Poprzedni
Następny

„Równe i neutralne” brzmienie – test Bowers & Wilkins Panorama 3 w „Audio”

Panorama 3 to innowacyjne, stylowe i funkcjonalne urządzenie, które doskonale sprawdzi się nie tylko do nagłośnienia telewizora. Jest to jednocześnie pierwszy soundbar Bowers & Wilkins obsługujący dźwięk wielokanałowy Dolby Atmos. Nową generację modelu Panorama brytyjskiego producenta testowała redakcja magazynu „Audio”.

soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

W recenzji nie brakuje odniesień i porównań do poprzednich wersji Panoramy. Pierwsza generacja tego soundbara zadebiutowała na rynku już ponad dekadę temu:

Pierwsza Panorama nie miała nawet złącz HDMI, o funkcjach sieciowych nie wspominając.

Panorama 3 nie wygląda tak szałowo jak pierwowzór – jest bardzo długa (120 cm), ale subtelna, przez to bardziej uniwersalna. Została wykonana solidnie, z dobrych materiałów.

W trzeciej wersji Panoramy przygotowano nowy układ akustyczny z niezależnymi przetwornikami wysokotonowymi dla każdego z kanałów przednich (lewego, prawego i centralnego).

soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Testujący zwrócił uwagę na sposób obsługi Panoramy 3:

W zestawie nie ma pilota, ale przygotowano sposób, aby nauczyć Panoramę rozumienia komend z innych sterowników; czyli oczywiście aplikację mobilną, od której całą zabawę należy zacząć.

Nowoczesny, dotykowy panel sterujący to nie tylko element funkcjonalny, ale także walor estetyczny. Umieszczony w górnej części panelu przycisk wielofunkcyjny pełni również rolę sygnalizującą – m.in. potwierdza połączenie z siecią.

soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Uwadze recenzującego nie uszła także funkcjonalność soundbara Bowers & Wilkins:

To pierwsza Panorama tak szczodrze obdarowana systemami strumieniowymi. Jest więc Spotify Connect i Apple AirPlay 2; integracja z serwisem Tidal musi się odbywać za pośrednictwem aplikacji mobilnej B&W (…). Gdyby sieć nas zawiodła, z pomocą przyjdzie Bluetooth wyposażony w dekodowanie aptX oraz AAC.

Podstawowym złączem jest HDMI z kanałem zwrotnym eARC, dodatkowym - optyczne, oczywiście kluczowy jest przewodowy LAN.

soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Jak Panorama 3 wypadła podczas testów odsłuchowych? Redaktor magazynu „Audio” pisze tak:

Sam byłem przygotowany na firmowy dźwięk Bowersa – mocny, twardy, błyszczący, dynamiczny i detaliczny. Nowa Panorama nie jest zupełnie inna, jednak jak na zwyczaje Bowersa gra ciemniej, a w porównaniu z innymi soundbarami – równo i neutralnie. Całe pasmo jest doskonale zespolone, skupione, homogeniczne. To dźwięk zarazem dobitny, jak i beznamiętny, rzetelny, uporządkowany, wolny od wszelkiej emfazy i niedopowiedzeń.

Pełny tekst recenzji znajdziesz w numerze 7-8/2022 magazynu „Audio”. Możesz go przeczytać również TUTAJ.

soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3 możesz sprawdzić w naszych salonach Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu specjaliści pomogą Ci w przetestowaniu urządzenia i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: