Poprzedni
Następny

Yamaha MCR-B043 – System audio z niemal nieograniczonym dostępem do źródeł dźwięku

MCR-B043 to najnowszy system audio Yamahy, zapewniający dostęp do niemal dowolnego źródła dźwięku. Projektanci wyposażyli urządzenie w tuner FM, odtwarzacz płyt CD oraz wzbogacili go o moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Możliwości współpracy z zewnętrznymi źródłami zwiększają port USB i wejście Aux. Atutem modelu MCR-B043 są także perfekcyjne dopracowanie pod kątem brzmieniowym oraz wzornictwo nawiązujące do motocykli Yamaha.

MCRB043_10col_UCAGBFLTKSH

Yamaha MCR-B043 jest kompaktową i jednocześnie niezwykle wszechstronną konstrukcją. Urządzenie pozwala korzystać z praktycznie wszystkich obecnie wykorzystywanych źródeł dźwięku. W dobie wszechobecnych smartfonów, tabletów i komputerów jednym z najważniejszych udogodnień jest wbudowany moduł Bluetooth. Dzięki niemu można odtwarzać muzykę wprost z urządzeń przenośnych, bez konieczności rozwijania kabli. Ale nawet, gdy nie mamy pod ręką żadnego urządzenia mobilnego, to już w chwilę po podłączeniu zasilania MCR-B043 zapewnia nam dostęp do muzyki. To zasługa wbudowanego tunera FM, którego funkcjonalność zwiększa programator umożliwiający zapamiętanie do 30 stacji, a także odtwarzacza płyt CD. Ukłonem w stronę nowoczesnych źródeł dźwięku są także gniazdo USB i wejście Aux. To pierwsze pozwala podłączyć, np. przenośną pamięć (pliki MP3 lub WMA), smartfon lub tablet i dodatkowo doładowywać podłączony sprzęt. Korzystając z wejścia Aux można podłączyć m.in. komputer lub cyfrowy odtwarzacz audio.

MCRB043BU_Knob_UCAGBFLTKSH

Szeroki dostęp do licznych źródeł dźwięku to tylko jeden z atutów systemu audio Yamaha MCR-B043. Kolejnym, nie mniej istotnym jest ponadprzeciętna jakość dźwięku, która umożliwia wzbudzanie muzycznych emocji. Dwa głośniki, odłączane od jednostki centralnej, wyposażone zostały w szerokopasmowe przetworniki z dużymi magnesami, gwarantując tym samym mocny bas oraz naturalnie brzmiące średnie i wysokie tony. W reprodukcji basu znaczący udział ma duża przestrzeń wewnątrz obudów przetworników, która pracując analogicznie do bębna, wspomaga głośniki w odtwarzaniu głębokich niskich tonów. Dopasowanie brzmienia do własnych preferencji umożliwia regulacja barwy tonów, a autorski układ Music Enhancer poprawia jakość cyfrowego dźwięku zapisanego w postaci skompresowanych plików – opracowany przez inżynierów Yamahy układ odzyskuje to, co zostało utracone podczas kompresowania danych.

MCRB043_room2s

Najnowszy system Yamahy wyróżnia się także od strony wizualnej i funkcjonalnej. Wzornictwo MCR-B043 przywodzi na myśl motocykle Yamaha. Element znajdujący się na górnym panelu jednostki centralnej wzorowany jest na chłodnicy motocyklowej, a pokrętło regulacji głośności przywodzi na myśl korek wlewowy od chłodnicy. Od strony funkcjonalnej MCR-B043 przekonuje wyjściem słuchawkowym oraz rozbudowanym alarmem z funkcją budzika, drzemki i z wyłącznikiem czasowym. Praktyczność systemu zwiększa regulacja jasności wyświetlacza.

MCRB043_room1

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: