Marka: Yamaha

MusicCast NX-N500

Kolumny głośnikowe Yamaha NX-N500 z wbudowanym wzmacniaczem, Wi-Fi i Bluetooth

Kolumny głośnikie Yamaha NX-N500 z wbudowanym wzmacniaczem, Wi-Fi i Bluetooth

Yamaha NX-N500 to podstawkowe monitory typu all-in-one. Kolumny głośnikowe wyposażone są we własny wzmacniacz oraz moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi, a ponadto zapewniają dostęp do funkcji sieciowych. Dzięki temu, a także dzięki zaawansowanej konstrukcji technicznej, kolumny zapewniają wysoką jakość brzmienia i umożliwiają odtwarzanie muzyki z niemal dowolnego źródła – smartfonu, tabletu, iUrządzeń, komputera, dysku NAS lub telewizora. Jako komponent rodziny MusicCast kolumny mogą być elementem domowego systemu bezprzewodowej muzyki. Kolumny umożliwiają również dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych (vTuner) oraz muzycznych serwisów, m.in. Spotify.

Yamaha MusicCast

 


Technologia głośników bezprzewodowych Yamaha Musiccast

Praktyczność modelu zwiększa funkcja Bluetooth output. Pozwala ona, za pośrednictwem NX-N500, przesyłać muzykę wprost do słuchawek Bluetooth lub innego głośnika bezprzewodowego, znajdującego się w drugim pomieszczeniu. Zaletą kolumn NX-N500 jest również obsługa MusicCast, co pozwala wykorzystać je do stworzenia rozbudowanego, domowego systemu strefowego.

O wyjątkowości NX-N500 decyduje m.in. to, że ten model dziedziczy precyzję cenionych monitorów studyjnych Yamaha NS-10M. Dzięki temu te kompaktowe kolumny głośnikowe gwarantują niezwykłą muzyczną ekspresję, z niesamowitą stereofonią, jedwabiście gładkimi wokalami, namacalnością instrumentów muzycznych i solidną podstawą basową. Pozwala to zaprezentować całe piękno muzyki zapisanej w plikach wysokiej rozdzielczości.

Kolumny głośnikie Yamaha NX-N500 z wbudowanym wzmacniaczem, Wi-Fi i Bluetooth

Wysoka jakość brzmienia jest pochodną zastosowanych rozwiązań technicznych. Wzmacniacz mocy, kluczowy element w głośnikach aktywnych, wykorzystuje analogową końcówkę mocy, dostarczającą 70 W/kanał. Ponadto zbalansowana transmisja sygnału i zastosowanie zbalansowanego połączenia (kabel XLR) całkowicie eliminuje ryzyko pogorszenia jakości dźwięku spowodowane szumem. Ponadto projektanci zastosowali wysokiej klasy przetwornik C/A USB, obsługujący pliki w rozdzielczości DSD 5,6 MHz i PCM 384 kHz/32 bity. Układ kompatybilny jest z transmisją asynchroniczną i dzięki własnemu zegarowi taktującemu eliminuje jitter, niedoskonałość, która pogarsza jakość dźwięku.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

NX-N500 wykorzystuje 3-centymetrową kopułkę wysokotonową, która obsługuje pasmo przenoszenia sięgające 40 kHz, dzięki czemu umożliwia odtworzenie ogromnej ilości informacji dźwiękowych, charakterystycznych dla źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości. W 13-cm przetworniku niskotonowym pracuje membrana New Advanced PMD, taka sama, jak ta stosowana w wysokiej klasy modelu Soavo. Głośniki umieszczone są w obudowie wykonanej z grubej płyty MDF, charakteryzującej się wysoką sztywnością i wykorzystującej tradycyjną konstrukcję z trzykierunkowymi połączeniami ukośnymi.

Kolumny głośnikie Yamaha NX-N500 z wbudowanym wzmacniaczem, Wi-Fi i Bluetooth

Specyfikacja Yamaha MusicCast NX-N500

Opinie o Yamaha MusicCast NX-N500

4.6
Ocena:
Średnia ocen: 4.6

(10 ocen)

 • 5 7
 • 4 2
 • 3 1
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

10 opinii

 1. Patryk

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fajne zintegrowane i wszystko mające głośniki stereo. Mam je od jakiegoś czasu i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Korzystam z nich przede wszystkim przy pracy na laptopie i tutaj ich ogromna zaleta w postaci wejścia USB asynchronicznego się przydaje. Słaba jakość dźwięku wychodząca z lapka po wyjściu słuchawkowym zostaje tutaj ominięta. Dodatkowo Music Cast oferuje wszystko co potrzeba do grania z sieci, dwukierunkowy bluetooth i AirPlay.
 2. Waldi

  Ocena:
  Ocena: 5
  Aktywne kolumienki wybrałem, ponieważ nie potrzebuje odtwarzacza cd, a zestawik będzie podłączony głównie do komputera (tutaj jest wejście USB komputerowe) i muzyka odtwarzana z sieci. Porównywałem dźwięk z Piano Craftem w podobnej cenie i te kolumienki zagrały sporo lepiej. W zestawie dostajemy wygodny, mały pilocik. Apka Music Cast bardzo mi się podoba i działa intuicyjnie.
 3. Stachu

  Ocena:
  Ocena: 5
  Porządne głośniki aktywne do kompa. To, co je wyróżnia, to wbudowane klienty streamu. Ja używam ze Spotify. Sterowanie łatwe, głośność i funkcjonalność dobra. Polecam.
 4. Doberman

  Ocena:
  Ocena: 5
  Głośniki aktywne w dobrej stylistyce i z dobrą dynamiką. Nie zgodziłbym się z opinią, że grają średnio. Biorąc pod uwagę ich charakterystykę: 54 Hz - 40 kHz, 70W na kanał, grają dokładnie tak, jak powinny. Jestem zadowolony.
 5. Roman 17

  Ocena:
  Ocena: 5
  Aktywne monitorki z wbudowanym odtwarzaczem sieciowym. Sprawdzą się zarówno do luźnego odsłuchu jak i realizacji dźwięku.
 6. Kamil7

  Ocena:
  Ocena: 5
  Aktywne monitory z wbudowanym odtwarzaczem sieciowym. Idealne rozwiązanie jako głośniki komputerowe.
 7. Robokop

  Ocena:
  Ocena: 4
  Idealne kolumny aktywne do stanowiska komputerowego.
 8. Muniek

  Ocena:
  Ocena: 3
  Za taką cenę mogłyby brzmieć zdecydowanie lepiej, aczkolwiek nie jest dobrze, nie jest też również źle. Można powiedzieć że jest średnio.
 9. Wojciech

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dobry wybór dla osób które nie posiadają dużo miejsca na wzmacniacze, kable i kolumny. Yamaha nx-n 500 trafiła w mój gust głośniki mogą znaleźć zastosowanie w każdym miejscu w domu. Wykończenie na wysokim poziomie jak przystało na yamahe. Osobiście korzystam z nich jako same głośniczki a także jako polepszenie dźwięku z laptopa. Aplikacja musiccast przyjazna dla użytkownika, ważnym aspektem działania aplikacji jest jakość routera należy mieć to na uwadze. NX-N500 grają super jak na swoje wymiary i nie brakuje im basu. Jak zawsze yamaha rządzi.
 10. Bart

  Ocena:
  Ocena: 4
  NX-500 to po prostu monitory studyjne z łącznością bezprzewodową. Grą i wyglądem przypominają trochę najmniejsze HS'y. Kolumny muszą być połączone ze sobą, także nie unikniemy całkowicie kabli. Brzmią dosyć liniowo i zachowawczo ale nie męczą ucha przy dłuższym odsłuchu. Mają przyjemny krótki bas i nie są metaliczne. Duży plus za usb, które można bezpośrednio podłączyć do komputera i aplikacje do bezprzewodowej obsługi. Do dyspozycji mamy też Spotify, Tidala i inne serwisy oraz bluetooth, airplay i radio internetowe. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i można nią zarządzać również innymi urządzeniami od Yamahy. Głośniki polecam głównie osobom, które szukają czegoś z możliwością bezpośredniego podpięcia pod komputer.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: