Poprzedni
Następny

Zaskakująco „duży” dźwięk – recenzja Beolit 20 marki Bang & Olufsen na audiostereo.pl

Beolit 20 to już kolejna generacja nowoczesnego klasyka firmy Bang & Olufsen. Urządzenie sprawdzi się zarówno do odtwarzania muzyki w domu, jak i w plenerze, zapewniając przy tym bogate, zrównoważone brzmienie w każdym kierunku. Ten wyjątkowy model miał okazję przetestować redaktor Marcin Olszewski, którego recenzja ukazała się na portalu audiostereo.pl.

Beolit 20Uwagę testującego zwróciła jakość wykonania głośnika Beolit 20, który jest dość masywną konstrukcją, oczywiście, jak na swoje gabaryty:

Wykonany z anodyzowanego aluminium i polimeru korpus plus ułatwiający przenoszenie skórzany pasek już przy wypakowywaniu nie tylko budzą zaufanie swą solidnością, lecz również łapią za oko wyrafinowanym designem za którym stoi nie kto inny, jak uznana projektantka Cecilie Manz.

Redaktor portalu audiostereo.pl przyjrzał się też dokładniej konstrukcji urządzenia, która nada się do nagłośnienia nawet dużych pomieszczeń:

A Duńczykom udało się ukryć tam całkiem sporo, bowiem dwa D-klasowe 35W wzmacniacze napędzają zestaw przetworników złożony z 5,5” woofera, trzech 1,5” szerokopasmowców i dwóch 4” membran biernych, które zgodnie z zapewnieniami zawartymi w materiałach firmowych powinny z powodzeniem nagłośnić nawet … 50-metrowy salon.

Beolit 20

Jednym z usprawnień, jakie pojawiło się w modelu Beolit 20 jest ładowarka indukcyjna. Na uwagę zasługuje ponadto pojemna bateria urządzenia, co pozwala na stosunkowo długi czas bezprzewodowej pracy głośnika. W recenzji możemy przeczytać, że…

…powierzchnia górna, to ostoja pięciu membranowych przycisków funkcjonalno – nawigacyjnych i … „lądowiska”, czyli bezprzewodowej (indukcyjnej) ładowarki dla urządzeń zgodnych ze standardem Qi. Z niuansów natury użytkowej warto wspomnieć, iż dzięki wbudowanej 3200 mAh baterii Beolit 20 zapewnia około 8 h pracy a czas jego ładowania wynosi 3 h.

Marcin Olszewski tak opisuje wrażenia z użytkowania Beolita 20:

Szybka instalacja dedykowanej aplikacji umożliwiającej m.in. tworzenie zestawów stereofonicznych, oraz integrację różnych źródeł cyfrowych (rozgłośnie, serwisy streamingowe i domowe zasoby sieciowe) i … mój ponad 23 metrowy salon wypełnił zaskakująco „duży” dźwięk.

Brzmienie głośnika zależne jest też od tego, gdzie zostanie on ustawiony:

Z jednej strony wyraźne przesunięcie równowagi tonalnej w dół – wynikające ze wspomagania meblem, więc przestawienie na nieco bardziej ażurową konstrukcję nieco „odchudzało” dźwięk, sprawiało, że nawet miłośnicy obfitego dołu nie powinni mieć najmniejszych powodów do marudzenia, a z drugiej słodycz góry przyjemnie tonizowała ewentualne niedoskonałości realizacyjne. Było niezaprzeczalnie dynamicznie, momentami wręcz spektakularnie a jednocześnie bez przekraczania granicy dobrego smaku…

Beolit 20

Podsumowanie recenzji modelu Beolit 20 zdecydowanie zachęca do jego sprawdzenia:

Bang & Olufsen po raz kolejny udowodnił, że zna się na rzeczy i choć operuje na nieco wyższym aniżeli konkurencja pułapie cenowym, to już nawet niezbyt nadwyrężający domowy budżet Beolit 20 może stanowić nie tylko niewątpliwą ozdobę nawet sporego salonu, co z powodzeniem wypełnić go miłymi uchu dźwiękami.

Zdaniem testującego Beolit 20 sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu:

Nasz dzisiejszy bohater nadaje się również na wyjazdy, a jeśli weźmiemy pod uwagę, iż w awaryjnych sytuacjach może pełnić rolę ładowarki/powerbanku nie widzę najmniejszych przeciwskazań, by profilaktycznie nie wrzucać go do bagażnika wybierając się nawet na krótki – weekendowy wypad.

Pełny tekst recenzji znajdziesz na portalu audiostereo.pl w zakładce „Magazyn”.

Beolit 20

Głośnik Beolit 20 i inne modele marki Bang & Olufsen możesz przetestować samodzielnie w jednym z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu fachowi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem audio i audio-wideo.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: