Poprzedni
Następny

Yamaha RX-V83 – nowa seria amplitunerów AV

Średnia ocen: 5
(23 ocen) 8 komentarzy

Yamaha wprowadza na rynek nową serię amplitunerów AV – RX-V83. Linię tworzą cztery modele, w tym trzy standardowo wyposażone w system MusicCast i pełną funkcjonalność sieciową. Wszystkie nowe konstrukcje obsługują HDR Video Dolby Vision, tryb Direct i funkcję skalowania materiałów wideo do rozdzielczości 4K. W bardziej zaawansowanych modelach znajdziemy także HDMI z eARC i praktyczną funkcję Triggered Auto Playback. Flagowy model RX-V683 dodatkowo udostępnia również system YPAO R.S.C. i wejście gramofonowe.

Nowa seria amplitunerów Yamaha

Jeszcze większe możliwości, wyższy komfort obsługi, doskonalszy dźwięk i bardziej szczegółowy obraz – Yamaha prezentuje najnowszą serię amplitunerów AV – RX-V83. Tworzą ją cztery konstrukcje: 5.1-kanałowe RX-V383 i MusicCast RX-V483 oraz 7.2-kanałowe MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Modele te, wykorzystując jako bazę dopracowane urządzenia z linii RX-V81, wprowadzają całkowicie nowe udogodnienia. Dzięki nim, użytkownicy najnowszych amplitunerów mogą stworzyć jeszcze bardziej przyjazne dla domowników centrum multimedialnej rozrywki. W uzyskaniu tak wysokiego poziomu wszechstronności pomaga system MusicCast, który łącząc wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast pozwala stworzyć w pełni funkcjonalny system bezprzewodowego nagłośnienia wielostrefowego (multi-room).

Obraz tak wyraźny i precyzyjny, jak w rzeczywistości

O jakości amplitunera AV w dużej mierze decyduje jakość dostarczanego obrazu. W tej kategorii najnowsze urządzenia Yamahy nie mają sobie równych. Każdy z modeli obsługuje funkcję skalowania do superwysokiej rozdzielczości 4K materiałów wideo przesyłanych z wejścia HDMI®. Dzięki niej nie trzeba wymieniać całej kolekcji filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, aby móc cieszyć się niezwykle wyraźnym i detalicznym obrazem na ekranie najnowszych telewizorów UHD. W udoskonaleniu jakości wideo pomaga również zgodność ze standardem Dolby Vision. Specjalny układ zwiększa szczegółowość w ciemnych i jasnych fragmentach nagrania, co przekłada się na nieosiągalną dotychczas jakość odtwarzanego materiału. Wraz z najnowszą serią RX-V83 Yamaha wprowadza także udoskonalony układ ARC, czyli kanał zwrotny audio. Jego zadaniem jest automatyczne przesłanie dźwięku z telewizora (kompatybilnego z ARC) do amplitunera. W najnowszej wersji – eARC – układ obsługuje nieskompresowane, wielokanałowe sygnały audio oraz trójwymiarowe formaty przestrzenne, wliczając Dolby Atmos® i DTS:X™. Dodatkowo urządzenia kompatybilne są ze standardem ochrony praw autorskich (HDCP2.2) i przepustowością BT.2020.

Yamaha RX-V383

Naturalny dźwięk, spektakularne efekty przestrzenne

Najnowsze amplitunery AV wynoszą na nowy poziom także jakość dźwięku. Już otwierający serię model RX-V383 wyposażony został w tryb Direct. Jego zadaniem jest skrócenie toru sygnałowego poprzez ominięcie układów odpowiedzialnych za korekcję brzmienia. Dzięki temu dźwięk staje się jeszcze czystszy i bardziej naturalny. Wymagający miłośnicy muzyki powinni zwrócić uwagę na urządzenia od MusicCast RX-V483 wzwyż. Modele te, podobnie jak pozostałe konstrukcje z rodziny MusicCast, obsługują pliki high-res, w tym FLAC, Apple Lossless, AIFF i DSD. Najnowsza seria kompatybilna jest także z licznymi muzycznymi serwisami internetowymi, takimi jak Tidal, Spotify i Deezer. W przypadku odtwarzania dźwięku efektów przestrzennych, na najwyższe emocje mogą liczyć użytkownicy MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Te dwie konstrukcje wyróżnia kompatybilność z najnowszymi formatami dźwięku kinowego Dolby Atmos® i DTS:X™. Obsługując dodatkowe kanały, urządzenia te sprawiają, że dźwięk dosłownie ożywa i dociera do słuchaczy ze wszystkich stron, także z góry. Dodatkowo zaawansowana obróbka sygnału audio i korekcja podwyższają realizm brzmienia poruszających się obiektów.

Yamaha MusicCast RX-V483

Muzyka w całym domu – po naciśnięciu jednego przycisku

Wysoką jakość dźwięku i obrazu dopełnia łatwa, intuicyjna obsługa oraz bogactwo funkcjonalnych udogodnień. Model RX-V383 zyskał funkcję Bluetooth Output, która znacząco rozszerza możliwość słuchania muzyki. Dotychczas zarezerwowaną wyłącznie dla urządzeń z rodziny MusicCast, pozwala przesyłać dźwięk wprost do bezprzewodowych słuchawek lub głośnika Bluetooth dowolnego producenta. Bardziej zaawansowany amplituner AV, MusicCast RX-V483, wprowadza do serii RX-V83 możliwość rozszerzenia funkcjonalności przycisków SCENE oraz funkcję Triggered Auto Playback. Dzięki temu użytkownik może przypisać do przycisków SCENE pożądaną funkcję, np. natychmiastowy dostęp do nagrań z dysku NAS, serwisu muzycznego (np. Tidal) oraz ulubionej stacji radiowej – internetowej i analogowej FM. Triggered Auto Playback eliminuje konieczność włączania aplikacji MusicCast. Naciśnięcie przycisku zasilania w amplitunerze automatycznie włącza wszystkie urządzenia, które były ze sobą połączone podczas ostatniej sesji odsłuchowej, nawet te znajdujące się w innych pomieszczeniach.

Yamaha MusicCast RX-V583

Nowy wymiar wszechstronności wśród amplitunerów AV

Flagowy amplituner AV, MusicCast RX-V683, jest idealną propozycją dla użytkowników, którzy równie często słuchają muzyki i oglądają filmy. W uzyskaniu najwyższej jakości dźwięku przestrzennego, w odniesieniu do akustyki panującej w pokoju odsłuchowym, pomaga uzyskać system YPAO R.S.C. Ten zaawansowany układ optymalizacji dźwięku automatycznie kalibruje parametry nagłośnienia, biorąc pod uwagę odbicie fal dźwiękowych od mebli oraz ścian. Dzięki wbudowanemu wejściu gramofonowemu amplituner oraz licznym złączom cyfrowym pozwala także zbudować wysokiej jakości system audio. Funkcjonalność modelu zwiększają udogodnienia strefowe, takie jak Zone Extra Bass, który zapewnia mocniejszy bas w strefie 2, Zone Volume Equalizer, optymalizujący równowagę dźwiękową w strefie 2, a także strefa mono, głośność strefy, kontrola barwy strefy i opóźnienie dźwięku strefy.

Yamaha MusicCast RX-V683

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(23 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: