Marka: Yamaha

MusicCast NP-S303

Yamaha MusicCast NP-S303

Yamaha MusicCast

MusicCast NP-S303 to zaawansowany odtwarzacz sieciowy, który dzięki wyrafinowanej konstrukcji układu audio i najwyższej jakości komponentom zapewnia wysoką jakość dźwięku i niesamowitą funkcjonalność przewyższającą standard w tej klasie. Model ten kompatybilny jest z autorskim systemem muzyki bezprzewodowej MusicCast i otwiera przed użytkownikiem świat wypełniony muzykalnością - emocjonalny, zwiększający poczucie otwartości i energii. MusicCast NP-S303 zapewnia przy tym radość ze słuchania muzyki niespotykaną w innych odtwarzaczach sieciowych.

 • Kompatybilność z systemem MusicCast i aplikacją MusicCast
 • Dostęp do popularnych serwisów muzycznych – Spotify, Tidal i Deezer
 • Łączność Bluetooth i AirPlay, wbudowane Wi-Fi
 • Współpraca z asystentem głosowym Google
 • Zdalne sterowanie z 10 przyciskami szybkiego dostępu
 • Niezależne układy dla sekcji cyfrowej i analogowej, najkrótsze tory sygnałowe
 • Przetwornik c/a 192 kHz/24 bity kompatybilny z natywnym formatem DSD
 • Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

Yamaha NP-S303


Kompatybilność z systemem MusicCast i aplikacją MusicCast

Model MusicCast NP-S303 kompatybilny jest z systemem multiroom Yamaha MusicCast. To bardzo wszechstronne rozwiązanie, które umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki pomiędzy domowymi urządzeniami z rodziny MusicCast znajdującymi się w różnych pokojach w całym domu. Łatwą obsługę gwarantuje bezpłatna aplikacja MusicCast Controller z intuicyjnym interfejsem, która umożliwia sterowanie wszystkimi komponentami systemu.

Dostęp do popularnych serwisów muzycznych – Spotify, Tidal i Deezer

MusicCast NP-S303 kompatybilny jest z wszystkimi popularnymi serwisami muzycznymi, takimi jak powszechnie znany Spotify oraz zyskującymi popularność Tidal i Deezer. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się szybkim i łatwym dostępem do ogromnych bibliotek muzycznych obejmujących miliony nagrań z całego świata.

Łączność Bluetooth i AirPlay, wbudowane Wi-Fi

Odtwarzacz wyposażony jest w łączność Bluetooth i AirPlay. Dzięki temu użytkownik może przesyłać bezprzewodowo muzykę wprost ze smartfona lub tabletu obsługującego którąkolwiek z tych technologii. Aby zapewnić urządzeniu maksymalną wszechstronność projektanci wyposażyli je także w moduł Wi-Fi. Pozwala on odtwarzać nagrania udostępnione w domowej sieci, także przy wykorzystaniu bezprzewodowego połączenia.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

Zdalne sterowanie z 10 przyciskami szybkiego dostępu

Odtwarzacz sieciowy dostarczany jest wraz z pilotem zdalnego sterowania wyposażonym w 10 przycisków szybkiego dostępu. Użytkownik może przypisać do nich dowolne źródła dźwięku, aby zyskać natychmiastowy i łatwy dostęp do swoich ulubionych utworów i programów – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie.

Niezależne układy dla sekcji cyfrowej i analogowej, najkrótsze tory sygnałowe

Obwody audio w MusicCast NP-S303 opracowane zostały pod kątem wysokiej jakości dźwięku. Maksymalnie skrócony tor sygnałowy oraz rozdzielone sekcje analogowa i cyfrowa umożliwiły zredukowanie zakłóceń interferencyjnych. Ponadto dzięki zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych komponentów, wykorzystywanych także w modelach klasy high-end, urządzenie zapewnia niską impedancję i doskonały stosunek sygnał/szum – gwarantując szerokie pasmo i najwyższe emocje podczas odtwarzania dźwięku ze źródeł wysokiej rozdzielczości.

Przetwornik c/a 192 kHz/24 bity kompatybilny z natywnym formatem DSD

MusicCast NP-S303 kompatybilny jest ze źródłami dźwięku high-res. Urządzenie wykorzystuje zaawansowany przetwornik c/a Burr-Brown 192 kHz/24 bity, dzięki któremu obsługuje natywny format DSD 5,6 MHz oraz pliki AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity i Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Układ ten zapewnia również doskonały stosunek sygnał/szum i w połączeniu z oryginalnym modułem sieciowym Yamahy perfekcyjnie wydobywa wszystkie dźwiękowe niuanse ze źródeł high-res, idealnie odwzorowując subtelną atmosferę sal koncertowych i ekspresyjne detale brzmienia.

Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

Kluczowym elementem, który decyduje o jakości dźwięku dostarczanego przez MusicCast NP-S303 jest Yamaha Original Network Module. Ten wewnętrzny moduł sieciowy wykorzystuje niezwykle precyzyjny zegar, który zapewnia niski jitter i który udoskonala odwzorowanie dźwięku ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Ten specjalny zegar audio drastycznie obniża szum jitteru podczas odtwarzania materiałów z sieci i źródeł USB/Bluetooth, udoskonalając przy tym stosunek sygnał/szum. Element ten dokładnie rozróżnia delikatne niuanse w sonicznej charakterystyce dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Specyfikacja Yamaha MusicCast NP-S303

Certyfikat DLNATak
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingWi-Fi, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniująceDeezer, Spotify, TIDAL
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, ALAC, DSD, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Pobór mocy (standby)0.1 W
Wymiary (S x W x G) mm435 X 87 X 289
Waga kg2.7

Opinie o Yamaha MusicCast NP-S303

4.9
Ocena:
Średnia ocen: 4.9

(8 ocen)

 • 5 7
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

8 opinii

 1. Wojtas

  Ocena:
  Ocena: 5
  Music Cast to chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ma wszystko, do tego świetna apka do sterowania tymi wszystkimi funkcjami. Bez problemu można sparować w system strefowy z innymi klockami Yamahy. Odtwarzacz gra niewspółmiernie dobrze w relacji do jego ceny. Do tego cała obudowa wraz z frontowym panelem jest metalowa! Urządzenie sprawia wrażenie sporo droższego. Porządne złącza, wyraźny wyświetlacz, chociaż i tak wszystko odbywa się na tablecie czy smartfonie. Użytkuję go z wzmacniaczem Nad C356BEE i kolumnami B&W 706 S2.
 2. Kordian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wykonanie super zważywszy na cenę tego grajka. Obsługa bardzo wygodna i intuicyjna. Działa sprawnie, nie zawiesza się. Jedyny minus jaki znalazłem to brak możliwości przewijania utworów. Dziwne, ale tak już jest. Ja akurat żadnych setów nie słucham, więc mi to różnicy nie robi specjalnie. Po wyjściach analogowych podłączona do Yamahy A-S701 gra bardzo dobrze. Tak z Tidala jak i z radia internetowego. Wykonanie robi bardzo dobre wrażenie. Wszystko poskręcane prosto, nie widać niedoróbek.
 3. Paweł

  Ocena:
  Ocena: 4
  ogólnie nie wiem gdzie ten prztwornik 192khz po drugie format flac z tidala obsługuje tylko 44.1khz więc nie wiem o co tu chodzi no i po trzecie muzyka z aplikacji music cast puszczona przez tidal wyłącza sie w randowmowym momencie a tak jakość dzwięku jest bardzo dobra naturalna ale to wyłączanie sie muzyki irytujące
 4. Marcin

  Ocena:
  Ocena: 5
  Nie będę używał górnolotnych słów żeby opisać dźwięk wydobywający się z tego streamera, ale w parze ze wzmacniaczem Yamaha AS-701 tworzą bajeczny tandem. Brzmienie solowych instrumentów, orkiestry symfonicznej, zespołów rockowych, vokal... stają się wręcz magiczne. Bardzo polecam!!! Niewielkie pieniądze, a mnóstwo radości ze słuchania.
 5. Jaro_88

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dobre i niedrogie źródło dźwięku do grania z sieci. Odtwarza nawet DSD!!! Stabilne działanie aplki. Nie zdarzyło mi się, aby kiedyś muzyka lub sama aplikacja mi się zawiesiła. Korzystam ze Spotify, ale także odtwarzam pliki z dysku NAS, oraz radia internetowego. Od razu wspomnę, że radio „Nowy Świat” jest. Ładna i porządnie wykonana obudowa jak to u Yamahy. Nie ważne czy sprzęt jest za 1000 czy za 10000 zł, to widać, że jest porządnie wykonany. Dźwięk oceniłbym nawet jako lekko ocieplony, porównuję go do Yamahy CD-S300, którą także użytkuję na co dzień.
 6. Pomorzanin

  Ocena:
  Ocena: 5
  To jest chyba ewenement na skalę światową. Jedno z niewielu urządzeń w audio, które powinno kosztować więcej niż cena w jakiej jest sprzedawane na rynku. Świetnie dopracowane pod względem zasilania, softu, stabilności działania i samej obsługi. Z zamiłowania jestem elektronikiem i lubię urządzenia audio rozbierać i analizować schematy działania. Widać od razu, że ten tani sieciowiec został bardzo dobrze przemyślany. Testowałem go też w roli transportu do zewnętrznego przetwornika i w tej roli sprawdza się jeszcze lepiej. Może z powodzeniem służyć w tej roli nawet w referencyjnych systemach audio hi-fi.
  Zdecydowanie warto.
 7. Exmit

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ładny klocek wykonany porządnie i działający szybko jak błyskawica. Korzystam przede wszystkim ze Spotify Connect i wyjścia bluetooth na słuchawki. Nigdy tego odtwarzacza nie przeklinałem, a naczytałem się różnych dziwnych historii w sieci o tego typu odtwarzaczach, że się wieszają, przerywają. Tutaj nic takiego nie występuje. Music Cast świetnie śmiga na Androidzie. Ta Yamaha ma u mnie dożywocie, a już czytałem, że można pogrzebać w zasilaniu i zagra sporo lepiej. No, ale to dopiero po gwarancji. Poczekam te 3 lata hehe.
 8. Wojtek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Musiałem w końcu przesiąść się na streming z płyt CD, tak więc mam już Tidala no i do zestawu Yamahy A-S1100 dokupiłem ten odtwarzacz. Ze wzmacniaczem komponuje się bardzo ładnie. Wyświetlacz nie świeci po oczach podczas wieczornych odsłuchów. Yamaha ma radio internetowe z chyba wszystkimi popularnymi stacjami radiowymi z całego świata (polecam od siebie Groove Jazz Radio). Dodatkowo wykorzystuję streaming z Tidala, i DLNA. Na dysku NAS mam zgrane wszystkie moje płyty kompaktowe i odtwarzam je za pomocą Yamahy. Wszystko ładuje się bardzo szybko i działa sprawnie.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: