wyłącznie w  przypadku tej konkretnej konstrukcji układu – w pełni zbalansowana klasa A wykorzystuje dyskretne komponenty półprzewodnikowe w obwodzie wtórnika, uzyskując równocześnie wysokie wzmocnienie napięciowe i prądowe. Wzmacniacz lampowy wzmacnia napięciowy sygnał wejściowy, a InPol dostarcza prąd do napędzenia kolumn głośnikowych bez dodatkowej amplifikacji. W ten sposób sygnał zostaje przekazany do lamp i staje się dokładną kopią oryginału, z całą jakością, czystością i zawartością harmoniczną oryginalnego sygnału.

Autorskie rozwiązanie Pathos pozwala zwiększyć teoretyczną moc wyjściową w klasie A od 25 do 50 procent przy zachowaniu niskiej impedancji wyjściowej, która jest kluczowa w przypadku współczynnika tłumienia, a dodatkowo udoskonalona przez podwójny InPol.

 

Specyfikacja Pathos Inpol 2

Moc wyjściowa2 x 45 W @ 8 Ohm
Pasmo przenoszenia10Hz - 80KHz ± 0,5dB
Stosunek sygnał/szum> 90dB
Zniekształcenia THD<0,05%
Wyjście słuchawkoweNie
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotNie
Głośniki A/BNie
Transformatorbrak danych

Opinie o Pathos Inpol 2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: