Poprzedni
Następny

Test gramofonu TEAC TN-3B

Średnia ocen: 1
(1 ocena) 1 komentarz

TEAC TN-3B

W ostatnim numerze magazynu „Audio” możemy zapoznać się z recenzją najświeższego gramofonu japońskiej marki TEAC. Jak poradził sobie model TN-3B? Sprawdźmy.

TEAC TN-3B to elegancki gramofon z napędem paskowym, wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MM i wyjście USB, dzięki któremu pojawia się możliwość zgrywania płyt winylowych na komputery PC/ Mac. Projektanci sięgnęli po nowe, statycznie zbalansowane ramię, o kształcie litery „S”, z precyzyjnymi łożyskami – komponent, który został opracowany wspólnie z producentem ramion klasy high-end SAEC.

Zastosowane rozwiązania sprawiły, że konstrukcja zapewnia wysokiej jakości dźwięk, zarazem „sprawnie przekazując informacje, jak i emocje”, a „muzyka płynie z TN-3B jeszcze lżej, szybciej, zwinniej, bas jest bardziej konturowy, zwarty, rytmiczny”. Zaletą jest także „spójna” i przede wszystkim nie tak często spotykana „energiczna” gra: „’Spójnie’ można napisać o każdym gramofonie, ale energicznie – na pewno tylko o niektórych. Na szczęście, nie tylko tych najdroższych, jak widać zdarza się to również w tym zakresie cenowym”.

TEAC TN-3B

Ponadto model ten „nie zamęczy nas skomplikowanym montażem towarzyszącym pierwszemu uruchomieniu”, jako że „nie trzeba walczyć z przekładaniem paska w wąskim wycięciu talerza”. Jak zaznacza specjalista z magazynu „Audio” TN-3B „prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jest elegancki, a jednocześnie nowoczesny. Nie pierwszy raz Teac serwuje nam takie poczucie luksusu, a konkurencyjne gramofony nie budzą aż takich emocji. Sam kształt jest typowy, z prostokątną plintą, znakomite wrażenie zapewnia sposób wykończenia”.

Aby osobiście przekonać się o atutach gramofonu TEAC TN-3B zachęcamy do wizyty w jednym z naszych salonów, natomiast do pełnych testów odsyłamy tutaj. Gramofon jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, wiśniowej oraz białej.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
1
Ocena:
Średnia ocen: 1

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: