Poprzedni
Następny

Zdobywcy nagród EISA

Przewód AudioQuest Carbon USB, soundbar Bowers & Wilkins Panorama 2 i 7.1-kanałowy procesor/przedwzmacniacz Krell Foundation – trzy różne produkty, jedna wspólna cecha.

 

eisaaaaa1

Wszystkie te projekty zostały nagrodzone w ramach tegorocznej edycji EISA Awards 2013-2014 i zyskały w swoich kategoriach zaszczytne tytuły „Produkt roku”.

Przewód AudioQuest Carbon USB w kategorii Europejskie Akcesoria Hi-Fi

Co zadecydowało o tym, że właśnie te konstrukcje zrobiły największe wrażenie na jurorach? W każdym z tych trzech przypadków odpowiedź jest dość prosta. Przewód AudioQuest Carbon USB, zgodnie z uzasadnieniem przyznania nagrody w kategorii EUROPEJSKIE AKCESORIA HI-FI 2013-2014, „zbudowany jest z posrebrzanych przewodników miedzianych i dokładnie spełnia specyfikację USB, co zapewnia doskonałą kompatybilność i pomaga osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty, oczywiście wraz z odpowiedniej klasy USB DAK-iem”. Jak zauważyli sędziowie, przetworniki C/A USB są coraz popularniejsze, co skłoniło producentów do zaoferowania różnej jakości kabli USB. W tej kategorii wzorem dla innych jest właśnie AudioQuest Carbon USB.

Bowers & Wilkins Panorama 2 w kategorii Europejski Soundbar Kina Domowego

Bowers & Wilkins Panorama 2 święci triumfy jako EUROPEJSKI SOUNDBAR KINA DOMOWEGO 2013-2014. Ten niezwykły projekt w swojej zakrzywionej obudowie skrywa dziewięć przetworników współpracujących ze wzmacniaczami klasy D i rozmieszczonych tak, by zagwarantować przestrzenny dźwięk. Dzięki temu projektanci stworzyli „high-endowy soundbar, który potrafi zagrać zarówno energetycznie, jak też gładko i detalicznie, stale inspirując i dostarczają mocnych wrażeń”. Dopełnieniem wysokiej jakości dźwięku są m.in. trzy wejścia HDMI z kanałem zwrotnym audio, co zapewnia łatwość podłączeń np. odtwarzacza Blu-ray, konsoli i oczywiście telewizora. Efekt? „Świetna kombinacja luksusu, stylu, wygody i wysokiej jakości brzmienia”.

Przedwzmacniacz Krell Foundation w kategorii Europejski High-End Kina Domowego

W kategorii EUROPEJSKI HIGH-END KINA DOMOWEGO 2013-2014 swoimi możliwościami przekonał 7.1-kanałowy procesor/przedwzmacniacz Krell Foundation. Elastyczną konfigurację umożliwiają m.in.: dziesięć wejść HDMI, automatyczne przełączanie źródeł, system ARES dopasowujący charakterystykę do akustyki pomieszczenia. A jak to urządzenie sprawdza się w działaniu? „Tak jak tego oczekujemy po produkcie high-endowym, projekt i wykonanie są bezbłędne. Foundation dostarcza dźwięk wielokanałowy o zadziwiającej czystości i precyzji, a sygnały wideo przepuszcza z pełną dokładnością”.

Już od ponad 30 lat europejskie stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association), zrzeszające 50 specjalistycznych wydawnictw z 20 krajów, przyznaje prestiżowe międzynarodowe nagrody EISA Awards. Początki stowarzyszenia sięgają 1982 r., kiedy to redaktorzy naczelni pięciu europejskich magazynów fotograficznych po raz pierwszy przyznali tytuł „The Camera of the Year”. Z czasem organizacja rozrosła się, a nagrody zdobywają także produkty ze świata audio, wideo, kina domowego, elektroniki samochodowej, a także urządzenia mobilne.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: