Poprzedni
Następny

Top trendy w audio – głośniki aktywne i systemy mini

Poszukując odpowiedniego sprzętu audio do domu mamy do wyboru wiele opcji. Jedną z najbardziej oczywistych opcji jest klasyczne stereo, ale nie każdy ma miejsce na ustawienie tzw. pasywnych zestawów stereo podłączonych do zewnętrznego wzmacniacza lub budżet na rozbudowany system tego typu czy po prostu kolumny aktywne tworzące klasyczny system stereo z odpowiednio rozstawionymi kolumnami. Dobre brzmienie i rozbudowana funkcjonalność są od dłuższego czasu dostępne również w kompaktowych głośnikach aktywnych, a więc takich, które mimo stosunkowo niewielkich gabarytów również mają wbudowany wzmacniacz. Dlatego w poniższym rankingu wzięliśmy pod lupę kilka najciekawszych pozycji z naszej oferty. Zobaczmy, co potrafią i dlaczego są warte rozważenia! W zestawieniu pojawiły się także systemy mini, którym również nie jest obca łączność bezprzewodowa czy strumieniowe odtwarzanie muzyki.

Spis treści: Top trendy w audio – głośnik aktywny i system mini

Top trendy w audio - głośniki z wbudowanym wzmacniaczem i systemy mini

Poniżej prezentujemy topowe głośniki aktywne z naszej oferty i ich konkretne funkcjonalności. Są to w większości modele, których rozmiary pozwalają na wygodne przenoszenie, jednak w wypadku każdego z wymienionych modeli nie mamy do czynienia w stu procentach ze sprzętem przenośnym, ponieważ głośniki te do działania potrzebuje podłączenia do zasilania (nie są to konstrukcje z wbudowanymi akumulatorami). Zachęcamy do zapoznania się z wymienionymi poniżej urządzeniami. Ich możliwości można sprawdzić w naszych salonach sprzedaży.

Sonos Era 100 – kompaktowa konstrukcja, potężne możliwości

Nasze zestawienie głośników aktywnych i systemów mini otwiera model Era 100 marki Sonos, którego cena regularna jest niezwykle atrakcyjna w porównaniu do tego, jakie brzmienie oferuje i jakie funkcje i rozwiązania techniczne obsługuje. Era 100 to jednocześnie niezwykły sprzęt przenośny – waży nieco ponad 2 kg i ma zaledwie 18 cm wysokości. Niewielkie gabaryty sprawiają, że możesz go ustawić niemal w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Z łatwością zmieści się nawet na szafce nocnej.

Sonos Era 100 - najniższa cena

Era 100 obsługuje wiele różnorodnych źródeł muzyki, do której uzyskujemy dostęp dzięki aplikacji Sonos. Do wyboru jest m.in. Spotify, Amazon Music oraz Apple Music. Ten kompaktowy model wspiera również Sonos Radio. W praktyce jest to serwis udostępniający tysiące internetowych programów radiowych z całego świata.

Głośnik można też wykorzystać jako element systemu multiroom Sonos czy też kina domowego Sonos (np. w połączeniu z kompatybilnym soundbarem). Co warte podkreślenia, konfiguracja modelu Era 100 jest niezwykle łatwa. Wystarczy zaledwie kilka minut od wyjęcia urządzenia z pudełka, aby cieszyć się doskonałym dźwiękiem. Różnorodne sposoby obsługi, w tym kompatybilność z popularnymi asystentami głosowymi, dodatkowo zwiększają komfort użytkowania tego głośnika bezprzewodowego.

Najważniejsze cechy w skrócie:

 • Wysokiej jakości brzmienie zapewniane przez układ przetworników i Wbudowane trzy precyzyjnie dostrojone wzmacniacze klasy D

 • Kompatybilność z systemem multiroom Sonos

 • Wsparcie dla Apple AirPlay 2 i różnorodnych internetowych serwisów muzycznych

 • Obsługa standardu Bluetooth 5.0

 • Złącze USB-C, które można zamienić w gniazdo jack 3,5 mm (z wykorzystaniem adaptera Sonos Combo)

 • Wygodny i intuicyjny w obsłudze panel dotykowy na obudowie głośnika

 • Sterowanie głosowe Sonos Voice Control i Amazon Alexa

 • Kompatybilność z aplikacją Sonos i techniką kalibracji Sonos Trueplay™

Bluesound Pulse M – emocjonujące wrażenia dźwiękowe

Nowoczesny głośnik bezprzewodowy Bluesound Pulse M łączy strumieniowe przesyłanie muzyki z różnorodnych serwisów internetowych, obsługę systemu multiroom oraz czyste i bogate brzmienie. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesne układy audio, w tym układ przetworników Omni-Hybrid, który zapewnia emocjonujące wrażenia dźwiękowe z audiofilskim zacięciem. W parze z dynamicznym brzmieniem idzie także atrakcyjny design, dzięki któremu Pulse M z łatwością wkomponuje się w wystrój dowolnego pomieszczenia.

Pulse M - niezwykle popularny, a jednocześnie kompaktowy model od Bluesound

Jeśli jeden głośnik to Ciebie za mało, nic straconego! W ramach jednego systemu stereo możesz sparować ze sobą dwa egzemplarze Pulse M i stworzyć klasyczny, stereofoniczny system bezprzewodowy z ultraszeroką sceną dźwiękową. Głośnik ten może również być elementem zestawu kina domowego Bluesound i współpracować z odtwarzaczami sieciowymi Bluesound lub innymi urządzeniami kompatybilnymi z platformą BluOS, dostarczając dźwięk o wysokiej rozdzielczości do jednego lub wielu pomieszczeń jednocześnie.

Kompaktowe rozmiary głośnika sprawiają, że niezwykle łatwo znaleźć dla niego przestrzeń w pomieszczeniu odsłuchowym. Elastyczność instalacji modelu Pulse M jeszcze bardziej zwiększają opcjonalny uchwyt ścienny WM230 lub stojak podłogowy FS230.

Najważniejsze cechy w skrócie:

 • Zaawansowane układy audio, w tym układ DSP i wzmacniacz o całkowitej mocy 80 W

 • Pięć wygodnych w obsłudze programowalnych przycisków szybkiego dostępu

 • Dotykowe elementy sterujące z czujnikiem zbliżeniowym

 • Wbudowane wejścia analogowe i optyczne, a także wyjście słuchawkowe

 • Obsługa standardu Bluetooth i kodeka aptX HD

 • Dwupasmowe Wi-Fi i rozbudowane funkcje sieciowe, w tym m.in. kompatybilność z AirPlay 2 i strumieniowe przesyłanie muzyki MQA i Hi-Res

 • Możliwość sparowania z drugim egzemplarzem głośnika Pulse M, w celu stworzenia bezprzewodowego systemu stereo.

 • Współpraca z innymi urządzeniami w ramach platformy BluOS

Audio Pro C20 – multiroom na kilka sposobów

Model C20 szwedzkiej firmy Audio Pro to solidnie wykonane, a do tego niezwykle funkcjonalne urządzenie. Głośnik pozwala na odtwarzanie dźwięku z wielu różnorodnych źródeł. Obsługuje Apple AirPlay 2, Google Cast i Bluetooth, a ponadto jest kompatybilny z Audio Pro Multiroom. Wspiera również takie rozwiązania jak TIDAL Connect oraz Spotify Connect.

Audio Pro C20 i Chromecast built in

Za pośrednictwem wejścia liniowego (2 x RCA) do głośnika C20 można podłączyć także urządzenia pozbawione łączności bezprzewodowej, np. odtwarzacz CD czy nawet gramofon (głośnik ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy). Posiadacze gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem mogą nadal korzystać z głośnika C20, podłączając do niego odtwarzacz winyli za pomocą wspomnianego wejścia liniowego.

Model C20 jest też wyposażony w złącze HDMI z obsługą zwrotnego kanału audio ARC (od ang. Audio Return Channel). Dzięki temu sprawdzi się także do odtwarzania dźwięku z oglądanych na ekranie TV ulubionych programów telewizyjnych, seriali i filmów. Potrzebujesz jeszcze szerszej sceny dźwiękowej?Dwa głośniki C20 możesz łatwo sparować, tworząc dzięki temu potężnie brzmiącą parę stereo.

Najważniejsze cechy w skrócie:

 • Stereofoniczny głośnik aktywny z obudową bass reflex i układem wzmocnienia w klasie D o łącznej mocy 190 W

 • Zintegrowany dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz) i moduł Bluetooth 5.0

 • Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (kompatybilność z wkładkami typu MM)

 • Możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera aktywnego

 • Różnorodność dostępnych złączy: HDMI ARC, cyfrowe wejście optyczne i wejście analogowe (2 x RCA)

 • Kompatybilność z multiroom Audio Pro i aplikacją Audio Pro Control

 • Obsługa Google Cast i Apple AirPlay 2

 • Funkcje Spotify Connect i TIDAL Connect

Bowers & Wilkins Zeppelin – elegancki klasyk

Czasami najlepsze rzeczy to te, które na przestrzeni lat zmieniają się powoli, stopniowo. Idealnym przykładem, że nie trzeba „wymyślać koła na nowo” jest głośnik Zeppelin pod szyldem brytyjskiego producenta Bowers & Wilkins. Niezmienna od ponad 15 lat formuła designu skrywa ciekawe rozwiązania akustyczne oraz rozbudowane funkcje bezprzewodowego odtwarzania muzyki.

Jedyny i niepowtażalny Zeppelin od Bowers & Wilkins

Część innowacyjnych rozwiązań z kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins przeniesiono do najnowszej generacji modelu Zeppelin. Sztywna, masywna obudowa mieści aż pięć przetworników – dwa wysokotonowe, dwa średniotonowe z zawieszeniem FST oraz subwoofer zaprojektowany specjalnie dla tego modelu. Szczegółowe i dynamiczne brzmienie Zeppelina to efekt skorzystania ze sprawdzonych rozwiązań. Konstrukcja czerpie garściami z pełnowymiarowych kolumn serii 600 i jej aluminiowych kopułek Double Dome. Specjalnie zaprojektowany układ wzmacniaczy daje łączną moc maksymalną na poziomie 240 W. Dzięki temu Zeppelin oferuje wyjątkowo naturalne, obfite w detale brzmienie, któremu ciężko dorównać wśród kompaktowych systemów audio.

Pierwsza wersja Zeppelina została stworzona z myślą o innym kultowym urządzeniu – odtwarzaczu iPod, dla którego głośnik był stacją dokującą. Po latach ewolucji sprzętowej, a także zmianom w odbiorze muzyki najnowsza generacja głośnika skupia się na funkcjach bezprzewodowych. Dzięki AirPlay 2 oraz modułowi Bluetooth z obsługą kodeka aptX Adaptive użytkownicy smartfonów mogą rozpocząć słuchanie już po kilku minutach prostej konfiguracji. Zeppelin jest w pełni kompatybilny z najpopularniejszymi serwisami do streamingu. Sterowanie odtwarzaniem umożliwiają dedykowanie przyciski na górnej krawędzi głośnika, a także bezpłatna aplikacja Bowers & Wilkins Music. Lista funkcji jest naprawdę bogata.

Głośnik dostępny jest także w wersji stylizowanej na supersamochody firmy McLaren.

Najważniejsze cechy w skrócie:

 • unikalna konstrukcja o ponadczasowym wyglądzie i brzmieniu niespotykanym wcześniej w tej klasie sprzętu,

 • materiały klasy premium w połączeniu z wysokiej jakości konstrukcją gwarantują bezproblemowe użytkowanie przez lata,

 • ergonomiczne przyciski na górnej krawędzi obudowy do sterowania odtwarzaniem,

 • przetworniki zapożyczone z pełnowymiarowych kolumn serii 600 Bowers & Wilkins oraz dedykowany układ wzmacniaczy o łącznej mocy 240 W, gwarantują dynamiczne, bogate w szczegóły brzmienie,

 • możliwość odtwarzania różnorodnych formatów plików muzycznych oraz kompatybilność z najpopularniejszymi serwisami streamingowymi – Tidal, Spotify, Apple Music i inne,

 • współpraca z autorskim systemem multiroom od Bowers & Wilkins, czyli Formation.

Devialet Phantom I 108 dB – potęga dźwięku i stylu

Dla tych, którzy poszukują unikalności domowego audio oraz wyjątkowej jakości brzmienia propozycja od firmy Devialet z całą pewnością będzie kusząca. Francuski producent sprzętu audio znany był głównie z nietuzinkowych wzmacniaczy. Zaprezentowanie światu Phantoma okazało się rewolucją, pokazującą ile można „wycisnąć” z niewielkiej objętości obudowy. Stylowa forma i materiały najwyższej jakości to ledwie początek zalet. Możliwości bezprzewodowe głośnika w połączeniu z wyjątkowo nasyconym brzmieniem wyróżniają serię Phantom na tle innych kompaktowych systemów audio.

Para głośników Phantom zapewni wysokiej jakości, a przy tym designerskie nagłośnienie salonu

Smukłe linie obudowy modelu Phantom I 108 dB skrywają wzmacniacz o mocy maksymalnej sięgającej astronomicznych 1100 W oraz ponad 200 opatentowanych przez firmę Devialet rozwiązań technicznych. Przesunięcie granic w jakości dźwięku z tak kompaktowego głośnika umożliwiła między innymi specjalna konstrukcja membran basowych. Wyważona obudowa bazująca na metalowym szkielecie tworzy stabilne środowisko pracy dla wszystkich czterech przetworników – dwóch niskotonowych oraz pojedynczego średniotonowego i wysokotonowego. Do ich wykonania użyto aluminium oraz najwyższej klasy tytanu (w przypadku kopułki wysokotonowej).

Razem unikalne rozwiązania gwarantują jakość i głębię brzmienia charakterystyczną dla urządzeń z logo Devialet. Phantom I 108 dB wyróżnia się mocnym, doskonale kontrolowanym basem. W połączeniu z nasyconymi wokalami i przestrzenną górą tworzy to brzmienie, które doskonale wypełni nawet większe wnętrze.

Najważniejsze cechy w skrócie:

 • wyjątkowa forma głośnika, której nie da się pomylić z niczym innym,

 • trzy eleganckie warianty kolorystyczne – czarny, biały z różowym złotem oraz wersja Opera pokryta żółtym złotem – pozwalają wkomponować Phantoma do każdego wnętrza,

 • specjalnie zaprojektowane przetworniki oraz układ wzmacniacza dla uzyskania mocy 1100 W i jakości dźwięku niespotykanej wcześniej w tak kompaktowej konstrukcji,

 • pełne wsparcie bezprzewodowego odtwarzania – obsługa AirPlay 2, Spotify Connect, platformy Roon, a także obecność modułów Bluetooth i Wi-Fi.

Yamaha Musiccast 200 – stereo z ładowarką indukcyjną

Model MusicCast 200 to nie tylko bogata funkcjonalność, ale też wysokiej jakości brzmienie. Mamy tu do czynienia z urządzeniem typu „wszystko w jednym”, które pozwala na odtwarzanie dźwięku z wielu różnorodnych źródeł. Ten system mini pozwoli Ci na słuchanie nie tylko ulubionej muzyki, ale również podcastów, audiobooków i programów radiowych. Obsługuje m.in. łączność Wi-Fi i Bluetooth. Jak sama nazwa wskazuje – urządzenie jest kompatybilne z systemem multiroom MusicCast.

model musiccast 200 wykorzystuje zaawansowane rozwiazania, w efekcie oferując zaawansowane brzmienie stereo

System audio MusicCast 200 jest kompatybilny z popularnymi serwisami streamingowymi, takimi jak np. Spotify, Tidal czy Amazon Music. Zapewnia również dostęp do programów radiowych nadawanych analogowo (tuner radiowy pracujący w paśmie FM) i cyfrowo (w standardzie DAB+) oraz tych dostępnych w Internecie. Urządzenie ma także wbudowany odtwarzacz CD oraz port USB, obsługujący odtwarzanie plików audio z pamięci przenośnych. Zewnętrzne źródła dźwięku można też podłączyć do wejścia Aux (analogowego wejścia jack 3,5 mm). Co więcej, MusicCast 200 jest kompatybilny ze standardem Bluetooth 4.2 i obsługuje funkcję AirPlay 2.

Stylowa obudowa systemu audio MusicCast 200 skrywa niezwykle praktyczne rozwiązanie. Górna ścianka urządzenia pełni jednocześnie rolę ładowarki indukcyjnej (kompatybilnej ze standardem Qi). Wystarczy umieścić na niej smartfon obsługujący to rozwiazanie, aby naładować jego baterię.

Najważniejsze cechy w skrócie:

 • Obsługa systemu multiroom Yamaha MusicCast

 • Cztery przetworniki elektroakustyczne, które pozwalają na uzyskanie pełnego, naturalnego brzmienia, zgodnie z koncepcją True Sound

 • Wbudowany odtwarzacz CD, a także radio internetowe, analogowe (FM) i cyfrowe( DAB+) oraz funkcja budzika/alarmu

 • Łączność Bluetooth i Wi-Fi, w tym obsługa Apple AirPlay 2

 • Łatwy dostęp do najpopularniejszych serwisów streamingowych,w tym Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz, Amazon Music

 • Wejścia USB i Aux (jack stereo 3,5 mm), umożliwiające odtwarzanie muzyki z różnych źródeł

 • Obudowa pozwalająca na bezprzewodowe ładowanie smartfonów, zgodnie ze standardem Qi

Sonoro Meisterstuck (Gen. 2) – kompaktowy majstersztyk

Jedną z głównych zalet głośników bezprzewodowych oraz kompaktowych systemów audio jest wygoda użytkowania. Ale mało które urządzenie na rynku może się pochwalić określeniem „all-in-one”. Udało się to osiągnąć inżynierom niemieckiej marki Sonoro wraz z wprowadzeniem do oferty modelu Meisterstuck. Stylowa forma kryje w sobie rozbudowaną funkcjonalność – od radia FM, aż po łączność Bluetooth czy odtwarzacz CD.

Sonoro Meisterstuck (Gen. 2) to konstrukcja typu wszystko w jednym

Meisterstuck (Gen. 2) zaprojektowano tak, by spójnie prezentował się niemalże w każdej przestrzeni. Kompaktowe wymiary pozwalają ustawić sprzęt na większości półek w kuchni, biurze czy sypialni. Projektanci pomyśleli też o prostocie użytkowania – system wystarczy podłączyć do zasilania, a następnie – w zależności od ulubionej metody odbioru muzyki – ustawić radio, połączyć się ze smartfonem przez Bluetooth lub skorzystać z wbudowanego napędu CD. Wraz z Meisterstuck (Gen. 2) żadna forma biblioteki muzycznej nie będzie zapomniana – można cieszyć się zarówno cyfrowymi plikami, jak i muzyką zgromadzoną na fizycznych nośnikach.

Wszechstronność systemów marki Sonoro łączy się z dbałością o brzmienie. Wbudowane przetworniki gwarantują nasycone i muzykalne brzmienie. Meisterstuck (Gen. 2) brzmi naturalnie w wielu gatunkach muzycznych. Wydajne wzmacniacze w klasie D niezależnie napędzają każdy głośnik, dzięki czemu system Sonoro wypełnia pomieszczenie soczystym dźwiękiem.

Najważniejsze cechy w skrócie:

 • elegancki wygląd oraz dostępne warianty kolorystyczne prezentują się z klasą, nie zwracając na siebie zbyt wiele uwagi,

 • wbudowane przetworniki w połączeniu z układem DSP i wzmocnieniem w klasie D zapewniają dynamiczne i głębokie brzmienie,

 • wymiary pozwalające na ustawienie sprzętu niemal w każdym miejscu w pomieszczeniu odsłuchowym,

 • pełna obsługa radia: internetowe, analogowe FM i DAB+ (cyfrowego radia internetowego),

 • integracja najpopularniejszych serwisów streamingowych – Spotify, Tidal czy Deezer,

 • optyczne wejście cyfrowe umożliwiające łatwe podłączenie do telewizora (dla zapewnienia wyższej jakości dźwięku z filmów i seriali).

Podsumowanie

Jak widać z powyższego zestawienia, dobre audio nie musi zajmować dużo miejsca w pomieszczeniu. W wielu przypadkach jest też przystępne dla budżetu. Jeśli poszukujesz jakości brzmienia w urządzeniach o kompaktowych rozmiarach, zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą Top Hi-Fi & Video Design.

Głośniki Devialet Phantom i aplikacja to ciekawa alternatywa dla klasycznego odtwarzacza sieciowego

W wyborze głośnika dopasowanego do Twoich indywidualnych preferencji może pomóc nasz blog i Strefa Wiedzy – publikujemy tam testy i nowości ze świata dobrego brzmienia. Serdecznie zapraszamy też do jednego z naszych salonów, gdzie w miłej atmosferze możesz sprawdzić sprzęt z oferty Top Hi-Fi & Video Design, który budzi Twoje zainteresowanie.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: