Poprzedni
Następny

Zapomniani aktorzy i aktorki z początku lat 2000

Czasami trudno nam uwierzyć, że początek lat 2000 był ponad 20 lat temu. Ostatnio znowu sobie o tym przypomnieliśmy i z tej okazji postanowiliśmy odświeżyć kilka hitów z dawnych lat z aktorami, o których już prawie wszyscy zapomnieli. A Wy – jakie gwiazdy z przełomu mileniów najbardziej pamiętacie?

Loewe bild s.77 to model, który został stworzony z myślą o prawdziwych entuzjastach kina.

Freddie Prinze Jr.

Pamiętacie tego młodzieżowego gwiazdora, do którego pod koniec lat 90. i na początku lat 2000 wzdychały tysiące nastolatek? Po wielkich komercyjnych sukcesach obu części horroru ,,Koszmar minionego lata’’, komedii romantycznych ,,Cała ona” i ,,Dziewczyny i chłopaki’’, a także familijnego przeboju kinowego ,,Scooby-Doo’’, jego gwiazda zgasła tak samo szybko jak się rozbłysła. Nie oznacza to, że porzucił filmową karierę – swego czasu pojawił się w kilku filmach i serialach, koncentrując się na życiu poza światem Hollywood i wszędobylskich paparazzi. Od czasu do czasu jego głos można usłyszeć też w animowanym serialu ,,Star Wars Rebels”, w którym wciela się w postać Kanana Jarrusa. Dzisiaj Freddie ma 45 lat.

Seann William Scott

44-letni dziś Seann William Scott stał się gwiazdą po tym, jak pojawił się w kultowej serii filmów dla nastolatków ,,American Pie”. Zaraz potem został jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów komediowych młodego pokolenia. Wypracowany wizerunek śmieszka zaowocował kolejnymi propozycjami z Hollywood. Można go było zobaczyć w takich filmach jak ,,Stary, gdzie moja bryka”, gdzie zagrał z Ashtonem Kutcherem; ,,Diukowie Hazardu”, w którym występował u boku Johnny'ego Knoxville’a z Jackass; ,,Jay i Cichy Bob kontratakują” Kevina Smitha, czy pierwszej części bardzo popularnego horroru dla młodzieży ,,Oszukać przeznaczenie”. Po tych sukcesach jego kariera zwolniła tempo, ale jeszcze nie zaparkowała – po prostu wybrała nieco inny, mniej humorystyczny tor – ostatnio pojawił się m.in. w dramacie ,,Already Gone” (2019 r.) i horrorze ,Bloodline” (2018 r.).

Tobey Maguire

Tobey Maguire miał być złotym dzieckiem Hollywood, ale los chciał, by było inaczej. O aktorskiej karierze marzył już jako nastoletni młodzieniec i szybko zaczął do niej dążyć – jego pierwsze telewizyjne epizody aktorskie (m.in. w serialu ,,Roseanne”) sięgają początków lat 90. Propozycja pierwszej znaczącej roli pojawiła się pod koniec lat 90. – był to film ,,Miasteczko Pleasantville”, w którym zagrał z Reese Witherspoon. Później pojawił się m.in. w kontrowersyjnym krótkim metrażu „Don’s Plum”, którego zakazano w USA, a także w oscarowym „Wbrew regułom” na podstawie powieści Johna Irvinga. W 2000 r. towarzyszył Michaelowi Douglasowi w świetnie ocenianym filmie ,,Cudowni chłopcy”, a rok później rozpoczął zdjęcia do pierwszej części ,,Spider-Mana”, w którym zagrał tytułową rolę. Miał wtedy 26 lat i niektórzy z jego fanów twierdzą, że ta decyzja sprawiła, że stracił szansę na poważną karierę w Hollywood. Coś w tym jest – na trzeci film z serii o przygodach człowieka pająka spadła taka fala krytyki, że firma Sony zrezygnowała z kolejnego. Od tamtego czasu jego jedyną większą rolą był występ w filmie „Wielki Gatsby”, a plotkarze donoszą, że głównym zajęciem 46-latka jest teraz namiętny hazard na pokerowych spendach.

Sarah Michelle Gellar

Jeśli urodziliście się między rokiem 1980 a 1990, na pewno kojarzycie serial dla młodzieży pt. ,,Buffy: Postrach Wampirów”, który emitowano w latach 1997-2003. Co stało się z tytułową Buffy później? Kiedy produkcja serialu o nastoletniej chojraczce dobiegła końca, Sarah Michelle Gellar był 25-latką, która przepracowała w branży filmowej już 20 lat i miała na koncie kilka kinowych przebojów, w tym ,,Koszmar minionego lata” (gdzie poznała swojego przyszłego męża, Freddy’ego Prinze Jr.), ,,Krzyk”, ,,Scooby-Doo” i ,,Szkołę uwodzenia”. Uznała, że to najlepszy czas na zwolnienie tempa i oddała się życiu rodzinnemu, od czasu do czasu pojawiając się w filmach (np. ,,Klątwa” i ,,Weronika postanawia umrzeć”) i serialach (m.in. ,,Przereklamowani” w Robinem Williamsem” i „Ringer”).

Julia Stiles

Na przełomie lat 90. i 2000 40-letnia dziś Julia Stiles była absolutną ulubienicą kina, a wszystkie dorastające dziewczęta chciały być jak ona. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 1996 roku jako 15-latka i przez kolejne trzy lata bujała się po drugoplanowych, ale coraz większych rolach. W 1999 roku dostała propozycję, by zagrać w ,,Zakochanej złośnicy”, w której na ekranie towarzyszyć jej miał również inny świeży nabytek branży – Heath Ledger. Przyjęła rolę i dopiero wtedy zrozumiała, czym jest prawdziwa popularność. Przez kilka kolejnych lat robiła karierę w filmach dla nastolatek (np. ,,W rytmie hip-hopu”), by później przerzucić się na kino dla ich rodziców – zagrała m.in. we wszystkich filmach o Jasonie Bournie, w ,,Uśmiechu Mony Lisy”, remake’u kultowego ,,Omenu” z lat 70. i ,,Ślicznotkach”, w których towarzyszyła jej Jennifer Lopez. Cały czas zajmuje się aktorstwem, ale zwykle pojawia się na drugim planie.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: