Poprzedni
Następny

Yamaha powiększa ofertę gramofonów o model TT-S303

Ceniony japoński producent sprzętu audio – firma Yamaha – wprowadza do oferty nowy gramofon z napędem paskowym – model TT-S303. Został on zaprojektowany tak, aby doskonale pasował do klasycznego wyglądu i estetyki komponentów wykorzystywanych w dzisiejszych systemach audio. Niezależnie od tego, czy jest podłączony do wzmacniacza stereo, czy amplitunera, pozwala cieszyć się wysokiej jakości, dynamicznym brzmieniem, podczas odtwarzania zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych nagrań zgromadzonych na winylach.

Yamaha TT-S303

Dla wielu posiadaczy systemów stereo nie ma nic lepszego niż nostalgiczne dźwięki „czarnej płyty”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników dobrego, analogowego brzmienia firma Yamaha wzbogaciła swoją ofertę produktową o gramofon TT-S303. Opracowując to urządzenie inżynierowie i projektanci japońskiego producenta czerpali inspirację i wiedzę z dotychczasowych, imponujących osiągnięć Yamahy w branży audio, odwołując się do muzycznych korzeni firmy i jej bogatego doświadczenia.

Yamaha TT-S303

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy

Model TT-S303 to uniwersalny odtwarzacz płyt winylowych. Ma wbudowane wyjście RCA i przedwzmacniacz gramofonowy. Pozwala to na bezpośrednie podłączenie tego gramofonu do wzmacniaczy pozbawionych tego podzespołu, a nawet do głośników aktywnych.
W razie potrzeby funkcję przedwzmacniacza możesz wyłączyć za pomocą przełącznika PHONO EQ (ustawiając go w pozycji THRU) i skorzystać z zewnętrznego przedwzmacniacza lub modułu zintegrowanego np. z amplitunerem lub wzmacniaczem stereo.

Yamaha TT-S303

True Sound i komfort obsługi

Konstrukcja gramofonu na etapie opracowywania była poddawana wielu rygorystycznym testom. Wszystko po to, aby zapewnić możliwie najwierniejszą reprodukcję dźwięku, zgodnie z ideą True Sound japońskiej marki. Dzięki temu nagrania odtwarzane są tak, jak zostały zrealizowane w studiu.
Producent po raz kolejny udowodnił, że przywiązuje dużą wagę także do komfortu obsługi. Gramofon TT-S303 na górnym panelu ma m.in. wygodny przełącznik zmiany prędkości – do wyboru mamy 33 lub 45 obr./min. Obok niego ulokowano przycisk, z wykorzystaniem którego możemy łatwo rozpocząć lub zatrzymać odtwarzanie płyty winylowej. Do podnoszenia i opuszczania ramienia służy specjalna dźwignia.

Yamaha TT-S303

Stylowa konstrukcja z prostym ramieniem

Model TT-S303 ma napęd paskowy, który współpracuje z silnikiem prądu stałego, zapewniającym stabilną prędkość obrotów talerza. Urządzenie wyposażone jest ponadto w aluminiowy talerz o średnicy 30 cm i statycznie zbalansowane proste ramię z fabrycznie zainstalowaną wkładką typu MM (od ang. Moving Magnet) oraz igłą. Jeżeli igła ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu, producent zaleca wymianę na model ATN3600L firmy Audio-Technica.
Solidna konstrukcja eliminująca wibracje i stylowe, charakterystyczne dla firmy Yamaha wykończenie sprawiają, że gramofon TT-S303 będzie doskonałym „partnerem” dla pozostałych komponentów wykorzystywanych w domowym systemie audio.

Yamaha TT-S303

Yamaha TT-S303 – przewidywana dostępność

Gramofon TT-S303 oferowany jest wyłącznie w uniwersalnej, czarnej wersji kolorystycznej. Urządzenie jest już dostępne w ofercie salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design i na tophifi.pl.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: