Poprzedni
Następny

TEAC poszerzył swoją gamę produktową o nowy przedwzmacniacz gramofonowy – model PE-505

TEAC przedstawił nowy przedwzmacniacz gramofonowy, model PE-505. Ta nowość japońskiego producenta wyróżnia się konstrukcją dual-mono, w pełni zbalansowanym obwodem wejście/wyjście i już w październiku będzie dostępna w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

W trakcie opracowywania przedwzmacniacza gramofonowego PE-505 inżynierowie czerpali z bogatego doświadczenia firmy TEAC w dziedzinie technologii audio, chcąc jak najdokładniej odwzorować oryginalne zamierzenia producentów nagrań. Najnowszy model wzmacnia sygnały audio, w tym te bardzo słabe, odczytane przez wkładkę i przetwarza je bez podkolorowań, następnie dostarczając je w wierny sposób – wszystko po to, aby maksymalnie przybliżyć słuchacza do oryginalnego nagrania, które miało miejsce jeszcze przed wygrawerowaniem na płycie master.

Przedwzmacniacz gramofonowy wspiera wysoko precyzyjną korekcję RIAA, jak również krzywe DECCA i COLUMBIA. Dodatkowo projektanci zadbali o to, by użytkownik mógł zoptymalizować ustawienia dla typu używanej wkładki i stanu płyty, bowiem PE-505 umożliwia wybór rezystancji obciążenia dla wkładek MC i pojemności obciążenia dla wkładek MM.

W pełni zbalansowany układ

PE-505 w każdym stopniu amplifikacji wykorzystuje w pełni zbalansowany układ – od wzmacniacza czołowego, przez sekcje wzmacniacza korekcyjnego, aż do sekcji wzmacniacz buforowego w końcowym stopniu wyjściowym. Oznacza to, że także te najsłabsze sygnały audio odbierane przez wkładkę są wzmacniane i wyrównywane, a ich czystość jest zachowywana. Do trybu przetwarzania różnicowego zaraz za złączami wejściowymi konwertowany jest nawet niezbalansowany sygnał z konwencjonalnego wejścia RCA.

Świetna jakość dźwięku

Doskonale dopracowany, a zarazem stworzony od podstaw, wzmacniacz korekcyjny typu NF pomaga w uzyskaniu wspaniałej jakości dźwięku. Dzięki temu komponentowi TEAC PE-505 jest w stanie osiągnąć odchyłkę RIAA poniżej +/-0,05 dB. Co więcej, urządzenie może poszczycić się stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 106 dB dla wejścia RCA i 86 dB dla wejścia XLR. Z kolei zakłócenia spowodowane napięciem szczątkowym sięgają 10 µV dla MM i 85 µV dla MC (wejście XLR), co jest niesamowitym wynikiem.

Uniwersalne ustawienia

Najnowszy przedwzmacniacz gramofonowy umożliwia zmianę pojemności obciążenia w przypadku wkładek MM oraz rezystancji obciążenia dla wkładek MC. Dzięki funkcji pomiaru rezystancji obciążenia użytkownik może określić odpowiednią rezystancję obciążenia poprzez naciśnięcie przycisku „Measure” na przednim panelu. Pozwala to wyświetlić całkowitą wartość rezystancji obciążenia, w tym rezystancji kabla na przekroju. Funkcja Subsonic przedstawia sygnały subsoniczne niższe niż 6 Hz na przekroju, natomiast filtr subsoniczny (17 Hz, -24 dB/oktawę) odpowiada za odcinanie niepotrzebnych niskich częstotliwości spoza słyszalnego zakresu.

Funkcja DEMAG

Funkcja szybkiego rozmagnesowania sprawia, że namagnesowane żelazne rdzenie wkładek MC, jak i transformator podwyższający rozmagnesowywane są poprzez odtwarzanie płyty winylowej przez zaledwie 30 sekund z włączoną pozycją DEMAG.  

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: