Poprzedni
Następny

Titan 15 – najlepszy subwoofer aktywny w ofercie Magico

Magico, renomowany producent kolumn głośnikowych o wysokiej wydajności, zaprezentował model Titan 15. Konstrukcja ta wyznacza jednocześnie nowy punkt odniesienia dla Magico w zakresie projektowania i produkcji subwooferów aktywnych.

subwoofer Magico Titan 15

Niezależnie od tego, czy słuchamy najniższego tonu organów piszczałkowych w Boardwalk Hall w Atlantic City, czy wstrząsających ziemią odgłosów kroków dinozaura w filmie „Park Jurajski” – subwoofer Titan 15 został zaprojektowany tak, aby odtwarzać dźwięki o niskiej częstotliwości z niezwykle realistyczną siłą i energią. Wyznaczając nowy punkt odniesienia w konstrukcji aktywnych subwooferów, Titan 15 wyposażony jest w wyrafinowany moduł sterujący, układ dwóch przetworników niskotonowych (zainstalowanych magnesami do siebie) oraz masywną i szczelną aluminiową obudowę. Ta niezwykła konstrukcja wykracza poza pasmo ludzkiego słuchu, wchodząc w zakres infradźwięków i rozszerza obszar pola dźwiękowego w każdym pomieszczeniu, zapewniając niezrównaną wydajność niskich tonów.

Zaawansowana konstrukcja przetworników

Nowo opracowany 15-calowy przetwornik zastosowany w modelu Titan 15 został zoptymalizowany w celu zapewnienia maksymalnego poziomu natężenia dźwięku (136 dB) przy jednoczesnym zminimalizowaniu poziomu zniekształceń. Mechanika, właściwości elektromagnetyczne i termiczne przetwornika zostały dopracowane bez jakichkolwiek kompromisów. Wszystko po to, aby zapewnić ekstremalnie wysokiej jakości brzmienie.

subwoofer Magico Titan 15

Przetwornik elektroakustyczny stosowany w modelu QSUB15 (po lewej) i nowy przetwornik elektroakustyczny wykorzystany w głośniku Titan 15 (po prawej) firmy Magico.

Sztywny aluminiowy stożek został uformowany przy zachowaniu optymalnego stosunku sztywności do masy i wykorzystuje 4-calową, wysokotemperaturową cewkę drgającą, przymocowaną do 10-calowego, podwójnego pająka, który gwarantuje liniowy skok przetwornika o 1,6 cala w każdym kierunku. Każdy z przetworników wyposażono w masywny układ napędowy, który jest w stanie obsłużyć nawet 3200 W mocy ciągłej. Charakteryzuje się on niezwykle stabilnym polem magnetycznym z wieloma aluminiowymi pierścieniami zwierającymi w celu zachowania odpowiedniej indukcyjności i minimalizacji zniekształceń.

Platforma QSUB

Projekt obudowy subwoofera Titan 15 bazuje na dotychczasowej platformie QSUB (znanej z modeli QSUB15 i QSUB18, które nie są już produkowane). Wykorzystuje innowacyjne wewnętrzne usztywnienia wraz z zaawansowanymi materiałami tłumiącymi. Gruba, aluminiowa, odpowiednio uszczelniona obudowa została starannie zaprojektowana i sprawdzona zarówno w symulacjach, jak i testach fizycznych, aby sprostać wymaganiom stawianym przez Magico w zakresie sztywności, stabilności i minimalnego wkładu akustycznego.

subwoofer Magico Titan 15

W procesie projektowania subwoofera Titan 15 wykorzystano analizę metodą elementów skończonych (FEA), aby zoptymalizować elementy konstrukcyjne i spełnić wszystkie standardy akustyczne zdefiniowane przez inżynierów Magico. Zastosowana w tym modelu konstrukcja z dwoma przeciwstawnie zamocowanymi przetwornikami niskotonowymi znacznie redukuje siłę napędową wewnątrz obudowy.

Potężna moc i funkcjonalność

Model Titan 15 ma wbudowane dwa potężne 3200-watowe wzmacniacze klasy D obsługiwane przez najnowocześniejszą zwrotnicę elektroniczną i układ DSP zaprojektowane przez Magico, co pozwala użytkownikowi na precyzyjną kalibrację i dopasowanie parametrów pracy subwoofera Titan 15 do głównych głośników systemu audio (lewego i prawego frontowego) oraz warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu odsłuchowym. Integracja i obsługa systemu są ułatwione dzięki wielu wejściom, presetom, automatycznemu wykrywaniu sygnału, automatycznemu wyłączaniu, czujnikowi obcinania sygnału (tzw. clippingu) i ochronie termicznej.

Model Titan 15 został zaprojektowany w celu linearyzacji charakterystyki w zakresie niskiego basu wytwarzanego przez system audio, niezależnie od tego, czy będzie to zestaw stereo czy kina domowego. Przy odpowiednim ustawieniu w pomieszczeniu i przeprowadzeniu kalibracji, model Titan 15 dopasuje szybkość i spójność brzmienia głównych głośników i nada odtwarzanym dźwiękom niezwykłej mocy.

subwoofer Magico Titan 15

Subwoofer ma pojawić się w ofercie w pierwszym kwartale 2022 r.

Specyfikacja techniczna modelu Titan 15 firmy Magico:

  • Dwa 15-calowe przetworniki basowe
  • Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 150 Hz
  • Moc wzmacniacza: 4 800 W (120 V) / 6 500 W (230 V)
  • Impedancja wejściowa: 45 kΩ
  • Wymiary (W x S x G): 65 x 65 x 76 cm
  • Masa: 176,9 kg


Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: