Marka: Peachtree Audio

nova500

Special Price 10 999 zł Regular Price 14 999 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 14999 zł
 • Moc wyjściowa: 2 x 500 W (8 Ω); 2x 700 W (4 Ω)
 • Impedancja głośników (min): 2,5
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz <+/- 0,4 dB
 • Stosunek sygnał/szum: 106 dB

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

 

Peachtree Audio nova500

Najmocniejszy wzmacniacz w historii Peachtree

Nova500 to pięć audiofilskich produktów w jednym: przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), przedwzmacniacz, wzmacniacz mocy, przedwzmacniacz gramofonowy (MM) i wzmacniacz słuchawkowy zintegrowane w jednej, pięknej aluminiowej i drewnianej obudowie, która jest znakiem rozpoznawczym Peachtree Audio.

Peachtree Audio nova500

Nova500 została zaprojektowana w celu zapewnienia najlepszego połączenia między wszystkimi urządzeniami źródłowymi a głośnikami za pomocą najmocniejszej i „najczystszej” sekcji wzmacniacza, jaką kiedykolwiek producent zaoferował. Nova500 nie jest jednak przeznaczona po prostu do głośnego odtwarzania muzyki. Ma na celu dostarczanie muzyki zgodnie z zamierzeniami twórców; z łatwością, zdecydowaniem, muzykalnością i emocjonalnym wpływem najlepszych nagrań na świecie.

Najważniejsze cechy

• Wbudowany, najnowocześniejszy wzmacniacz mocy o zdumiewającej mocy 500 watów na kanał
• Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9028 PRO Sabre DAC z rozdzielczością do 32-bit / 384 kHz PCM i rozdzielczością DSD 5,6 MHz
• Całkowicie zbalansowany obwód audio od wejść cyfrowych do wyjścia
• Dedykowane wejście DyNEC iOS do strumieniowego przesyłania dźwięku z urządzeń Apple Lightning
• Asynchroniczne wejścia USB, (1) koncentryczne i (2) optyczne wejścia cyfrowe do podłączenia do praktycznie dowolnego urządzenia źródłowego
• Wejście Phono (MM) do bezpośredniego podłączenia gramofonu (może również służyć jako standardowe wejście liniowe)
• Obejście kina domowego dla łatwej integracji z systemem wielokanałowym (podwaja się również jako standardowe wejście liniowe) napędzając przednie głośniki do słuchania muzyki stereo
• Funkcja obejścia regulacji głośności do użytku z urządzeniami o zmiennym źródle wyjściowym
• Funkcja przełączanej pętli do dołączania zewnętrznego korektora dźwięku lub innego procesora dźwięku w ścieżce sygnału
• Dyskretny, wysokowydajny, specjalnie zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy
• Rozbudowane wewnętrzne uziemienie
• Opcjonalny bezprzewodowy moduł przesyłania strumieniowego wejściowego
• Dostępny w kolorze fortepianowej czerni i błyszczącej hebanowej mokki
• Skonstruowany w Matthews, NC, USA

DAC

Sekcja przetworników cyfrowo-analogowych w urządzeniu nova500 zawiera niesamowity nowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9000 Series PRO Sabre DAC i wykorzystuje cztery przetworniki cyfrowo-analogowe na kanał stereo. Innymi słowy, w sumie osiem przetworników cyfrowo-analogowych w celu zapewnienia oszałamiającego zakresu dynamicznego z dowolnego źródła przy minimalnym szumie tła. Wszystkie specyfikacje przetwornika DAC przekraczają 120dB, co jest powszechnie uważane za maksymalny zakres dynamiki ludzkiego słuchu! Co najważniejsze, ten przetwornik cyfrowo-analogowy zapewnia poziom wyrafinowania i muzykalności, który spełnia najwyższe wymagania. Peachtree była pierwszą firmą audiofilską, która zaoferowała przetworniki cyfrowo-analogowe ESS wbudowane w swoje produkty. W konsekwencji najnowszy i największy wzmacniacz zintegrowany zawiera najnowszy i największy przetwornik ESS!

Przedwzmacniacz

Sekcja przedwzmacniacza w nova500 została zaprojektowana od podstaw przez inżynierów z Peachtree Audio specjalnie dla tego urządzenia. Jego architektura oparta jest na sekcji przedwzmacniacza z modeli nova300 i nova150, ale idzie o krok dalej, wdrażając w pełni różnicowe ścieżki obwodów od wejścia do wyjścia. Zapewnia to, że ultra-niskoszumowy sygnał muzyczny dostarczany przez przetwornik cyfrowo-analogowy jest w całości utrzymywany przez przedwzmacniacz, a wszelkie zewnętrzne szumy lub interferencje, które docierają do płytki drukowanej, są eliminowane, więc nie wpływa to negatywnie na jakość dźwięku! Zapewnia, że sekcja wzmacniacza mocy nova500 jest napędzana przez możliwie najczystszy możliwy sygnał z przedwzmacniacza.

Peachtree Audio nova500

Wzmacniacz

Sekcja wzmacniacza w nova500 zawiera oszałamiający nowy 1200AS2 ICEPower. Jest to, najprościej mówiąc, najlepiej brzmiąca, najmocniejsza sekcja wzmacniacza, jaką kiedykolwiek firma Peachtree Audio oferowała w jakimkolwiek produkcie. Nova500 jest w stanie napędzić praktycznie każdy głośnik z najwyższą łatwością i pewnością. Możliwe, że nigdy nie słyszałeś, jak dobrze mogą brzmieć twoje głośniki, dopóki nie usłyszysz ich napędzanych przez nova500. Zdolność nova500 do odtwarzania skomplikowanych fragmentów muzycznych na dowolnym poziomie głośności jest po prostu zdumiewająca, nawet jeśli słucha się tylko skromnej pary głośników 2-drożnych. Ale aby naprawdę docenić sekcję wzmacniacza w nova500, podłącz ją do pary wysokiej klasy kolumn podłogowych i przygotuj się na całkowity odlot! Moc i finezja sekcji wzmacniacza w modelu nova500 wprowadza nas w nową epokę.

Wzmacniacz słuchawkowy

Sekcja wzmacniacza słuchawkowego w modelu nova500 jest specjalnie zaprojektowanym wzmacniaczem mocy w celu uzyskania najlepszej jakości dźwięku i możliwości wyjściowych z dowolnych słuchawek, w tym słuchawek trudnych do napędzenia, o wysokiej impedancji i wysokiej wydajności. Wzmacniacz słuchawkowy jest w pełni dyskretną konstrukcją liniową, która NIE wykorzystuje wzmacniacza chipowego. Jest to wzmacniacz o pełnej mocy, dostosowany do specyficznych potrzeb odsłuchu w słuchawkach, i może z łatwością napędzić wszystko, od energochłonnych 600-omowych przetworników dynamicznych do łatwych do napędzania przetworników planarnych i wszystkiego pomiędzy. Wzmacniacz słuchawkowy w modelu nova500 sprawia, że dyskretne odsłuchy słuchawkowe staną się prawdziwą przyjemnością!

Przedwzmacniacz gramofonowy

Sekcja gramofonowa w modelu nova500 umożliwia bezpośrednie połączenie z gramofonem wyposażonym we wkładkę z ruchomym magnesem lub z ruchomą cewką. Jest zaprojektowana specjalnie, aby umożliwić reprodukcję dźwięku najlepszej jakości z twojej kolekcji płyt winylowych i eliminuje potrzebę dodawania zewnętrznego wzmacniacza gramofonowego. A jeśli nie używasz gramofonu, za prostym naciśnięciem i przytrzymaniem przycisku INPUT, wejście to podwaja się jako standardowe analogowe wejście liniowe!

WYGODA I ELASTYCZNOŚĆ

Wejścia optyczne, koncentryczne i USB

Wejścia cyfrowe nova500 umożliwiają podłączenie do praktycznie dowolnego źródła: jedno asynchroniczne USB, jedno koncentryczne, dwa optyczne.

Pętla

Nova500 wyposażona jest w niezwykle przydatną funkcję LOOP (wyjście / wejście), która pozwala na dodanie korektora lub innego procesora do ścieżki sygnału według potrzeb. Przycisk LOOP na pilocie włącza i wyłącza pętlę ścieżki audio za pomocą przekaźników o wysokiej wydajności. Chcesz poeksperymentować z korektą pomieszczenia? Nic prostszego. Podłącz swój korektor do nova500 i użyj przycisku LOOP na pilocie, aby przeprowadzić test A-B pomiędzy wejściem / wyjściem z korekcją.

Peachtree Audio nova500

Obejście kina domowego HTB

Ta klasyczna funkcja Peachtree, w którą wyposażony jest model nova500 pozwala na łatwą integrację z wielokanałowym przedwzmacniaczem / procesorem lub odbiornikiem audio / wideo (AVR), dzięki czemu wzmacniacz mocy w nova500 zawsze napędza główne głośniki (przedni lewy i prawy). Podczas słuchania muzyki dwukanałowej nova500 staje się również Twoim centrum sterowania, zapewniając pełną obsługę referencyjnego przetwornika cyfrowo-analogowego i wyjątkowo cichych obwodów. Jeśli wejście HTB nie jest potrzebne, można je skonfigurować jako standardowe analogowe wejście liniowe.

Wejście iOS - DyNEC (Dynamic Noise Elimination Circuit) dla urządzeń iPhone / iPad

Nova500 zawiera dedykowane asynchroniczne połączenie USB na tylnym panelu, które zapewnia bezpośrednie cyfrowe przewodowe połączenie dla urządzeń wyposażonych w Apple Lightning. Po prostu użyj kabla dostarczonego z iPhonem lub iPadem i poczuj jakość swojej muzyki przekształconej przez przetwornik cyfrowo-analogowy nova500 i całkowicie różnicowy przedwzmacniacz - niezależnie od tego, czy słuchasz przez słuchawki, czy przez główny zestaw głośników.

Peachtree Audio nova500

Dzięki DyNEC i asynchronicznemu połączeniu dedykowane wejście iOS pozwala usłyszeć twoją muzykę z całą klarownością, dynamiką i emocjami, które chciał przekazać artysta!

I . . . metalowy pilot Peachtree steruje podstawowymi funkcjami odtwarzania, takimi jak FF / RR i pauza, dzięki czemu możesz po prostu usiąść i czerpać przyjemność.

Peachtree Audio nova500

Obejście regulacji głośności

Nova500 zapewnia funkcję obejścia regulacji głośności na swoich wejściach cyfrowych, która wprowadza urządzemnie w tryb „wzmacniacza mocy”. Jest to przydatne, jeśli masz podłączone źródło z własną regulacją głośności. Jeśli masz ulubione urządzenie lub aplikację z regulacją głośności wbudowaną w interfejs wystarczy ominąć regulator głośności nova500 i zamiast tego użyć aplikacji. To BARDZO wygodne!

Łatwe podłączanie subwoofera

Gniazda Pre Out nova500 umożliwiają łatwe podłączenie subwoofera. Sygnał z wyjść jest identyczny z sygnałem głównym i jest kontrolowany przez regulator głośności nova500.

"Niesamowita moc wyjściowa (2 x 497 W/8 Ω, 2 x 701 W/4 Ω), niski odstęp od szumu (70 dB), niskie zniekształcenia. Wysoki współczynniki tłumienia" - magazyn "Audio", kwiecień 2021. 

Specyfikacja techniczna:

 

WYJŚCIE GŁOŚNIKOWE

Zalecane  głośniki 2,5-16 Ω

Moc wyjściowa (WPC, 8Ω | 4Ω, <1% THD + N, AES17) 500 | 700

Zakres dynamiczny (A-ważony) 106dB

Współczynnik tłumienia (1 kHz, 8 Ω)> 650

Pasmo przenoszenia (20-20 kHz) <+/- 0,4 dB

Zniekształcenia między modulacjami> 80dB poniżej podstawowych

Całkowite zniekształcenie harmoniczne (AES17, 1 kHz, 4 Ω) 0,003%

Separacja kanałów (1 kHz, 8 Ω)> 90 dB

PRZEDWZMACNIACZ

Napięcie wyjściowe (rms) 3,8 V.

Impedancja wyjściowa 100 Ω

Stosunek sygnału do szumu (źródło analogowe | cyfrowe, nieważone) 106dB | 106dB

Separacja kanałów (1 kHz)> 115dB

Pasmo przenoszenia (źródło analogowe | cyfrowe, 8 Hz-20 kHz) <0,1 dB | <0,5dB

Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0,001% (2 V rms, 1 kHz, nieważone)

WYJŚCIE SŁUCHAWKOWE

Moc wyjściowa (32 Ω, rms | peak) 1200 mW | 2770mW

Moc wyjściowa (300 Ω, wartość skuteczna | szczyt) 330 mW | 700mW

Moc wyjściowa (600 Ω, wartość skuteczna | szczyt) 170 mW | 350mW

Impedancja wyjściowa 1 Ω

Stosunek sygnału do szumu (źródło analogowe | cyfrowe, nieważone) 107dB | 106dB

Zakres dynamiczny (źródło analogowe | cyfrowe, nieważone) 107dB | 100dB

Separacja kanałów (1 kHz)> 100 dB przy 1 kHz

Pasmo przenoszenia (źródło cyfrowe, 8 Hz-20 kHz) <0,5 dB

Pasmo przenoszenia (źródło analogowe, 8 Hz-100 kHz) <0,1 dB

Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0,003% (2 V rms, 1 kHz, nieważone)

Wejście USB-B

Formaty PCM i DSD

Częstotliwość próbkowania PCM i częstotliwość DSD 16-32 bity, 44,1-384 kHz PCM

2,8224–5,6448 MHz DSD

Wejścia COAX i OPT

Formaty 16–24 bitowe, 44,1–192 kHz PCM

Wejścia AUX

Maksymalne napięcie (wartość skuteczna | międzyszczytowa) 3,5 V. | 10 V.

Impedancja 100 kΩ

Wejście PHONO

Maksymalne napięcie wejściowe (rms) 120 mV

Impedancja 47 kΩ

RIAA EQ Nie zastosowano filtra wibracji

Wyjście i wejście LOOP

Maksymalne napięcie (wartość skuteczna | międzyszczytowa) 3,5 V. | 10 V.

Impedancja (wejście | wyjście) 100 kΩ | 100Ω

Zasilanie AC

Wejście AC 100-240 V AC, 50/60 Hz

Maksymalne zużycie energii 1500 W.

Zużycie energii w trybie włączenia (bezczynności) 41 W.

Pobór mocy w trybie gotowości <0,5 W.

Bezpiecznik 100-120 V AC: 10 A / 250 V Średniego działania

220–240 V AC: średnie działanie 6,3 A / 250 V.

Fizyczny

Wysokość (w tym stopy) 4,37 cala | 111 mm

Szerokość 14,02 cala | 356 mm

Głębokość (w tym pokrętło głośności i zaciski głośnikowe) 14,25 cala | 361,95 mm

Waga (netto / brutto)  8,6 kg / 10,5 kg

 

Specyfikacja Peachtree Audio nova500

Moc wyjściowa2 x 500 W (8 Ω); 2x 700 W (4 Ω)
Impedancja głośników (min)2,5
Pasmo przenoszenia20 Hz - 20 kHz <+/- 0,4 dB
Stosunek sygnał/szum106 dB
Zniekształcenia THD0,003 % (AES17, 1 kHz, 4 Ω)
Wyjście słuchawkoweTak
PilotTak
Pobór mocy (max)1500 W
Pobór mocy (standby)<0,5 W
Wymiary (S x W x G) mm356 x 111 x 362
Waga kg8.6

Opinie o Peachtree Audio nova500

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Hubert

  Ocena:
  Ocena: 5
  Miałem okazję chwilę posłuchać tego pieca z B&W 704 s3 i Rose Audio RS-250A. Genialnie dobrane komponenty. Dosłownie wyrwało mnie z butów naturalnością przekazu. Było naturalnie ale wcale nie natarczywie, żeby mówić o ostrości. Idealnie wyważona barwa przekazu.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: