Poprzedni
Następny

„Wybitny wzmacniacz słuchawkowy” – test Pass Labolatories HPA-1 w magazynie „Hi-Fi i Muzyka”

Pass Labolatories HPA-1 to pracujący w klasie A wzmacniacz słuchawkowy, który został zaprojektowany od podstaw na bazie starannie wyselekcjonowanych podzespołów dostarczanych wyłącznie przez renomowanych dostawców. Urządzenie może pracować również jako przedwzmacniacz liniowy. O tym, jak sprawuje się ta konstrukcja w praktyce przekonała się w numerze 09/2022 redakcja magazynu „Hi-Fi i Muzyka”.

Wzmacniacz słuchawkowy Pass Labolatories HPA-1

Autor zwraca uwagę, że Pass HPA-1 „bardziej przypomina niewielki zintegrowany piecyk stereo niż wzmacniacz słuchawkowy”:

„Zaufanie budzi solidność wykonania, widoczna już przy pobieżnych oględzinach. Pierwsze wrażenia umacniają  gruby na pół cala aluminiowy front oraz duże, również aluminiowe, pokrętło regulacji głośności. Centralnie umieszczone gniazdo 6,35 mm Neutrika z blokadą wygląda bardzo profesjonalnie, a obraz przedniej ścianki dopełniają trzy przyciski do wyboru źródła oraz aktywacji trybu przedwzmacniacza”.

Aby sprawdzić, co znajduje się we wnętrzu wzmacniacza, trzeba było odkręcić cztery długie śruby imbusowe w narożnikach pokrywy:

„Kluczową elektronikę umieszczono na dużej wielowarstwowej płytce drukowanej, zajmującej niemal cały spód. Niemal, ponieważ okazały transformator toroidalny spoczywa na własnej podstawie antywibracyjnej. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to na płytce umieszczono sygnaturę Jama Somasundrama – autora projektu”.

Wzmacniacz słuchawkowy Pass Labolatories HPA-1

Redakcja magazynu „Hi-Fi i Muzyka” testowała HPA-1 z kilkoma modelami słuchawek z różnych segmentów cenowych, od kilkuset złotych do ponad 20 tysięcy:

„Nawet jeżeli najtańsze potraktujemy z przymrużeniem oka, to patrząc kompleksowo, na pierwszy plan wysuwają się dwie cechy brzmienia: wybitna neutralność oraz muzykalność. Amerykański wzmacniacz ukazuje wy-raźnie różnice między nausznikami, także tymi znacznie droższymi  od siebie. Po-zostaje przy tym wyrozumiały dla niedoskonałości tych tańszych. Nie stawia ich w blasku jupiterów, lecz dyskretnie daje do zrozumienia, że to jednak nie ta liga i warto by się rozejrzeć za czymś bardziej adekwatnym. Natomiast droższym konstrukcjom pozwala rozwinąć skrzydła”.

W podsumowaniu można przeczytać, że „za niespełna 12000 zł można kupić wybitny wzmacniacz słuchawkowy jednej z najbardziej renomowanych wytwórni na świecie:

„Wtedy dostaniemy za darmo wysokiej klasy preamp liniowy. Albo odwrotnie: można kupić wysokiej klasy preamp, a Nelson Pass dołoży w prezencie kosztujący tyle samo wzmacniacz słuchawkowy. To łatwa decyzja. Pieniądze, jakie trzeba wydać, mogą jedynie odwlec moment zakupu, bo na pewno nie powinny stanąć na przeszkodzie. Pass HPA-1 należy do najlepszych na świecie wzmacniaczy słuchawkowych, bez względu na cenę”.

Wzmacniacz słuchawkowy Pass Labolatories HPA-1

Pełny test można przeczytać w numerze 09/2022 magazynu „Hi-Fi i Muzyka”.

Jeśli chcesz przekonać się o możliwościach Pass Laboratories HPA-1, zachęcamy do wizyty w naszych salonach Top Hi-Fi & Video Design, gdzie w miłej atmosferze możesz samodzielnie przetestować to i wiele innych urządzeń i systemów audio i audio-wideo.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: