Poprzedni
Następny

„Udane, dojrzałe brzmienie” – test kabla AudioQuest Mackenzie XLR na audiostereo.pl

Firma AudioQuest jest doskonale znana m.in. z produkcji zaawansowanego okablowania audio. W swoich modelach wykorzystuje innowacyjne rozwiązania techniczne i materiały. Nie inaczej jest w wypadku kabli z serii Mackenzie. Należący do niej model z wtykami XLR testował Marcin Olszewski z portalu Audiostereo.

AudioQuest Mackenzie XLR

Uwagę zwraca zarówno jakość wykonania, jak i wykończenie kabla AudioQuest  XLR:

Sam przewód prezentuje się z kolei niezwykle elegancko, a to za sprawą metalicznie czekoladowo-brązowych wtyków i podobnego umaszczenia ochronnej koszulki w jaką został przyodziany. Jego umaszczenie przypomina debiutującego wraz z nim rówieśnika, czyli model Chocolate HDMI.

Testujący wspomina również o materiałach i rozwiązaniach, które zastosowano w tym interkonekcie:

Dokonując wirtualnej wiwisekcji odkryjemy, iż przewodniki w Mackenzie wykonano z Perfect-Surface Copper+, czyli miedzi o perfekcyjnej powierzchni (PSC+) charakteryzującej się niezwykle gładką i zarazem czystą powierzchnią, co owocuje przyjemną wiotkością i niskimi zniekształceniami. Dodatkowo w przewodzie zaimplementowano 3-warstwowy system rozpraszania szumu (Noise-Dissipation System – NDS) oparty na karbonie, a łączone na zimno wtyki z „purpurowej" miedzi zanurzane są w srebrze. W roli izolacji użyto pianki o twardych komórkach Hard-Cell Foam (HCF), a sam przewód może pochwalić się potrójnie zbalansowana geometrią.

AudioQuest Mackenzie XLR

Okablowanie Mackenzie XLR wiernie oddaje to, co ma do przekazania system audio, w którym ten interkonekt jest wykorzystywany:

Mackenzie już od pierwszych taktów daje do zrozumienia, że czego, jak czego, ale cukrować, pudrować, poprawiać i maskować niczego nie ma zamiaru, więc skoro sami sobie nawarzyliście piwa niezbyt trafnie dobierając poszczególne składowe waszego systemu, to sami będziecie musieli je wypić.

Na podstawie odsłuchów redaktor Marcin Olszewski tak opisuje wpływ kabli AudioQuest Mackenzie XLR na brzmienie:

Mamy do czynienia z wielce udanym, dojrzałym brzmieniem, gdzie zamiast sztucznej ekscytacji, bądź taniego „łapania za ucho” którymś z podzakresów, co wydaje się nagminne wśród budżetowych konstrukcji usilnie zabiegających o uwagę słuchaczy, mamy zdroworozsądkowy podporządkowany złotej zasadzie Primum non nocere umiar.

AudioQuest Mackenzie XLR

Interkonekt firmy AudioQuest to model nie tylko dla początkujących miłośników dobrego brzmienia:

Okazało się, że AudioQuest Mackenzie XLR jest interkonektem nie tylko dobrym na początek przygody z audiofilskim okablowaniem z nieco wyższej, niż przysłowiowa budżetówka, półki, lecz z powodzeniem powinien sprawdzić się w zdecydowanie droższych, aniżeli wskazywałaby na to jego pozycja w firmowym cenniku, systemach.

Pełny tekst recenzji znajdziesz na portalu Audiostereo. Możesz go także przeczytać TUTAJ.

Modele firmy AudioQuest możesz sprawdzić w praktyce w jednym z naszych salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu specjaliści pomogą w przeprowadzeniu testów odsłuchowych z wykorzystaniem okablowania tego producenta i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: