Poprzedni
Następny

The Office: 16 rzeczy, których nie wiecie o kultowym serialu

“The Office” to serial pod wieloma względami wyjątkowy – jako pierwszy spopularyzował komediowe paradokumenty, a jego amerykański remake stał się jednym z najbardziej popularnych seriali komediowych na świecie. Mimo że został zdjęty z anteny prawie 8 lat temu, po dziś dzień cieszy się popularnością i kolejne pokolenia śmiało wrzucają go na swoje kino domowe. Zobaczcie kilka ciekawostek o amerykańskiej wersji tego świetnego serialu, których być może jeszcze nie znacie.

1. John Krasinski i B.J. Novak chodzili razem do liceum Newton South High School w Newton (Massachusetts) i obaj ukończyli szkołę w 1997 roku. Byli nawet w tej samej drużynie baseballowej małej ligi.

2. Kiedy John Krasinski (Jim Halpert) dostał rolę Jima, pierwszą rzeczą, o którą zapytał dyrektora castingu, było "czy Jenna Fischer (Pam) dostała tę rolę?". Podobnie, kiedy Jenna dostała angaż, pierwszą rzeczą, o którą zapytała, było to, czy John dostał tę rolę.

3. W 2007 roku na jakiś czas przerwano zdjęcia do serialu, a powodem był strajk scenarzystów. Steve Carell, który był również współproducentem “The Office”, przyłączył się do protestu i odmówił wykonywania swoich obowiązków. Posunął się nawet do tego, że pierwszego dnia strajku zadzwonił na plan i powiedział, że bierze urlop zdrowotny z powodu “powiększonych jaj”.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


4. Komputery w biurze firmy Dunder Mifflin były cały czas podłączone do internetu, a członkowie obsady przyznali, że kiedy odgrywali rolę żywego tła, często sprawdzali swoje maile i surfowali po sieci.

5. Rainn Wilson był początkowo brany pod uwagę do roli Michaela Scotta, ale ludzie od castingu uznali, że jednak lepiej pasuje do postaci Dwighta Schrute’a.

6. Steve Carell obejrzał tylko kilka minut brytyjskiej wersji, ponieważ nie chciał podświadomie kopiować występu Ricky'ego Gervaisa w roli kierownika biura. Z kolei John Krasinski był zapalonym widzem oryginału.

7. Jeden z internautów oszacował kiedyś, że Jim wydałby na psikusy, które robił Dwightowi od 7000 do 10000 dolarów.

8. W rolę Carol wcieliła się prawdziwa żona Steve'a Carella, Nancy.

9.Kiedy John Krasinski po raz pierwszy pojawił się na castingu, zaproponowano mu rolę Dwighta, a gdy powiedział producentom, że wolałby zagrać Jima, nie zgodzili się na to. Dopiero gdy trafili na idealnego Dwighta, Krasińskiemu przypadła rola Jima.

10. W 2019 roku Jenna Fischer i Angela Kingsey rozpoczęły nadawanie podcastu "The Office Ladies", w którym co tydzień omawiają jeden odcinek, zdradzając zakulisowe informacje i ciekawostki oraz odpowiadając na pytania fanów. Co jakiś czas zapraszają też gości z planu serialu.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


11. Wszystkie główne postacie ujawniły swoje pełne imiona w całym serialu – Michael Gary Scott,  Dwight Kurt Schrute III, James "Jim" Duncan Halpert, Pamela "Pam" Morgan Beesly, Ryan Bailey Howard, Andrew "Andy" Baines Bernard, Kelly Erin Hannon, Angela Noelle Martin i Kelly Rajaniganda Kapoor.

12. Jeden z psów, który Andy (Ed Helms) adoptuje w czasie swojego załamania psychicznego, to trójnożny pitbull znany również z serialu “Parks & Recreation”. 

13. Według wspomnień współpracowników Steve Carell ma nadaktywne gruczoły potowe, co stanowiła kilka interesujących wyzwań produkcyjnych. Ekipa musiała kombinować jak ubierać aktora, by plamy potu nie były widoczne podczas kręcenia ujęć, nieustannie szukano również optymalnej temperatury pomieszczeń, by Steve niezbyt się spocił, a ekipa nie zamarzła.

14. Carell powiedział, że "potrzeba było 10 lat, aby ludzie w pełni przyswoili to widowisko", które w czasie nadawania w telewizji nigdy nie znalazło się wyżej niż na 41. miejscu rankingu. "Serio, to nikogo nie obchodziło, kiedy było na antenie" – powiedział aktor – "Oglądało to może kilkaset osób". Taka jest prawda – prawdziwa popularność serialu zaczęła się dopiero po tym, jak zdjęto go z anteny.

15. Po zakończeniu zdjęć do ostatniego sezonu “The Office” Jenna Fischer zatrzymała pierścionek zaręczynowy Pam.

16. W czasie wszystkich sezonów serialu kultowe powiedzonko "That's what she said" zostało wypowiedziane 49 razy, w tym 34 razy padło z ust Michaela.

Jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: