Poprzedni
Następny

„Wszechstronna i wyjątkowo mocna integra” – test Rotel RA-1592 MKII w „Audio Video”

Redakcja „Audio Video” postanowiła przetestować nową generację wzmacniacza zintegrowanego RA-1592 firmy Rotel. Jest to solidnie wykonany i funkcjonalny model, wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych. Sprawdziliśmy, co na temat tego urządzenia sądzi redaktor wspomnianego miesięcznika.

ROTEL RA-1592 MKII

Redaktor magazynu „Audio Video” zwrócił uwagę na funkcjonalność i wykonanie modelu RA-1592 MKII, w tym różnorodność dostępnych złączy i możliwości certyfikowanego złącza oznaczonego jako PC-USB:

Do naszej dyspozycji są aż trzy wejścia optyczne, trzy koaksjalne oraz USB Audio (typu B). Obok znajduje się też gniazdo Ethernet, ale służy ono tylko do aktualizacji, natomiast certyfikat Roon Tested dotyczy interfejsu USB Audio. W trybie USB DAC-a Rotel potrafi w pełni dekodować MQA. Funkcjonalność dopełnia łączność Bluetooth ze wsparciem kodeków aptX i AAC.

ROTEL RA-1592 MKII

W teście nie zabrakło też odniesienia do pierwowzoru, przede wszystkim pod względem tego, co kryje wnętrze wzmacniacza zintegrowanego RA-1592 MKII:

Architektura układu i zastosowane rozwiązania są analogiczne, jak w starszym modelu i szczerze mówiąc, mamy wątpliwości, czy sekcja samego wzmacniacza w ogóle została „tknięta” przez inżynierów. Zachowano trzypiętrową zabudowę płytek wejściowych i wyjściowych oraz symetryczne rozmieszczenie stopni końcowych wykonanych klasyczną metodą montażu przewlekanego.

ROTEL RA-1592 MKII

Jak urządzenie wypadło w teście pod względem brzmienia?

Rotel dysponuje potężnym i niemal stale obecnym basem. (...) Co jednak istotne, w parze z ilością i głębią, idzie także jakość reprodukcji niskich rejestrów. Wyraża się ona w dobrej czytelności, ale także znakomitej szybkości. W efekcie RA-1592MKII jest niemalże zdolny wywołać małe trzęsienie ziemi w pokoju. (…) Ale bas to niejedyna zaleta tego wzmacniacza. Drugą jest dynamika, szczególnie ta makro. Dotyczy w równym stopniu basu, co całego pasma.

Testujący tak podsumowuje swoją recenzję wzmacniacza firmy Rotel:

Nawet jeśli pominiemy obecność (bardzo dobrego) DAC-a na pokładzie, Rotel okazuje się bardzo wszechstronną, wyjątkowo mocną integrą. Najbardziej ucieszy miłośników dynamiki i mocnego basu. Kontrola nad dźwiekiem, czystość i przejrzystość, połączone z brakiem agresji tworzą wyjątkowo atrakcyjna mieszanką. Rekomendacja!

ROTEL RA-1592 MKII

Pełny tekst recenzji znajdziesz w numerze 05/2022 magazynu „Audio Video”.

Jeśli chcesz przekonać się o możliwościach modelu RA-1592 MkII, zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design, oczywiście po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu się. Z pomocą fachowych doradców możesz przetestować nową generację wzmacniacza firmy Rotel w połączeniu z odpowiednio dobranymi komponentami audio w specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu odsłuchowym.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: