Następny

Thorens powierza dystrybucję firmie Audio Klan

Thorens, ceniony na świecie projektant i producent gramofonów, aktywnie rozszerza swoją działalność na polskim rynku. Od sierpnia 2013 r. odpowiedzialność za dystrybucję urządzeń Thorens przejmuje firma Audio Klan.

 

thorens_gramofon

Powierzenie dystrybucji Audio Klanowi ułatwi dostęp do konstrukcji z logo Thorens. Już niebawem gramofony oraz inne produkty tej firmy dostępne będą w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design, a także w wielu innych sklepach oferujących sprzęt audio.

Krok poczyniony przez Thorensa jest odpowiedzią na niezmiennie szczególną pozycję, jaką w świadomości melomanów zachowują płyty winylowe. Jak pokazuje rzeczywistość, ogromny rozwój cyfrowych technik odtwarzania dźwięku nie doprowadził do wyeliminowania czarnych krążków z rynku. Dowodem na niesłabnące zainteresowanie analogowymi płytami jest działalność firmy Thorens – ikony i eksperta w dziedzinie produkcji gramofonów. Mimo to, że historia tego producenta trwa już od ponad 100 lat, to firma cały czas pozostaje wierna pierwotnemu profilowi produkcji. Także dzisiaj w jej portfolio można znaleźć konstrukcje przystępne cenowo, jak i te przeznaczone dla najbardziej wymagających audiofili. Dzięki swoim produktom Thorens udostępnia na szeroką skalę piękny świat ciepłego, analogowego brzmienia i jednocześnie wydobywa na światło dzienne wszystkie niuanse zapisane na płytach winylowych. Opierając się na swojej ponad wiekowej tradycji firma pokazuje, jakie możliwości wciąż drzemią w gramofonach. Teraz ta jakość i możliwości stają się dostępne również dla polskich melomanów.

Prawdziwi melomani nadal cenią klimat płyt winylowych

Już od początku sierpnia 2013 r. gramofony i inne produkty Thorens będą szeroko dostępne w wielu specjalistycznych salonach audio. Na polskim rynku pojawi się cała gama produktów firmy - modele automatyczne, półautomatyczne i manualne. Konstrukcje automatyczne preferują melomani, którzy oczekują komfortu obsługi i pełnej gotowości do działania już w chwilę po wyjęciu z opakowania. Procedura przygotowania sprzętu ogranicza się zazwyczaj do podłączenia urządzenia, umieszczenia na talerzu płyty i naciśnięciu przycisku Start. Oferta Thorensa obejmuje również konstrukcje, w których to użytkownik sprawuje kontrolę nad poszczególnymi elementami toru sygnałowego, dzięki czemu może uzyskać najwyższej jakości brzmienie klasy high-end. Dostrojenie urządzenia pod kątem własnych oczekiwań zapewnia m.in. możliwość samodzielnego wyboru ramienia i wkładki. Elementem, który przykuwa uwagę jest także wzornictwo gramofonów Thorensa. Niektóre konstrukcje szczycą się kształtem odbiegającym od standardowego prostokąta, a także rzadko stosowaną kolorystyką.

td209

Gramofony Thorens to przede wszystkim przyjemność użytkowania sprzętu

Firma Thorens została założona ponad 125 lat temu w Szwajcarii przez Hermanna Thorensa. Aż do dzisiaj producent może poszczycić się przynależnością do grona najbardziej cenionych projektantów analogowych urządzeń audio - od samego początku firma słynie z projektowania wysokiej jakości gramofonów. Pierwszy fonograf pojawił się w 1903 r., a zaledwie kilka lat później ruszyła produkcja gramofonów z tubą. Koniec lat 20. XX w. zapisał się wprowadzeniem pierwszych konstrukcji wykorzystujących napęd silnikiem elektrycznym, natomiast w połowie ub. wieku Thorens rozpoczął swoją przygodę ze sprzętem klasy high-end. Mimo zmieniającego się rynku firma nie odcięła się od swoich korzeni i bazując na swoim ogromnym doświadczeniu oraz bogatemu zapleczu projektowemu wciąż tworzy niesamowite gramofony. Najlepszym przykładem potencjału drzemiącego w projektach Thorensa, jest model TD 309 Tri-Balance, który może poszczycić się najwyższej jakości brzmieniem i nagrodą EISA jako „Najlepszy produkt” w kategorii gramofonów.

Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: