Poprzedni
Następny

5 najlepszych streamów muzycznych na żywo i wirtualnych koncertów do obejrzenia w izolacji

Wiadomo, że podczas deszczu dzieci się nudzą, ale takiej ulewy zakazów i nakazów nie spodziewał się nikt, cierpią zatem i zamknięci w domach dorośli. Cóż, musimy to jakoś przetrwać – najlepiej korzystając z aktualnie dostępnych rozrywek. Co robić w domu, by było nam przyjemniej podczas pracy lub wieczorem? Oto kilka naszych propozycji.

Nie poddawajmy naszego sprzętu kwarantannie – gdy trzeba uważać na zdrowie bliskich i swoje, ważne jest, by zapewnić sobie czas na relaks i przyjemności. Rozumieją to, na szczęście, zarówno artyści jak i instytucje kulturalne, które w czasie pandemii pospieszyły z pomocą.

Neil Young zaprasza do domu

Neil Young wystartował właśnie ze swoją nową serią live streamingową, zatytułowaną „Fireside Sessions”. Artysta nadaje ze swojego domu w Kolorado, a filmowany jest przez żonę – reżyserkę i aktorkę Daryl Hannah. Podczas każdej sesji artysta zagra kilka piosenek ze swojego bogatego repertuaru i „pogada” ze swoimi widzami.

Pierwsza sesja zaczęła się w romantycznym plenerze, a piosenkarz zagrał m.in. „Sugar Mountain”. Young wyraził nadzieje, że jego widzowie czują się dobrze i spędzają wartościowy czas z najbliższymi. Następnie artysta zaprosił kamerę do wnętrza swojego domu, gdzie wykonał z sercem takie utwory, jak „On The Beach”, „Vampire Blues”, „Homegrown”, „Love/Art Blues” oraz uwielbiane „Tell Me Why” i „Razor Love”, po czym usiadł przy fortepianie, by zakończyć sesję rewelacyjnym „Hawkes & Doves”. Całą sesję można obejrzeć na stronie internetowej artysty – tam też znajduje się program kolejnych spotkań na żywo.

Rozgrzej uszy

Zamknięte lokale i odwołane koncerty są nie tylko uciążliwością dla fanów muzyki undergroundowej, ale przyprawiają o poważny smutek. Pomoże tu znakomicie nowiutka seria Boiler Room – Streaming From Isolation, która utrzyma przy życiu muzycznego ducha. Dodajmy – w w wyjątkowo ciekawej oprawie. Najlepsi DJe, porno i wypchane zwierzęta? To musi się udać. Co więcej, nowe sety muzyczne będą pojawiać się na kanale Boiler Room w serwisie YouTube codziennie, a na żywo obejrzycie kilka sesji również bezpośrednio na stronie . Wskazane słuchawki bezprzewodowe (mamy jeszcze na stanie!).

Etniczna apokalipsa

Erykah Badu dołączyła do grona artystów, którzy zamierzają łączyć się z publicznością z własnych domów i umilać im pobyt na kanapie. Artystka zamierza kilka razy w tygodniu nadawać na żywo – można też zdecydować, jakie utwory ma wykonywać. Jeśli jeszcze nie macie konta w serwisie Instagram, być może warto się nim teraz zainteresować – cała impreza będzie miała miejsce właśnie tam. Wszystkie najświeższe informacje można znaleźć na profilu artystki.

Irlandzkie harce z Bostonu

Jeśli musieliście przegapić lub ominąć Dzień Świętego Patryka, możecie urządzić go sobie w dowolnym momencie i najlepszym towarzystwie. Zespół Dropkick Murphys zmuszony był odwołać swoje występy – zwyczajowo harcują w marcu – ale nie przeszkodziło im to zagrać fantastycznego „Patrykowego” koncertu, którego zapis dostępny jest w serwisie YouTube. Jeżeli przymusowe siedzenie w domu sprawia, że nieco was nosi – wydatek energii zapewniony, bo nie da się w takich okolicznościach usiedzieć w fotelu. Przeproście sąsiadów.

Impreza w stylu retro

Jednoosobowe imprezy to żadna przyjemność? Zależy, kto na nich gra. Polecamy zatem wspaniały koncert The B52’s nagrany w 1980 roku. Niezależnie od tego, czy posłuchamy na kanapie, czy radośnie poruszymy bioderkami – muzyczna uczta jest zapewniona. Całe nagranie to niewiele ponad godzina, można zatem cofnąć się w czasie nawet w porze lunchu.

Najlepsza klasyka z fotela

Dzięki dobrodziejstwu nowoczesnej technologii, możemy dziś obejrzeć najlepsze spektakle operowe i baletowe, bez konieczności ruszania się z domu – ale na żywo!

Londyńska Royal Opera ruszyła ratować odizolowanych wielbicieli klasyki i zamierza transmitować nie tylko spektakle, ale tez sporo zakulisowych smaczków – miedzy innymi pokazy online i relacje z kursów mistrzowskich. Wirtualne spektakle, transmitowane na żywo za pośrednictwem Facebooka i YouTube, będą zawierały występy najbardziej utalentowanych tancerzy baletowych i śpiewaków operowych – i wszystkie są całkowicie darmowe!

Już wkrótce kolejna porcja propozycji na czas epidemii. Oczekujcie na nią spokojnie w domu – naprawdę, jest co robić. Słuchajcie bezpiecznie!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: