Poprzedni
Następny

TEAC HA-P5 –przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem C/A USB i obsługą DSD

TEAC prezentuje najnowszy, zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy/przetwornik C/A USB. Model HA-P5 wyróżnia się poręczną i bardzo lekką konstrukcją, ułatwiającą przenoszenie urządzenia, oraz obsługą plików DSD i PCM. Dzięki tym zaletom wzmacniacz idealnie wpisuje się w potrzeby często podróżujących audiofili, którzy nawet poza domem chcą cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem.

Kompaktowa i lekka konstrukcja oraz komfortowe dopasowanie obudowy do ludzkich dłoni są kluczowymi zaletami modelu HA-P5. Dzięki wadze wynoszącej zaledwie 182 g urządzenie jest najlżejszym spośród wszystkich przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych TEAC-a. Tak niewielką wagę udało się uzyskać dzięki zastosowaniu w pełni aluminiowej obudowy.

Podstawowy układ obwodu elektronicznego urządzenia oparty jest na niezwykle cenionej serii TEAC Reference 501 – przetworniku C/A USB UD-501 i wzmacniaczu słuchawkowym HA-501. Zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy PCM1795 firmy Burr-Brown pozwala wydobyć na światło dzienne pełen potencjał cyfrowych plików hi-res, a dyskretna konstrukcja obwodu push-pull zapewnia wysoką jakość dźwięku.

Kluczową rolę w cyfrowej obróbce sygnału audio pełnią dwa niezwykle precyzyjne zegary taktujące (44,1 kHz i 48 kHz), których zadaniem jest całkowita synchronizacja z częstotliwością próbkowania docierającego cyfrowego sygnału audio. Urządzenie obsługuje także tryb asynchroniczny, który wykorzystywany jest podczas odtwarzania dźwięku z komputera lub smartfonu i który ogranicza ryzyko wystąpienie jitteru. Dalsze udoskonalenie jakości brzmienia to zasługa odseparowania sekcji cyfrowej i analogowej. Rozwiązanie to eliminuje zniekształcenia, które powstają w wyniku szumu interferencyjnego.

TEAC HA-P5

TEAC HA-P5 wyposażony jest w porty wejściowe USB typ A i micro B. Zapewniają one możliwość bezpośredniego połączenia z urządzeniami iOS, bez potrzeby stosowania dodatkowych kabli, np. Apple Lightning-Camera Adapter, i przesyłania plików audio DSD 5,6 MHz oraz PCM 192 kHz/24 bity. Wejście USB micro B wykorzystywane jest do łączenia wzmacniacza z urządzeniami Android oraz komputerami PC/Mac. Aby wykorzystać pełnię możliwości swoich źródeł dźwięku, użytkownicy HA-P5 mogą pobrać zaawansowaną, bezpłatną aplikację/oprogramowanie TEAC’a.

Potwierdzeniem wysokiej klasy tego wzmacniacza słuchawkowego Class A/B jest dyskretna konstrukcja z obwodem push-pull i wzmacniaczami operacyjnymi hi-fi. Rozwiązanie to wywodzi się z referencyjnego modelu HA-501 i zapewnia niewiarygodne parametry – pasmo przenoszenia sięgające od 10 Hz do 100 kHz oraz stosunek sygnału do szumu wynoszący 110 dB. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się detalicznością brzmienia taką jak przy studyjnej jakości. Funkcjonalność wzmacniacza zwiększa wysoka, nieosiągalna w tej klasie urządzeń moc wyjściowa 160 mW x 2 (przy 32 Ω).

Wszechstronność modelu to także zasługa licznych złączy. Oprócz portu USB, HA-P5 wyposażony jest w koncentryczne i optyczne wejścia cyfrowe oraz konwencjonalne analogowe wejście liniowe audio. Złącza koncentryczne i optyczne obsługują sygnał w rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów, dzięki czemu umożliwiają podłączenie odtwarzaczy hi-res audio. Kolejną przewagą modelu TEAC-a jest analogowe wyjście audio, niezależne od sekcji wzmacniacza słuchawkowego. Pozwala to podłączyć wzmacniacz do domowego systemu hi-fi, w którym będzie pełnił rolę wysokiej klasy przetwornika C/A i zamienienie całego zestawu w system hi-fi obsługujący pliki hi-res.

Obsługę urządzenia ułatwiają diody LED. Informują one użytkownika o częstotliwości próbkowania odtwarzanego sygnału audio, a także wskazują poziom dostępnej energii we wbudowanym akumulatorze litowo-jonowym. Po pełnym naładowaniu bateria umożliwia pięć godzin pracy. Potwierdzeniem najwyższej dbałości o szczegóły jest pokrętło regulacji głośności. Zostało ono umieszczone w specjalnym wyprofilowaniu obudowy, co chroni przed przypadkową zmianą poziomu głośności, gdy urządzenie znajduje się kieszeni lub w torbie.

 

Najważniejsze funkcje:

• Ergonomiczna i przyjazna dla użytkownika konstrukcja
• Lekka i kompaktowa obudowa – idealna do mobilnego wykorzystania
• Przetwornik C/A USB obsługujący pliki DSD 5,6 MHz i PCM 192 kHz/24 bity
• Moc wyjściowa 160 mW x 2 (przy obciążeniu 32 Ω)
• Wyjście słuchawkowe z separowanymi obwodami masowymi dla kanału lewego i prawego
• Bezpośrednie połączenie z urządzeniami iOS do odtwarzania dźwięku hi-res (nie wymagany adapter Lightning-Camera)
• Diody LED wskazujące aktualnie odtwarzany format cyfrowego dźwięku\
• Uniwersalne wejścia cyfrowe i analogowe (USB, koncentryczne, optyczne, analogowe liniowe)
• Bezpłatne oprogramowanie/aplikacje do odtwarzania dźwięku hi-res dostarczane przez TEAC-a

TEAC HA-P5

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: