Poprzedni
Następny

Zmiany w klasycznych modelach kolumn ProAc

Z okazji 40 lecia istnienia brytyjska firma przedstawia dwa nowe modele dodając je do swojego bogatego portfolio: Response D2R i Response K6 Signature.

Response D2R

ProAc Response D2 jest produkowany od 15 lat. W tym czasie pozostał niezmieniony i okazał się popularnym wyborem dla osób szukających monitora montowanego na stojaku. ProAc prezentuje nową wersję głośnika Response D2 z wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym.

ProAc Response D2R

Podstawowa wersja będzie nadal produkowana. Niestety niemożliwe będzie zmodyfikowanie wersji kopułkowej do modelu z wstęgowym tweeterem , ponieważ obudowa tych ostatnich jest inaczej wycinana niż wersja z tradycyjnym głośnikiem wysokotonowym. Oznacza to, że Brytyjczycy będą oferować równolegle dwie wersje swojego monitora – klasyczną i z wstęgowym tweeterem. Zwrotnicę to tego modelu  zaprojektował założyciel firmy Steward Tyler. Model Response D2R poza standardowym wykończeniem będzie dostępny również w wykończeniu Rose oraz Ebony. 

Response K6 Signature

ProAc K6 zostały zaprojektowane dla audiofilów i jak przystało na prawdziwie high-endowe kolumny zapewniają płynną reprodukcję i niezwykle równą charakterystykę w całym paśmie przenoszenia. Inżynierowie ProAc uznali, że można ten model ulepszyć, montując większą jednostkę średniotonową i nowy, przeprojektowany układ jednostek napędowych.

ProAc Response K6 Signature

Nowy 3-calowy przetwornik średniotonowy został stworzony od podstaw i charakteryzuje się lżejszą kopułką od tej 2-calowej zastosowanej w poprzedniej wersji tego zespołu głośnikowego. Skutkuje to mniejszą bezwładnością i zmniejszeniem podkolorowania, dzięki czemu środek pasma jest bardziej otwarty i naturalny. Przetworniki ułożono w taki sposób, aby uzyskać  lepszą i bardziej ekspansywną scenę dźwiękową z lepszym rozproszeniem.

Głośnik basowy i głośnik wysokotonowy pozostają takie same, jednak całkowicie nowa zwrotnica został zaprojektowany tak, aby odpowiednio do nowego układu napędu głośnika średniotonowego. Kolumna będzie oferowana w standardowych oraz dwóch nowych wersjach kolorystycznych, które będą dostępne tylko dla tego modelu. Będą to Dark Eucalyptus and Tamo Ash.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: