Poprzedni
Następny

Rotel prezentuje nową Serię 14

Rotel przedstawia rodzinę urządzeń audio z najnowszej Serii 14. Gamę tworzą trzy wzmacniacze zintegrowane, A14, A12 i A10, w tym dwie konstrukcje obsługujące Bluetooth oraz dwa tunery, T14 i T11, z których jeden pełni także funkcję odtwarzacza sieciowego. Dla miłośników płyt kompaktowych Rotel przygotował odtwarzacz CD14. Najnowsze konstrukcje Rotela pozwalają zbudować nowoczesny system hi-fi, zapewniając przy tym bardzo wysoką jakość dźwięku i ułatwiając dostęp do swojej ulubionej muzyki

Japońska firma Rotel to znany i ceniony producent urządzeń audio, który już od ponad pół wieku dostarcza wymagającym melomanom perfekcyjnie dopracowany sprzęt, zapewniający wysokiej jakości dźwięk. Od samego początku projektanci firmy tworzą modele, które łączą naturalne, wierne brzmienie z dostępem do najnowszych rozwiązań technicznych i użytecznych funkcji. Teraz, wprowadzając komponenty z najnowszej Serii 14 Rotel kolejny już raz pokazuje, jak powinien brzmieć i jak powinien być skonstruowany zaawansowany system hi-fi. Całą rodzinę tworzą wzmacniacze zintegrowane A14, A12 i A10, tunery T14 i T11 oraz odtwarzacz CD14.

Rotel seria 14

Flagowym modelem serii jest wzmacniacz zintegrowany A14. Urządzenie jest niezwykle wszechstronną konstrukcją, która dzięki najnowszym rozwiązaniom zapewnia łatwy i szeroki dostęp do muzyki, zachowując przy tym wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Wbudowana końcówka mocy dostarcza 80 W na kanał i z łatwością może współpracować z najbardziej wymagającymi zestawami głośnikowymi. Wszechstronność urządzenia zwiększają port USB na przednim panelu i obsługa łączności bezprzewodowej Bluetooth. Rozwiązania te zapewniają szybki i łatwy dostęp do muzyki zapisanej a przenośnej pamięci lub w dowolnym urządzeniu kompatybilnym z Bluetooth. Zastosowany kodek aptX oraz przetwornik cyfrowo-analogowy klasy premium, AKM 768 kHz/32 bity, gwarantują najwyższą jakość dźwięku, a obsługę ułatwia możliwość sterowania urządzeniem za pomocą bezpłatnej aplikacji na urządzenia z iOS lub Androidem.

Wzmacniacz zintegrowany A12 to konstrukcja, która charakteryzuje się niemal taką samą funkcjonalnością jak flagowy A14. Model ten dostarcza moc RMS 60 W na kanał i wykorzystuje zaawansowany przetwornik C/A Wolfson 192 kHz/24 bity. Podstawą modelu, tak jak w przypadku dwóch pozostałych wzmacniaczy z Serii 14 jest zaawansowane zasilanie, oparte na przygotowanym przez Rotela transformatorze toroidalnym. Urządzenie obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth aptX, umożliwiającą bezpośrednie strumieniowanie muzyki, np. ze smartfonu, i wyposażone jest w liczne złącza analogowe oraz cyfrowe, w tym USB na przednim panelu. Nowe wzmacniacze zintegrowane można śmiało polecić także miłośnikom analogowego brzmienia – każdy z nich wyposażony jest w wejście gramofonowe (MM).

Rotel seria 14

Model A10 jest wzmacniaczem, który w pełni usatysfakcjonuje melomanów, dla których liczy się przede wszystkim jakość dźwięku, a nie wysoka moc lub możliwość strumieniowania muzyki. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z prawdziwym hi-fi oraz dla osób, które szukają wysokiej jakości systemu audio do mniejszego pomieszczenia. Model ten dostarcza moc 40 W na kanał i wyposażony jest we wszystkie wejścia, za pomocą których można podłączyć szeroko wykorzystywane źródła dźwięku, np. tuner, odtwarzacz CD lub gramofon. Ponadto projektanci wzbogacili urządzenie o wejście 3,5 mm mini-jack, za pomocą którego można odtwarzać dźwięk z urządzeń iOS.

Idealnym dopełnieniem dla najnowszych wzmacniaczy jest tuner T14. Ten niezwykle wszechstronny model zapewnia niemal nieograniczony dostęp do muzyki. Oprócz klasycznego, analogowego odbiornika sygnału FM, urządzenie wyposażone jest w moduł umożliwiający słuchanie cyfrowego radia DAB+. Łatwość obsługi zwiększa programator pozwalający zapamiętać 30 ulubionych stacji FM i 30 DAB+ oraz możliwość sterowania za pomocą aplikacji dla urządzeń z iOS lub Androidem. Wszechstronność T14 zwiększa DTS Play-Fi – rozwiązanie zapewniające dostęp do radia internetowego oraz serwisów strumieniujących poprzez Wi-Fi – a wysoką jakość dźwięku cyfrowego gwarantuje zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy TI 384 kHz/32 bity. Miłośnikom tradycyjnej radiofonii można polecić model T11, który jest klasycznym tunerem wyposażonym w sekcję analogową FM z RDS, wzbogaconym o moduł cyfrowy DAB+.

Gamę najnowszych urządzeń audio dopełnia odtwarzacz płyt kompaktowych CD14. Tak jak pozostałe konstrukcje z Serii 14 bazuje na zaawansowanym zasilaniu i cechuje się łatwą, intuicyjną obsługą. Wysoką jakość dźwięku gwarantuje przetwornik C/A klasy premium, Wolfson 192 kHz/24 bity, odwzorowujący nawet najdrobniejsze detale zapisanej muzyki. Urządzenie może odtwarzać klasyczne płyty CD i kompatybilne jest z plikami MP3.

Rotel seria 14

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: