Marka: Hegel

P30A

36 777 zł
/ sztuka
 • Zniekształcenia THD: < 0.005%
 • Tryb Pure Direct: Nie
 • Korekcja tonów: Nie
 • Pilot: Tak

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1839 zł

Sprawdź szczegóły

Przedwzmacniacz Hegel P30A

P30A to referencyjny przedwzmacniacz marki Hegel, któremu ten norweski producent nadał przydomek Dyrygent, bowiem zadaniem P30A jest sterowanie wzmacniaczem mocy za pomocą sygnału, który jest jak najbardziej zgodny z muzyką.

Według norweskiej marki przedwzmacniacz jest najbardziej krytycznym elementem świetnie brzmiącego systemu audio. Sygnały o bardzo niskiej amplitudzie, pochodzące ze źródła dźwięku, łatwo ulegają zniekształceniu, dlatego też niezbędna jest dogłębna wiedza techniczna i sprytna inżynieria, aby upewnić się, że sygnał przez cały czas pozostaje taki sam. W modelu P30A Hegel wykorzystał wszystkie swoje umiejętności, aby to osiągnąć.

Przedwzmacniacz Hegel P30A

Tranzystory FET

Hegel wykorzystuje pojedyncze pary tranzystorów FET, które nie mają zniekształceń harmonicznych wyższego rzędu. W każdej partii tranzystorów zawsze będą występowały niewielkie różnice pomiarowe. To może być w granicach tego, co jest uważane za normalne odchylenia, ale dla wrażliwej elektroniki jak ta, to po prostu nie jest wystarczająco dobre. Dlatego też inżynierowie Hegla mierzą i starannie dopasowują te tranzystory, które mają dokładnie takie same wartości. Ich idealne dopasowanie ma ogromne znaczenie dla wydajności przedwzmacniacza i sprawia, że P30A brzmi bardzo gładko i naturalnie, bez kompromisów w zakresie szczegółów.

Jak najkrótsze ścieżki sygnałowe

Ponadto wewnętrzny układ został zaprojektowany w taki sposób, aby ścieżki sygnałowe wewnątrz przedwzmacniacza były jak najkrótsze. Zmniejsza to możliwość wystąpienia zniekształceń pochodzących z zakłóceń elektrycznych. Aby jeszcze bardziej ograniczyć zniekształcenia, zminimalizowana została również liczba elementów elektrycznych, przez które przechodzi sygnał. W P30A sygnał muzyczny przechodzi jedynie przez dwa tranzystory i ultra niskoszumowy tłumik głośności.

Przedwzmacniacz Hegel P30A

Technologia SoundEngine

P30A wykorzystuje również opatentowaną przez Hegla technologię SoundEngine. Aktywnie monitoruje ona sygnał muzyczny pod kątem zakłóceń i koryguje zniekształcenia intermodulacyjne, co jest zasługą konstrukcji feed forward. SoundEngine skutecznie usuwa zniekształcenia w czasie rzeczywistym, gdy sygnał jest wzmacniany.

Skuteczna redukcja zniekształceń

Wszystkie te kroki składają się na przedwzmacniacz, który jest bardzo cichy i obchodzi się z wrażliwym sygnałem muzycznym o niskiej amplitudzie tak delikatnie, jak to tylko możliwe. Warto dodać, że P30A jest w pełni zbalansowany. Oznacza to, że na każdy kanał przypadają dwa osobne wzmacniacze, regulatory głośności i moduły SoundEngine. Dzięki takiej konstrukcji prawie wszystkie zniekształcenia są eliminowane, a to co pozostaje to sygnał jak najbardziej zbliżony do oryginalnego materiału źródłowego.

Przedwzmacniacz Hegel P30A

Różnorodne złącza

P30A oferuje szeroki wachlarz wejść i wyjść. Posiada 2 wejścia zbalansowane (XLR) i 3 niezbalansowane (RCA) oraz wejście o stałym poziomie sygnału, które umożliwia integrację z systemem kina domowego. Na drugim końcu mamy jedno zbalansowane (XLR) i dwa niezbalansowane (RCA) wyjścia zmienne, które są aktywne, co pozwala na podłączenie kilku urządzeń jednocześnie. Jedno z niezbalansowanych wyjść RCA można nawet skonfigurować jako wyjście o stałej głośności. P30A posiada również 3,5 mm wejście IR-direct oraz złącze wyjściowe 12V trigger. Gdy dodamy to wszystko do siebie otrzymamy wysoce wszechstronny, niezwykle cichy i naturalnie brzmiący przedwzmacniacz, który może być sercem każdego systemu audio klasy high-end.

Hegel P30A – najważniejsze cechy:

 • Technologia SoundEngine
 • Wejścia: 2 x XLR zbalansowane, 3 x RCA niezbalansowane i wejścia kina domowego
 • Wyjścia: 1 x wyjścia zbalansowane XLR i 2 x niezbalansowane RCA
 • Inne połączenia: 3,5mm jack IR-direct, 3,5 mm jack 12V trigger output
 • Stosunek sygnału do szumu: Ponad 130 dB w trybie zbalansowanym
 • Zniekształcenia: Mniej niż 0,005 proc.
 • Intermodulacja: Mniej niż 0,01% (19kHz+20kHz)
 • Wykończenie: Czarny
 • Wymiary: 9,6 cm x 43 cm x 30 cm (WxSzxG)
 • Waga: 7,2 kg

Specyfikacja Hegel P30A

Zniekształcenia THD< 0.005%
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Wymiary (S x W x G) mm430 x 96 x 300
Waga kg7.2
InneSoundEngine

Opinie o Hegel P30A

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: