Poprzedni
Następny

Yamaha WXC-50 i WXA-50 – nowe modele, które zintegrują dowolny zestaw hi-fi/AV lub kolumny głośnikowe z systemem MusicCast

Yamaha prezentuje dwa nowe urządzenia z rodziny MusicCast. Przedwzmacniacz WXC-50 i wzmacniacz zintegrowany WXA-50 umożliwiają podłączenie dowolnego urządzenia audio-wideo lub kolumn głośnikowych do systemu multi-room Yamahy, dzięki czemu mogą być wykorzystane do odtwarzania sygnałów audio udostępnionych w sieci MusicCast.

W założeniu projektantów Yamahy bezprzewodowy przedwzmacniacz strumieniowy WXC-50 ma wzbogacić wysokiej klasy system hi-fi lub kina domowego o kompatybilność z systemem multi-room Yamaha MusicCast. Model ten wyposażony jest w liczne złącza cyfrowe i analogowe, dzięki czemu gwarantuje dwukierunkową komunikację podczas przesyłania dźwięku w ramach całego systemu strefowego. Urządzenie nie tylko może odtwarzać sygnały audio z sieci MusicCast, lecz także udostępnia wszystkim domownikom każde źródło dźwięku podłączone za pośrednictwem WXC-50.

Model WXA-50 jest kompaktowym, bezprzewodowym wzmacniaczem strumieniowym stereo z funkcjonalnością multi-room. Dzięki swojej mocy 2 x 55 W z łatwością może współpracować z większością pasywnych kolumn głośnikowych, zarówno podstawkowych, jak i średniej wielkości wolnostojących. Niewielka obudowa, praktycznie taka sama jak w przedwzmacniaczu WXC-50, może być ustawiona poziomo lub pionowo.

Yamaha WXA-50

Wspólną cechą tych najnowszych konstrukcji Yamahy jest możliwość bezprzewodowego przesyłania muzyki. WXC-50 i WXA-50, podobnie jak inne komponenty systemu MusicCast, obsługują Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi. Pozwala to strumieniować dźwięk bezpośrednio ze smartfonu lub tabletu z iOS bądź Androidem, a także z komputerów lub serwera NAS połączonego z domową siecią. Ale każda z tych dwóch konstrukcji swój pełen potencjał pokazuje po zintegrowaniu z systemem multi-room Yamaha MusicCast – wtedy pozwalają korzystać ze wszystkich podłączonych do nich źródeł, a także tych urządzeń, które podłączone są do dowolnego komponentu MusicCast. Po aktywowaniu audiofilskiego trybu high-res, można przesyłać muzykę w rozdzielczości 192 kHz/24 bity.
Do obsługi modeli WXC-50 i WXA-50 można wykorzystać bezpłatną aplikację Yamaha MusicCast dla urządzeń z iOS lub Androidem. Umożliwia ona łatwą konfigurację urządzeń audio-wideo i całego systemu MusicCast, pozwalając jednocześnie na sterowanie poszczególnymi komponentami systemu i zarządzanie odtwarzaniem dźwięku. Specjalny przewodnik przeprowadza użytkownika krok po kroku przez proces instalacji. Po jej zakończeniu, obsługa całego systemu MusicCast jest intuicyjna i wygodna. Podstawowymi funkcjami WXC-50 i WXA-50 można również sterować za pomocą dołączonego do urządzeń pilota zdalnego sterowania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: