Poprzedni
Następny

YH-5000SE – pierwsze planarne słuchawki magnetyczne Yamaha od ponad trzech dekad

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Yamaha zaprezentowała swoje pierwsze od ponad trzech dekad planarne słuchawki magnetyczne. Najnowszy model Yamaha YH-5000SE łączy legendarne autorskie przetworniki z nowoczesnymi technologiami i mnóstwem luksusowych materiałów.

Yamaha YH-5000SE

Yamaha YH-5000SE to flagowe słuchawki z planarnymi przetwornikami magnetycznymi, które zostały stworzone przez najlepszych japońskich rzemieślników. Bazują one na dziedzictwie oryginalnych słuchawek z legendarnym przetwornikami ORTHODYNAMIC™, które po raz pierwszy zachwyciły audiofilów w latach 70. XX wieku. Nowy model cechuje się magnezowym korpusem, który sprawia, że są to jedne z najlżejszych, high-endowych słuchawek na świecie, bowiem ich waga wynosi zaledwie 320 g.

Przetworniki ORTHODYNAMIC™

Yamaha YH-5000SE

Ortodynamiczne przetworniki – wersja planarnych przetworników magnetycznych Yamahy – zapewniają niezwykle dokładne brzmienie, bez najmniejszych zniekształceń. Jest to zasługa doskonałej responsywności membrany przetwornika, która jest znacznie lżejsza niż w przypadku dynamicznych odpowiedników. To przede wszystkim wysoce ambitny projekt, który powstał z myślą o najlepszej jakości dźwięku, jaką Yamaha może osiągnąć dla słuchawek.

Legendarny dźwięk

Prace nad słuchawkami YH-5000SE rozpoczęły się już w 2016 roku. Dopiero po wypróbowaniu 1000 różnych membran w ciągu sześciu lat inżynierowie Yamahy znaleźli to, czego szukali.

„Sześć lat minęło od najwcześniejszych dni rozwoju do czasu, kiedy słuchawki przybrały obecną formę po wielu prototypach i próbach. YH-5000SE uwalniają jak najwięcej szczegółów, które są uwięzione w źródle dźwięku, jednocześnie równoważąc jego gęstość i poczucie sceny dźwiękowej, pozwalając użytkownikowi skupić się na muzyce.

Ostatecznie, był to nasz docelowy cel dla YH-5000SE. Z tego powodu ciężko pracowaliśmy nad wszystkimi komponentami i strukturami, w tym nad jednostką napędową. Kiedy użytkownik może usłyszeć dbałość o szczegóły w nagraniach wykonanych przez wielkich artystów i inżynierów, muzyka pozostanie głęboko w jego sercu z większym realizmem, co w rezultacie daje superlatywne doświadczenia” – tłumaczył Ryo Hadano odpowiadający za projekt akustyczny YH-5000SE.

Yamaha YH-5000SE

Słuchawki reprezentują koncepcję True Sound, która tworzy niesamowite poczucie zanurzenia w ulubionych nagraniach poprzez wyrażenie dźwięku dokładnie tak, jak zamierzał artysta. Udało się to osiągnąć dzięki m.in. niezwykle szerokiemu pasmu częstotliwości, które wynosi od 5Hz do aż 70kHz. Z kolei impedancja to 34Ω (@1kHz).

Wygoda użytkowania

Podobną ilość wysiłku włożono w komfort użytkowania. Dwuwarstwowy pałąk równomiernie rozkłada obciążenie na głowie i wykorzystuje płynny suwak do precyzyjnej regulacji. Z kolei solidne obudowy wykonane są z nowo opracowanej, produkowanej w Japonii stali nierdzewnej i charakteryzują się otwartym tyłem, aby zminimalizować odbicia dźwięku. Zastosowane rozwiązania przekładają się na to, że ze słuchawek można korzystać przez długi czas bez poczucia zmęczenia.

Najlepsze materiały

„Zastosowaliśmy starannie dobrane materiały, począwszy od elementów konstrukcyjnych po materiały powierzchniowe i wykończenia. Trzymaliśmy się zasady ‘materiały powinny być wybierane z jakiegoś powodu’, aby osiągnąć jakość dźwięku, wytrzymałość na zużycie i design, który początkowo zakładaliśmy.

W słuchawkach YH-5000SE znalazły się delikatne materiały, które są trudne w obsłudze i materiały, które nie są często stosowane w produktach audio. Stworzyliśmy je z najwyższą starannością, począwszy od wyboru materiału, a skończywszy na procesie produkcji, tak aby nie pogorszyć ich idealnych właściwości akustycznych i estetycznego wyglądu. A wygrawerowane na korpusie litery ‘MADE IN JAPAN’ to także świadectwo poziomu jakości, który powinien zadowolić skrupulatnych audiofilów” – wyjaśnił Chikara Kobayashi, jeden z konstruktorów Yamahy uczestniczący w procesie powstania słuchawek YH-5000SE.

Przydatne dodatki

Yamaha YH-5000SE dostarczane są z dwoma rodzajami wkładek dousznych (ze skóry syntetycznej i zamszu), podstawką oraz dwoma rodzajami przewodów pokrytych srebrem (3,5 mm i 4,4 mm). Zestaw można wzbogacić również o opcjonalny kabel XLR, HXC-SC020.

Yamaha YH-5000SE

SE w nazwie to skrót od „Special Edition”. Przewidziana jest również standardowa wersja słuchawek – bez dodatkowych akcesoriów z edycji SE, które obejmują dedykowany stojak na słuchawki.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: