Marka: Audeze

LCD-MX4

16 599 zł
/ sztuka
  • Impedancja (Ω): 20
  • Pasmo przenoszenia (Hz): 5 - 20 000
  • Zniekształcenia (%): <1%
  • Konstrukcja: Otwarta

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 830 zł

Sprawdź szczegóły

Outlet

Słuchawki Audeze LCD-MX4

  • Przetworniki planarne (magnetostatyczne)
  • Duże ultracienkie membrany Uniforce ™
  • Matryce magnesów Double Fluxor ™
  • Wydajny układ napędowy o dużej indukcji magnetycznej 1,5 Tesli.
  • Wykończenie najwyższej jakości skórą

Audeze LCD-MX4

Słuchawki LCD-MX4 są najnowszym modelem z wielokrotnie nagradzanej serii LCD. Wykorzystano tutaj rozwiązania z flagowego modelu LCD-4: przetworniki planarne o średnicy aż 106 mm, wydajny układ napędowy oparty na podwójnych matrycach złożonych z magnesów neodymowych Fluxor™ oraz ultracienkie membrany Uniforce™. Bardzo duża indukcja magnetyczna (1,5 Tesli) sprawia, że słuchawki są w stanie wytworzyć bardzo wysoki poziom ciśnienia akustycznego (> 130 dB przy mocy zasilania 15 W przez 200 ms).  W przeciwieństwie do swojego protoplasty LCD-MX4 charakteryzuje się 20-omową impedancją. Z tego powodu LCD-MX4 są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma specjalnego wzmacniacza słuchawkowego o dużej mocy i można łatwo napędzać je za pomocą laptopa lub sprzętu studyjnego. Optymalne zapotrzebowanie mocy wynosi od 1 W do 4 W.

Audeze LCD-MX4

LCD-MX4 mają nową lekką konstrukcję. Obudowy przetworników wykonano z magnezu i połączono pałąkiem z włókna węglowego. Znacznie lżejszy od modelu LCD4, nowy MX4 jest idealny do długich sesji odsłuchowych zarówno w domu jak i w studio nagraniowym.


Zaawansowane Inżynieria

Firma Audeze stworzyła wiele własnych, oryginalnych rozwiązań i technik. Należą do nich złożone układy magnetyczne, generujące potężne strumienie magnetyczne (indukcja magnetyczna wynosi aż 1,5 Tesli), niespotykane dotąd nie tylko w technice słuchawkowej, ale i w całym świecie audio. Obwody cewek napędowych są naniesione na powierzchnię membrany na takiej zasadzie jak ma to miejsce w przypadku płytek drukowanych. Co więcej,mają unikalną topologię, tak aby skutecznie rozpraszać wytwarzane w nich ciepło, pojawiające się wskutek przepływu prądu elektrycznego (sygnału audio). Grubość samych membran jest znikoma – w swoich materiałach producent określa ją mianem nano-skali. Wszystko to prowadzi do osiągnięcia bardzo niskiego poziomu zniekształceń harmonicznych THD, szybkiej odpowiedzi impulsowej, dużej rozpiętości dynamiki i znakomitego obrazowania zjawisk przestrzennych. Można powiedzieć, że kontrola membran jest niemal absolutna. Co ciekawe, niektóre z zastosowanych rozwiązań otrzymały własne, zastrzeżone nazwy.

Niepowtarzalne wzornictwo

Łatwo rozpoznawalny wygląd słuchawek to efekt współpracy inżynierów Audeze z firmą Designworks, strategicznym partnerem grupy BMW. Słuchawki LCD-MX4 zostały tak zaprojektowane, aby udostępnić dobrze znane brzmienie słuchawek Audeze w lżejszej formie, przy zachowaniu znakomitego komfortu użytkowania.

Ręczne wykonanie

Każde słuchawki są wytwarzane ręcznie we własnym zakładzie Audeze w Kalifornii.  Produkcja przetworników o tak wyrafinowanej konstrukcji wymaga specjalistycznych procesów i oprzyrządowania. Każdy z nich jest indywidualnie i ostrożnie montowany, a następnie dobierany w pary przy zachowaniu zawężonej tolerancji +/- 1dB względem siebie.

Akcesoria w komplecie

Słuchawki dostarczane są razem z profesjonalnym etui podróżnym i zestawem kabli.

Podstawowy przewód zakończony jest z jednej strony tradycyjnym wtykiem 6,3 mm typu Jack, z drugiej zaś dwoma wtykami min-XLR Premium. Uzupełnieniem jest przejściówka z 6,3 mm na 3,5 mm.

Specyfikacja Audeze LCD-MX4

Impedancja (Ω)20
Pasmo przenoszenia (Hz)5 - 20 000
Zniekształcenia (%)<1%
KonstrukcjaOtwarta
ZłączeMini Jack (3.5mm), Jack (6.3mm)
Odłączany przewódTak
SkładaneNie
Aktywna redukcja szumówNie
Sterowanie + mikrofonNie
FuterałTak
Materiał wykończeniaNaturalna skóra

Polecane Produkty

Akcesoria do Audeze LCD-MX4

Opinie o Audeze LCD-MX4

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: