Kategoria

Głośniki instalacyjne - ELAC

(14 produkty)
Filtry

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 14

 1. Supercena
  ELAC Debut 2.0 OW4.2

  Debut IC-DT61

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  Special Price 799 zł Regular Price 1 099 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 799 zł
  biały
 2. IC-V61-W

  IC-V61-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  949 zł
  biały
 3. IC-CS61-W

  IC-CS61-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  Special Price 599 zł Regular Price 649 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 599 zł
  biały
 4. IC-VT61-W

  IC-VT61-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  1 199 zł
 5. IC-V82-W

  IC-V82-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  1 599 zł
 6. IC-VJ63-W

  IC-VJ63-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  2 399 zł
 7. IW-VC51-W

  IW-VC51-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  1 249 zł
 8. IC-V31-W

  IC-V31-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  1 049 zł
  biały
 9. IC-V81-W

  IC-V81-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  1 399 zł
  biały
 10. IC-V62-W

  IC-V62-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  1 249 zł
  biały
 11. IC-C61-W

  IC-C61-W

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  549 zł
  biały
 12. Debut IC-D61

  Debut IC-D61

  ELAC
  Głośniki instalacyjne
  Special Price 888 zł Regular Price 899 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 888 zł
  biały

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 14

Jak zamontować głośniki instalacyjne (głośniki sufitowe natynkowe)?

Montaż głośników instalacyjnych należy zacząć od wykonania niezbędnego otworu w ścianie lub suficie, zależnie od tego, gdzie i jaki głośnik chcemy podłączyć. Niektórzy producenci dołączają do zestawu odpowiedni szablon, który ułatwia pracę. Mając przygotowany otwór, należy odizolować i przygotować kable głośnikowe do podłączenia.

Wykonując tę czynność, warto upewnić się, że przewody zostały dokładnie wpięte do terminali głośnikowych i nie odłączą się przypadkowo podczas montażu. Kolejną czynnością jest włożenie głośnika do przygotowanego wcześniej otworu oraz dokręcenie śrub montażowych, które przytwierdzą głośnik do powierzchni płyty GK. Ostatnim elementem jest założenie maskownicy.

Zobacz także: Jak zamontować głośnik instalacyjny w suficie | Top Hi-Fi

Jak dobrać głośniki instalacyjne (nagłośnienie sufitowe) do pomieszczenia?

Podobnie jak w przypadku wielu komponentów audio, także podczas wyboru głośników instalacyjnych użytkownik powinien poświęcić nieco czasu na analizę i wybór odpowiedniego modelu. Warto przed zakupem odpowiedzieć sobie na pytanie – do czego będą używane głośniki instalacyjne. Konstrukcje te mogą być wykorzystywane zarówno do zestawu stereo, jak i wielokanałowego (takiego jak np. system kina domowego Dolby Atmos/DTS:X).

Głośniki instalacyjne kino domowe CWM8 sound

Dobór głośników instalacyjnych odbywa się w ten sam sposób, co tradycyjnych głośników podłogowych i podstawkowych. Znając wielkość pomieszczenia, oczekiwany poziom natężenia dźwięku oraz charakter brzmienia, jaki zamierzacie uzyskać, wystarczy dopasować modele o odpowiedniej powierzchni membrany oraz brzmieniu. Z doświadczenia wiemy, że klienci do pomieszczeń o powierzchni 20 – 30 metrów wybierają konstrukcje o powierzchni membrany 6,5 cala lub 8 cali. To najbardziej popularny typ głośników instalacyjnych dostępny na rynku. Warto dodać, że takie przetworniki mogą mieć także kolumny podłogowe czy podstawkowe.

Wybierając głośniki naścienne czy też głośniki sufitowe należy sprawdzić specyfikację danego modelu. W szczególności chodzi o impedancję oraz efektywność. Warto także wiedzieć, jaką moc wzmacniacza rekomenduje producent.

Przed zakupem wybranego głośnika, podobnie jak w wypadku tradycyjnych kolumn podłogowych czy podstawkowych rekomendujemy jego odsłuch. Tylko w ten sposób przekonacie się, czy brzmienie odpowiada Waszym preferencjom. Odsłuch będzie także dobrą okazją, aby sprawdzić, czy konstrukcja obudowy jest solidna, zapewnia wysoką jakość brzmienia i nadaje się do użytku domowego.

Estetyczne Instalacje AV (marka Yamaha)

Czy głośniki instalacyjne (Bluetooth) zapewnią dobrą jakość dźwięku?

Wiele osób planujących zakup głośników instalacyjnych zastanawia się, czy zapewnią one dobrą jakość dźwięku. Wszystko zależy od konkretnego modelu oraz oczekiwań klienta. Jeśli użytkownicy pragną zainstalować głośniki do grania w tle, np. głośnik sufitowy Bluetooth, aby umilić sobie codzienne czynności, z pewnością większość konstrukcji, nawet ze średniej półki cenowej, spełni ich oczekiwania. Jeśli jednak planujecie stworzyć zestaw stereo (przede wszystkim do słuchania muzyki) lub kina domowego (przede wszystkim do oglądania filmów), który miałby zastąpić kolumny podstawkowe lub podłogowe, może się okazać, że niektóre aspekty brzmienia, np. zejście basu czy stereofonia będą na nieco niższym poziomie. W takim przypadku zachęcamy do odsłuchu oraz porównania możliwości obu rozwiązań. Znając jakość dźwięku wybranego modelu głośnika do zabudowy, łatwiej będzie Wam stwierdzić, czy dane rozwiązanie spełnia Wasze oczekiwania.

Użytkownikom, którzy chcą zbudować estetyczny, dobrze brzmiący zestaw stereo lub kina domowego, ale stworzony wyłącznie z głośników instalacyjnych, sugerujemy wybór modeli z wyższej półki. Polecamy modele renomowanych w branży audio producentów, np. Bowers & Wilkins, Yamaha czy Indiana Line. Takie konstrukcje pod względem brzmienia deklasują konkurencję. Zarówno do zestawów głośnikowych stereo, jak i kina domowego, składającego się z głośników instalacyjnych, warto dodać subwoofer. Pozwoli to uzyskać lepsze przetwarzanie niskich częstotliwości. Producent głośniki instalacyjne wyposaża często w różnorodne rozwiązania techniczne, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej jakości dźwięku, mimo stosunkowo niewielkich gabarytów tego typu konstrukcji.

Jakie głośniki montażowe: sufitowe, ścienne (natynkowe)?

Jeżeli nie masz miejsca na tradycyjne kolumny lub stojący sprzęt kłóci się z gustem niektórych domowników, to świetnym rozwiązaniem będą głośniki sufitowe lub ścienne. Można je zamontować właśnie w suficie lub ścianie, dzięki czemu przy okazji uda się ukryć plączące się przewody. Rozwiązań do użytku domowego jest sporo i zależą one od tego, czy chcemy stworzyć zestaw kina domowego, czy też system stereo.

TesiQ (marka Indiana Line) znajdzie zastosowanie np. do nagłośnienia sklepu czy kuchni, ale też świetnie uzupełni się z kinem domowym

Klasyczne głośniki naścienne (głośniki natynkowe) doskonale sprawdzą się zarówno w systemach stereo do odtwarzania muzyki, jak i kina domowego. Przykładem takowych jest np. model Indiana Line Tesi Q, które można zamontować bezpośrednio na płycie kartonowo-gipsowej (bez potrzeby sięgania po dodatkowe akcesoria). Z kolei przy tworzeniu kina domowego możemy zamontować pięć lub więcej głośników sufitowych/ściennych, otrzymując kompletny zestaw. Alternatywą jest wykorzystanie klasycznych kolumn z przodu, by do obsługi kanałów efektowych przeznaczyć głośniki do zabudowy, np. Bowers & Wilkins CWM663.

Jakie głośniki do łazienki?

Warto pamiętać, że standardowe głośniki montażowe, ze względu na podwyższoną wilgotność, nie powinny być stosowane w łazience. Użytkownicy, chcący nagłośnić to pomieszczenie, powinni wybrać wodoodporne głośniki instalacyjne. Mają one odpowiednią konstrukcję, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wewnętrznych elementów. Producenci wyraźnie zaznaczają w specyfikacji głośnika, czy może on być stosowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Przykładem wodoodpornego modelu jest Bowers & Wilkins CWM663, który może być wykorzystywany nawet na basenach.

Jakie głośniki zewnętrzne?

Wśród głośników instalacyjnych, jakie mamy w swojej ofercie na łamach TopHiFi.pl ważne miejsce zajmują pasywne głośniki zewnętrzne – to znaczy dedykowane do przewodowego montażu i stałego przebywania na świeżym powietrzu. Urządzenia te wyróżniają się solidnym wykonaniem oraz trwałymi materiałami. Muszą być bowiem odporne na warunki atmosferyczne, również te najmniej korzystne.

Segment głośników zewnętrznych jest jednak na tyle popularny i rozwinięty, że z powodzeniem możemy znaleźć godne zaufania urządzenia przygotowane przez topowych producentów, takich jak Bowers & Wilkins, Indiana Line czy Yamaha. Warto zwrócić uwagę chociażby np. na model Indiana Line Luna. Te kompaktowe, niewielkie dwudrożne kolumny są odporne na wilgoć i promieniowanie UV, a specjalny uchwyt pozwala na prosty montaż ścienny lub jako głośnik sufitowy. Dodatkowo obrotowa konstrukcja pozwala na skierowanie dźwięku wprost na słuchaczy.

Jaki wzmacniacz do głośników instalacyjnych?

Głośniki instalacyjne pasywne, tak jak kolumny głośnikowe, są urządzeniami przewodowymi, w związku z czym wymagają kablowego podłączenia do zewnętrznej elektroniki, np. wzmacniacza zintegrowanego, amplitunera AV lub wielostrefowego wzmacniacza instalacyjnego. Ich wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika.

Wzmacniacz stereo to klasyczne rozwiązanie, które zapewnia dyskretny montaż, a jego głównym zadaniem jest dostarczenie mocy głośnikom zewnętrznym. Jest to znakomity wybór dla wszystkich tych, którzy chcieliby cieszyć się emocjonującym dźwiękiem, a jednocześnie nie mają możliwości posiadania w swoim domu widocznych kolumn, elektroniki czy kabli. Dyskretnym rozwiązaniem będzie np. połączenie wszechstronnego odtwarzacza sieciowego Bluesound POWERNODE oraz głośników naściennych Bowers & Wilkins AM-1.

 Wzmacniacz sieciowy Bluesound POWERNODE

Amplitunery AV to natomiast wybór do kina domowego, ale nie tylko, bowiem tego typu urządzenia często wyposażone są w funkcjonalność drugiej strefy. Jest to oddzielne wyjście głośnikowe (i najczęściej, także 2xRCA), którym możemy przekazywać sygnał z innego źródła, niż to, które gra w tzw. strefie głównej. W praktyce oznacza to, że w ogrodzie lub na tarasie możemy słuchać muzyki np. z aplikacji streamingowej (Spotify, Tidal, Deezer), podczas gdy inni domownicy jednocześnie oglądają film w salonie.

Warto też zwrócić uwagę na wielostrefowe wzmacniacze, dedykowane do rozbudowanych instalacji. Doskonale sprawdzą się np. przy nagłośnieniu hotelu, sklepu czy jako centrum zaawansowanego domowego systemu audio. Tego typu konstrukcje pozwalają przekazywać dźwięk do kilku różnych stref jednocześnie, gwarantując wysoką jakość dźwięku w wielu pomieszczeniach naraz.

Zapraszamy do salonów

Zastanawiasz się, jakie głośniki do zabudowy wybrać? Masz pytania dotyczące konkretnych modeli? Zachęcamy do odwiedzenia jednego z salonów sieci Top Hi-Fi & Video Design, a także do zapoznania się z ofertą głośników sufitowych i ściennych w naszym sklepie internetowym. Oferujemy szeroki wybór wysokiej klasy głośników instalacyjnych renomowanych producentów. Zobacz także artykuły poradnikowe znajdujące się na naszym blogu:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

Jak wybrać słuchawki?

Czytaj
Jak wybrać słuchawki?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Jak wybrać słuchawki?
Jak wybrać słuchawki?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: