Poprzedni
Następny

Test Peachtree Audio nova500 – imponująca moc w kompaktowej obudowie

Urządzenia Peachtree Audio wyróżniają się niekonwencjonalnymi kształtami, szeroką wszechstronnością i łamaniem przyjętych schematów. Nie inaczej jest z modelem nova500, o czym można przekonać się w teście przeprowadzonym przez redakcję magazynu „Audio”.

Peachtree Audio nova500 – imponująca moc w kompaktowej obudowie

Peachtree Audio nova500 w jednej konstrukcji łączy aż pięć produktów. Są to funkcje przetwornika cyfrowo-analogowego, przedwzmacniacza, wzmacniacza mocy, przedwzmacniacza gramofonowego (MM) i wzmacniacza mocy. Wszystko to zostało zintegrowane w jednej, pięknej aluminiowej i drewnianej obudowie, będącej znakiem rozpoznawczym amerykańskiej marki.

Projektanci opracowali nova500 z myślą o dostarczeniu muzyki zgodnie z zamierzeniami jej twórców – z łatwością, zdecydowaniem, muzykalnością i emocjonalnym wpływem najlepszych nagrań na świecie. Jak można przeczytać na łamach magazynu „Audio”, w przypadku modelu nova500 „imponująca i jednocześnie komfortowa jest zdolność tworzenia dźwięku dużego i grania głośnego – bez zadyszki, spłaszczania czy nadpobudliwości”.

Sekcja cyfrowa

Na szczególną uwagę zasługuje sekcja cyfrowa nova500, w której znajduje się „fantastyczny, jeden z najnowocześniejszych konwerterów ESS Technology z linii Sabre Pro – ES9028 PRO”:

Tak jak wiele innych przetworników tej marki, jest to układ ośmiokanałowy, który można skonfigurować do pracy w trybie dwukanałowym i monofonicznym (w tym ostatnim osiąga dynamikę 135 dB!). Poradzi sobie dosłownie ze wszystkimi typami sygnałów, w ramach PCM rozdzielczość może sięgnąć 32 bit, a częstotliwość próbkowania 768 kHz; granica dla DSD to DSD1024”.

W efekcie kompetencje sekcji cyfrowej novy500 są „bardzo wysokiej, dźwięk tej sekcji jest w pełni satysfakcjonujący, komponuje się z charakterem właściwego wzmacniacza, łącząc w przekaz energetyczny i klarowny. Już nie tylko bas, ale i średnica staje się bardziej konturowa i wyrazista. Tą drogą nova500 brzmi nawet bardziej dobitniej, dokładniej i detaliczniej niż z wejść analogowych”.

Imponująca moc

Warto też wspomnieć o imponującej mocy, jaką oferuje nova500.

Obietnice producenta dotyczące kolosalnej mocy są fascynujące w kontekście kompaktowych rozmiarów urządzenia, nawet dla znających technikę i możliwości klasy D. Wyniki uzyskane w naszym Laboratorium w pełni je potwierdzają. Przy 8 Ω i jednym wysterowanym kanale NOVA500 ma aż 516 W, a przy 2 Ω – 2 x 497 W. Przy 4 Ω moc jeszcze wzrasta, co prawda nie dwukrotnie, ale do 2 x 701 W (i 775 W przy wysterowaniu jednego kanału)”.

Peachtree Audio nova500 – imponująca moc w kompaktowej obudowie

Jak zauważa recenzent, „taka relacja mocy do wielkości, jaką reprezentuje nova500, jest chyba rekordowa”.

Zapraszamy do salonów

Aby osobiście przekonać się o możliwościach modelu nova500, zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową. Dzięki temu w komfortowych warunkach możesz sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym. Dokonaj rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę, kontaktując się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełniając formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Natomiast z pełnym testem można zapoznać się TUTAJ.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: