Poprzedni
Następny

Test wolnostojących kolumn głośnikowych Indiana Line Diva 650

„Wszystko jest tutaj dopasowane, schludne, harmonijne” – tak o podłogowych kolumnach głośnikowych Indiana Line Diva 650 napisali specjaliści z magazynu „Audio” w niedawno przeprowadzonym teście.

Indiana Line Diva

Indiana Line Diva 650 to wolnostojące kolumny głośnikowe, które pozwolą dostarczyć przestrzenny dźwięk z mocnym basem, detaliczną średnicą i czystymi wysokimi tonami. Wewnątrz tej odpornej na wibracje konstrukcji znajdują się cztery przetworniki: kopułka wysokotonowa (26 mm), przetwornik średniotonowy (140 mm) oraz dwa głośniki niskotonowe (2 x 140 mm) wspomagane przez system bass-reflex.

Zastosowane rozwiązania sprawiły, że całość jest precyzyjnie dostrojona, co przekłada się na wspaniały dźwięk. Jak możemy przeczytać w magazynie „Audio”, „Diva 650 okazała się czymś więcej niż tylko poprawnie, grzecznie grającym głośnikiem. Jej dźwięk (…) jest wręcz piękny, tak jak do tego zobowiązuje nazwa”:

„Podejrzewam zarówno dobrze wyrównaną charakterystykę częstotliwościową, jak i niski poziom innego rodzaju zniekształceń – dźwięk jest czysty, gładki, satynowy, żywy, bez śladu nerwowości. Odtworzenie wokali – najlepsze w tym teście. Nie przydudniają ani nie syczą sybilatnami, nie są też ‘przydeptane’, lecz soczyste i płynne, zawsze prawdziwe na tyle, na ile pozwala samo nagranie.

Przy takich manierach i dobrej, ale niewybujałej dynamice, Diva 650 nie wprowadzają wyraźnych podbarwień wynikających z typowych dla kolumn nierównomierności charakterystyki. Na żadnym oczywistym błędzie czy niedociągnięciu nie można ich złapać, mogą być wzorem porządku i ogólnie rozumianego zrównoważenia dla wielu znacznie droższych konstrukcji. Słychać rzetelność, staranność, ale i dawkę ‘artyzmu’” – tłumaczy autor, dodając, że Diva 650 sprawdzi się do „normalnego” słuchania w średniej wielkości pomieszczeniu, tym bardziej że jej brzmienie też jest „normalne” i przy okazji „bardzo ładne”.

Wolnostojące kolumny Indiana Line Diva 650 są do nabycia stacjonarnie w salonach Top Hi-Fi & Video Design oraz online na stronie tophifi.pl, natomiast z pełnym testem można zapoznać się tutaj.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: