Poprzedni
Następny

Vela BS404 – nowe podstawkowe kolumny głośnikowe firmy ELAC

Niemiecki producent wysokiej jakości kolumn głośnikowych – firma ELAC – powiększa cenioną linię Vela o nowy model – BS404. W tej podstawkowej konstrukcji wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, które doskonale sprawdziły się w innych kolumnach należących do serii Vela. Pozwoliło to na uzyskanie bogatego, emocjonującego, a jednocześnie precyzyjnego brzmienia.

ELAC Vela BS 404

Model Vela BS404 uzupełnia istniejącą linię kolumn firmy ELAC, dołączając do innej, nieco mniejszej podstawkowej kolumny głośnikowej – Vela BS403. Swoją budową nawiązuje do dotychczasowych modeli dostępnych w tej cenionej przez specjalistów i użytkowników serii kolumn głośnikowych. Ma precyzyjnie wykończoną fornirem, lakierowaną obudowę z aluminiowymi elementami. Od góry ma ona trapezoidalny kształt, a ponadto jest lekko pochylona do tyłu.

ELAC Vela BS 404

Bass reflex w podstawie

W nowej, dwudrożnej kolumnie podstawkowej Vela BS404 zastosowano różnorodne rozwiązania techniczne, znane z innych kolumn głośnikowych należących do niezwykle udanej serii Vela. Na uwagę zasługuje m.in. wentylowana obudowa z wylotem bass reflex umieszczonym w podstawie kolumny. Dzięki temu głośnik Vela BS404 można ustawić nawet blisko ściany, bez obaw o znaczący wpływ tego elementu na brzmienie.

ELAC Vela BS 404

Przetwornik JET i technika AS-XR

W modelu Vela BS404 nie mogło zabraknąć także głośnika wysokotonowego JET5. Jest on doskonałym uzupełnieniem 18-centymetrowego woofera o dużej wydajności, wykorzystującego membranę o strukturze przypominającej strukturę kryształu oraz technikę AS-XR. Rozwiązanie to zapewnia najwyższą precyzję reprodukcji środka pasma przetwarzanych częstotliwości.

ELAC Vela BS 404

Uniwersalna kolumna

Pochylenie obudowy w połączeniu z nowym falowodem głośnika wysokotonowego JET znacząco wpływa na jakość odtwarzanych dźwięków i powoduje, że model Vela BS404 sprawdzi się zarówno w systemach stereo, jak i zestawach kina domowego. Wraz z nową konstrukcją zoptymalizowano także przetworniki, które są w stanie bardziej precyzyjnie odtworzyć transjenty.

ELAC Vela BS 404

Kolorystyka i dostępność

Podstawkowe kolumny głośnikowe Vela BS404 występują w 3 wersjach kolorystycznych, wykończonych na wysoki połysk – białej, czarnej i orzechowej. Nowy model firmy ELAC będzie dostępny na tophifi.pl i w salonach Top Hi-Fi & Video Design już pod koniec marca 2023 roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: