Poprzedni
Następny

Test gramofonu Thorens TD 201

Thorens TD 201

Specjaliści z magazynu „Audio” w najnowszym numerze pod lupę wzięli gramofon Thorens TD 201. Przyjrzyjmy się zatem, jakie wrażenie pozostawiła po sobie ta konstrukcja.

Thorens TD 201 to prosty w obsłudze gramofon typu plug-and-play wyposażony w nowo opracowane ramię Thorens TP 71 z odłączaną główką, do której fabrycznie mocowana jest wkładka AT 3600. Jak możemy przeczytać w przeprowadzonym teście, urządzenie „prezentuje się nowocześnie”, a „swój udział ma w tym również lekko przydymiona górna pokrywa”.

„Cechą charakterystyczną konstrukcji Thorensa są przełączniki. Spotykamy je i tutaj – to małe elementy (włącznik zasilania i przełącznik prędkości obrotowej), wydawałoby się, że estetycznie nieważne drobiazgi, a pięknie się komponują, nadając gramofonowi unikalny styl”.

Na uwagę zasługuje również brzmienie TD 201, które „jest skupione na średnicy, a jednocześnie jego słychać w całym pasmie, a więc i na skrajach. Średnie tony są jednoznacznie ciepłe, gęste, esencjonalne i gładkie, na swój sposób też swobodne i ‘wyluzowane’, nie ma w nich najmniejszej nerwowości i napastliwości, świetnie sprawdzą się w romantycznych wokalach (…). Fortepian był miękki i ‘plumkający’, smyczki płynne i słodkie, odsunięto wszystkie twardości, szorstkości i suchości”.

Z kolei bas „jest mocny, zaokrąglony, lecz uważny. Mocny plan centralny pasuje do gęstości i soczystości, a może z niego wynika. Dźwięk jest spójny, konsekwentny, wszystko w nim do siebie pasuje, natychmiast i na długo”.

Do osobistego przetestowania gramofonu Thorens TD 201 zapraszamy do salonów Top Hi-Fi & Video Design, natomiast tych, którzy chcą zapoznać się z pełną recenzją odsyłamy tutaj.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: