Promocja Supercena Bestseller

DragonFly Red

Marka
Audioquest
Kategoria
Przetworniki C/A
Ocena
10 recenzje
459
sztuka
888 zł

Porównywarka 0
Dostępność w salonach:

Warszawa (Marki)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Białystok

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Bydgoszcz

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Katowice

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kielce

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kraków

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Lublin

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd Parking

Łódź

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Posnania)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Woźna)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Sopot

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Szczecin

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Andersa)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Naruszewicza)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Nowogrodzka)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Wrocław

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Przetwornik C/A DragonFly Red ze wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem

DragonFly Red, wraz ze swoim mniej zaawansowanym bratem DragonFly Black, tworzy rodzinę rewolucyjnych urządzeń poprawiających jakość twojej muzyki. 

DragonFly Red, podobnie jak poprzednik DragonFly 1.2, to niezwykle wszechstronne urządzenie, które w niewielkiej obudowie łączy moduł przetwornika C/A USB, wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza. Ta wyjątkowa konstrukcja, która pozwala uzyskać prawdziwy dźwięk hi-fi nie tylko z komputera lub laptopa (Windows, OS X), lecz także z urządzeń przenośnych, smartfonu i tabletu, z systemem Android lub iOS.

Instalacja DragonFly’a jest niezwykle prosta i sprowadza się do podłączenia urządzenia do portu USB źródła dźwięku, np. komputera czy laptopa. W przypadku urządzeń przenośnych (tablet, smartfon) wymagana jest przejściówka Apple ze złącza Lightning na USB (Apple camera adapter) lub adapter AudioQuest dla Androida (DragonTails USB).

AudioQuest DragonFly podłączony do smartfona za pomocą adaptera

Do wyjścia mini-jack użytkownik może podłączyć praktycznie dowolny sprzęt – słuchawki AudioQuest Nighthawk, aktywne kolumny głośnikowe, przedwzmacniacz lub wzmacniacz. Dzięki temu natychmiast po podłączeniu modelu DragonFly Red można cieszyć się czystszym, bardziej precyzyjnym, naturalnym i pięknym dźwiękiem.

Sprawdź także ciekawe połączenie DragonFly`a do komputera za pośrednictwem małego robaczka AudioQuest Jitterbug. To rozwiązanie pozwoli Ci dodatkowo wzmocnić efekt czystości dźwięku, zapewniając jeszcze lepsze doświadczenie muzyczne. 

 

Piękna muzyka z komputerów i urządzeń mobilnych

Wprowadzony w 2012 r., i natychmiast entuzjastycznie przyjęty, model DragonFly zbudował pomost pomiędzy audiofilami i nowoczesnymi miłośnikami muzyki. Ta wyjątkowa konstrukcja w jednej niewielkiej obudowie łączyła przetwornik cyfrowo-analogowy USB, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz. DragonFly, podłączony do portu USB, omijał standardowe obwody audio komputera i dzięki temu dostarczał do słuchawek, głośników aktywnych bądź systemu audio czysty, bardziej naturalny i piękny dźwięk. Niewielki, w przystępnej cenie, łatwy w użyciu i niezwykle efektywny, DragonFly zdobył wiele tytułów, m.in. „Computer Audio Component of the Year” i „Budget Component of the Year” (Stereophile), „Digital Product of the Year” (Tone Audio) – wszystkie już w 2012 r. – oraz przyznaną przez redakcję magazynu „What Hi-Fi?” nagrodę „Product of the Year” w 2014 r.

Następna generacja: DragonFly Red

Chociaż pierwotny DragonFly zrewolucjonizował rynek mikro-DAC’ów, to jego zasilanie USB sprawiło, że mógł współpracować tylko z komputerami. Miłośnicy muzyki oczekiwali jednak bardziej mobilnej wersji – jednej, która będzie przystosowana do współpracy także ze smartfonami i tabletami z systemem Android lub iOS. DragonFly Red spełnia te oczekiwania w 100 proc., dzięki czemu każdy komputer, laptop, tablet lub smartfon może stać się prawdziwym odtwarzaczem muzycznym klasy hi-fi, umożliwiając melomanom rozkoszowanie się pięknym dźwiękiem wszędzie tam, gdzie akurat przebywają.

Perfekcyjna współpraca

AudioQuest i Gordon Rankin, projektant modelu DragonFly, wspólnie z firmą Microchip Technology opracowali nowy zaawansowany mikrokontroler USB, który wyróżnia się udoskonalonym stosunkiem sygnału do szumu i znacząco obniżonym zużyciem energii. Pobierając o 77 proc. mniej prądu niż poprzedni mikrokontroler, nowy układ Microchip PIC32MX zapewnia rzeczywistą kompatybilność ze smartfonami i tabletami Apple i Android.

Udoskonalony 32-bitowy przetwornik

Aby zapewnić jeszcze wyższą wydajność, nowy model DragonFly’a wykorzystuje udoskonalony, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre – zaawansowany układ 9016 – który zapewnia naturalnie detaliczne, bardziej rzeczywiste brzmienie. Ponadto DragonFly Red wyposażony jest w najnowszy wzmacniacz słuchawkowy ESS i precyzyjną (bit-perfect) cyfrową regulację głośności, która jest elementem przetwornika C/A. To wyrafinowane rozwiązanie, które zapewnia maksymalną wierność, kontrast dynamiki i stosunek sygnału do szumu.

DragonFly Red może pochwalić się napięciem wyjściowym 2,1 V. Dzięki temu urządzenie jest w pełni kompatybilne z szeroką gamą słuchawek, wliczając modele o niskiej skuteczności i te z dużym zapotrzebowaniem na energię.

Projektanci DragonFly’a zadbali również o prostotę obsługi urządzenia. Chociaż zastosowany przetwornik C/A to niezwykle mocny i zaawansowany układ, to rozdzielczość obsługiwana przez DragonFly’a Red została specjalnie ograniczona do 96 kHz/24 bitów. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest tak samo proste, jak dotychczas i nie wymaga pobierania i instalowania nowych sterowników, tworząc pełną kompatybilność z komputerami PC.  

Najważniejsze jednak jest to, że DragonFly został zaprojektowany tak, aby zachować najwyższą jakość twojej ulubionej muzyki. Niezależnie od tego, czy słuchasz nagrań z serwisu Spotify, YouTube, Tidal, zripowanych płyt CD lub najnowszych plików wysokiej rozdzielczości, to niewielkie urządzenie zagwarantuje ci bardziej emocjonalne i przyjemne doświadczenie.

Bezpłatna aplikacja do aktualizowania oprogramowania

Do istotnych zalet modelu DragonFly Red należy również możliwość aktualizowania oprogramowania poprzez bezpłatną aplikację komputerową dla Windows i OS X. Wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań w sekcji odtwarzacza muzyki, protokołów strumieniowania lub innego oprogramowania, użytkownicy DragonFly’a będą mogli zainstalować te udoskonalenia w swoim urządzeniu.

Nowy etap

Zaprezentowany szerokiej publiczności podczas wystawy Consumer Electronics Show 2016, DragonFly Red i DragonFly Black zostały okrzyknięte „Stars of CES” przez magazyn „What Hi-Fi?”, ale to jest dopiero początek nowego etapu.

Projektanci firmy AudioQuest nieustannie patrzą w przyszłość i dążą do stworzenia silniejszego, głębszego połączenia pomiędzy miłośnikami muzyki i artystami, albumami, utworami i nagraniami wideo, które tak cenią. Dzięki modelom DragonFly Red i DragonFly Black, a także dzięki przyszłym cyfrowym urządzeniom AudioQuest, więcej ludzi niż dotychczas będzie mogło cieszyć się piękną muzyką – wszędzie i zawsze. 

Sekcja przetwornika
Częstotliwość próbkowania Nie
Współczynnik bitowy Nie
Wejścia
Cyfrowe Coaxial Nie
Cyfrowe Optyczne Nie
USB Nie
AES/EBU Nie
HDMI Nie
Wyjścia
RCA Nie
XLR (zbalansowane) Nie
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
Recenzja - Audioquest DragonFly Red – potężnie mały (marzec 2019) - Czasy, w których odtwarzanie dźwięku opierało się w pełni na urządzeniach analogowych mamy już dawno za sobą. W erze streamingu oraz różnych formatów plików wyłoniła się potrzeba przetwarzania cyfrowego sygnału, a rynek DACów jest odpowiedzią na te audiofilskie potrzeby. W swojej ofercie firma Audioquest może poszczycić się dwoma modelami – DragonFly Black, którego z przyjemnością używam na co dzień, oraz ich flagowy bestseller – DragonFly Red, czyli główny obiekt poniższego tekstu. Serdecznie zapraszam do recenzji flagowego przetwornika A/C amerykańskiej marki! PDF [103.64K]
Test Audioquest Dragonfly Red (Audio) - Firma z dawien dawna „kablowa”, od pewnego czasu zajmuje się też nowoczesnymi akcesoriami, w tym małymi przetwornikami DAC. Z drugiej strony, nazywanie „akcesoriami” tak ważnego urządzenia tylko dlatego, że jest małe i tanie, może nie jest właściwe. PDF [203.40K]
średnia
4.5
5 9
4 0
3 0
2 0
1 0
0 1
10 Recenzje
Ocena:
Kupiłem ten sprzęt w zestawie z słuchawkami od Audio-Techniki, SR-9 w zamiarem podłączenia ich do laptopa, z ominięciem gniazda słuchawkowego które delikatnie rzecz ujmując nie jest zbyt dobre ;) Dragonfly sprawdził się świetnie, w dodatku poprawia on brzmienie samych słuchawek, przynajmniej w mojej opinii. Dodatkowym atutem jest cena, która w promocji nie zabija i wszechstronność bo urządzenie nie instaluje żadnych sterowników na komputerze, przez co jest od razu gotowe do działania. Zatem jak najbardziej sprzęt warty uwagi i polecenia!
Ocena:
Całkiem wyrafinowany dźwięk przy zachowaniu pełnej mobilności z uwagi na niewielkie rozmiary. Bezproblemowa obsługa. Używam w biurze do laptopa i trudno oczekiwać więcej, bo jest przestrzeń, bas, przejrzystość, detal i ogólnie przyjemny, niemęczący dźwięk przy braku jakichkolwiek zakłóceń. Zaskakuje całkiem spora moc wzmacniacza słuchawkowego, który napędzi szeroką gamę słuchawek. W skrócie: mały, ale wariat ! ;-)
Zalety:
-bardzo dobra jakość dźwięku
-można go zabrać wszędzie - to mały, zgrabny pendrive
- bezproblemowa obsługa, brak sterowników, urządzenie działa natychmiast po włożeniu do portu usb
- wysoka jakość wykończenia + przydatny futerał skórzany w zestawie
Wady:
- w tym rozmiarze i cenie próżno szukać ;-)
Ocena:
Szok jak to ustrojstwo wielkości pendrive'a gra. Mogę z telefonu słuchać muzyki na praktycznie każdych słuchawkach wliczając HD600 od Sennheisera. Skąd taka energia w takim pudełeczku nie mam pojęcia. Używam go non stop, kilka razy spadł, kilka razy został nadepnięty i cały czas śmiga. Zdeklasował kompletnie wyjście słuchawkowe z Laptopa Lenovo. Świetny produkt
Ocena:
Słyszałem o tym sprzęcie, ale nie byłem przekonany. Niestety w międzyczasie trafił mi się tragiczny po prostu fonik służbowy na Androidzie, zapomnij o regulacji głośności czy jakości. Przy okazji odsłuchałem na redzie zwykłej mp3 z youtube. Naprawdę, to działa.
Ocena:
Kupiłem ten sprzęt niedawno wraz z słuchawkami od Audio-Techniki MSR-7 i muszę przyznać że jestem wniebowzięty! Mój telefon (I Phone) na którym słucham muzyki jest po prostu za słaby do "napędzenia" tej klasy słuchawek, przez co brzmiały one bez charakteru, jakby były czymś przytłumione. Natomiast po dodaniu Reda ten problem znikł, zaskoczyła mnie czystość brzmienia i jego barwa! Podsumowując, sprzęt robi swoją robotę, i pozwala używać słuchawek najwyższej jakości nawet z telefonem. P.S. do zestawu dokupiłem przejściówkę z USB na Lighting aby móc podłączyć cały zestaw do mojego telefonu.
Ocena:
O Boziu! To najlepiej wydane 499 zł z perspektywy uzyskanych efektów. KAŻDE słuchawki używane czy z komputerem, czy telefonem odwdzięczą się radykalną poprawą brzmienia w każdym aspekcie. Nawet takie za przysłowiową stówę. Ponowne połączenie słuchawek do gniazda słuchawkowego w tych urządzeniach, to jakby włożyć dźwięk do pudełka. Odrażające o_O
Jeśli chodzi o połączenie przejściówką z telefonem, to nie każdy kabel, który wygląda na przejściówkę USB OTG nią jest. Miałem taki kabelek i nie działał z CAT S61. Kabelek AQ DragonTail połączył telefon z ważką jak należy.
Ocena:
Byłem sceptycznie nastawiony widząc początkowo gabaryty tego urządzeni, ale zaskoczył mnie pozytywnie. Nie wielkość się liczy ale to co potrafi a potrafi wydobyć ze słuchawek najlepsze cechy. Podręczny z małym etui przydaje się w podróży.

Plusy:
+ mały
+ lekki
+ ciekawy wygląd
+ szybkość podłączenia
+ duża poprawa dźwięku

Minusy:
- brak kabla usb w zestawie
- nie współpracuje ze wszystkimi urządzeniami androida

Ocena:
Super wzmacniacz słuchawkowy. Moje wysłużone HD600 w końcu odżyły i nawet z telefonem da się słuchać. Polecam
Ocena:
Po podłączeniu ważki do komputera lub telefonu każdy system czy też słuchawki ożywa. Maleństwo nie tylko daje odpowiednie napięcie wyjściowe ale ma całkiem przyzwoity przetwornik na pokładzie. Dźwięk staję się dużo bardziej uporządkowany a ilość informacji wypływająca z systemu zwiększa się. Względem moich słuchawek olbrzymią różnicę zauważyłem na najniższych tonach. Bas ładnie się zaokrąglił i delikatnie zmiękł. Soprany również się ociepliły ale nie straciły na sile. Nie wiem czy każdy będzie miał podobne spostrzeżenia ale Dragonfly'a zawsze można przetestować przed zakupem w jakimś stacjonarnym salonie. Bardzo fajnie, że przetwornik współpracuję z plikami MQA i Tidalem. Świetny i uniwersalny sprzęt, który mnie osobiście bardzo pozytywnie zaskoczył. Polecam
/ Polecam. Ocena:
Czerwony smok robi robotę. Słuchawki grają jak na wyższym poziomie, jeszcze spoko opcja z tidalem na 3 miechy.
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • AudioQuest DragonFly Red i DragonFly Black z MQA

  AudioQuest wzbogaca modele DragonFly Red i DragonFly Black o zgodność z formatem MQA. Rozwiązanie to ułatwi dostęp do studyjnej jakości dźwięku i zostanie udostępnione bezpłatnie wraz z najbliższą aktualizacją oprogramowania.
 • Seria Dragonfly zyskuje nowe możliwości!

  Dzięki aktualizacji, przygotowanej przez markę AudioQuest, modele mobilnych przetworników DragonFly Black i DragonFly Red zyskują pełną zdolność obsługi ultralekkiego formatu hi-res audio MQA. Na zmianach skorzystają również posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android.
 • Jak wybrać przetwornik C/A?

  Cyfrowe audio weszło do naszego życia na dobre. Muzyka w tym formacie jest łatwa w przechowywaniu i można ją zabrać ze sobą wszędzie. Dźwięk w swojej naturze jest jednak analogowy i tylko taki jesteśmy w stanie usłyszeć. W związku z tym potrzebne jest nam coś, czego zadaniem będzie zamiana sygnału cyfrowego na analogowy. Takim urządzeniem jest przetwornik C/A, inaczej mówiąc DAC.
 • Co to jest DAC? Czy ja go potrzebuję?

  Przetwornik C/A, zwany również DAC tylko pozornie wydaje się czymś nowym na rynku audio. Pierwsze przetworniki C/A audio w sprzęcie komercyjnym pojawiły się wraz z projektowaniem standardu Compact Disc w 1982.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
 • Apartamenty Jagiellońskie
  ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
 • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław