Poprzedni
Następny

Yamaha RX-V81 – nowe amplitunery AV z obsługą systemu MusicCast i formatów Dolby Atmos oraz DTS:X

Yamaha prezentuje amplitunery AV z najnowszej serii RX-V81. Dzięki nim użytkownicy mogą odtwarzać płyty Blu-ray z fantastycznym dźwiękiem Dolby Atmos i DTS:X, przesyłać dźwięk w całym domu za pomocą systemu MusicCast, a także korzystać z materiałów multimedialnych zgromadzonych w komputerze, smartfonie lub tablecie. Wszechstronność urządzeń zwiększa łączność bezprzewodowa

Yamaha Musiccast

Najnowsze amplitunery AV Yamahy z serii RX-V81 to prawdziwe multimedialne centra, które już w standardzie oferują wszystko to, co potrzebne jest do zbudowania funkcjonalnego systemu rozrywkowego. Podstawą wysokiej jakości dźwięku są mocne wzmacniacze, które gwarantuję prawdziwie kinowe emocje w domowym salonie, oraz autorskie rozwiązania Yamahy: układy DSP i Compressed Music Enhancer. Funkcjonalność urządzeń zwiększa możliwość korzystania z materiałów multimedialnych zgromadzonych w domowej sieci, a także dostęp do tysięcy stacji radiowych. Łączność bezprzewodowa Bluetooth pozwala przesyłać nagrania ze smartfonu lub tabletu, a liczne złącza, w tym HDMI z 3D, 4K/60p i HDCP2.2, umożliwiają podłączenie wszystkich popularnych źródeł audio-wideo. 

Elementem wyróżniającym najnowsze produkty Yamahy jest kompatybilność z systemem multi-room MusicCast. Dzięki temu najnowsze amplitunery AV można natychmiast podłączyć do domowej sieci MusicCast, a tym samym ułatwić wszystkim domownikom dostęp do licznych źródeł dźwięku. Wszystkie domowe urządzenia obsługujące ten system mogą przesyłać pomiędzy sobą sygnały audio, co zapewnia swobodę w nagłaśnianiu dowolnych pomieszczeń. Od twojej własnej biblioteki muzycznej, poprzez serwisy internetowe, takie jak Spotify, do dźwięku z telewizora i gramofonu - z MusicCast domowa rozrywka będzie bardziej zróżnicowana i wciągająca niż dotychczas. Bogactwo funkcji idzie w parze z łatwością obsługi. Bezpłatna aplikacja Yamaha MusicCast dla smartfonów i tabletów z iOS lub Androidem pozwala sterować całym systemem oraz poszczególnymi jego elementami.

Yamaha Musiccast

Idealnym wstępem do świata amplitunerów AV jest RX-V381. Model ten otwiera serię RX-V81 i łączy atrakcyjną cenę z mnogością funkcji. Dyskretny wzmacniacz z obróbką sygnału 192 kHz/24 bity gwarantuje wysoką jakość dźwięku, a cztery wejścia i jedno wyjście HDMI (3D, 4K/60p, HDCP2.2) umożliwiają podłączenie praktycznie wszystkich obecnie wykorzystywanych źródeł AV. Użytkowników smartfonów i tabletów ucieszy obecność łączności Bluetooth, która pozwala przesyłać muzykę z urządzenia przenośnego wprost do amplitunera. Wszechstronność modelu zwiększają analogowe i cyfrowe wejścia oraz port USB przeznaczony do podłączania pamięci USB oraz przewodowego podpięcia smartfonu lub tabletu. Istotnym udogodnieniem jest także układ YPAO, który w zaledwie kilka minut automatycznie konfiguruje układ nagłośnieniowy, aby zapewnić najlepszy dźwięk w pomieszczeniu odsłuchowym.

Dla ambitnych melomanów i fanów kina domowego Yamaha przygotowała modele RX-V481 i RX-V581. O ich funkcjonalności decyduje m.in. kompleksowa obsługa bezprzewodowych technologii – oprócz Bluetooth także Wi-Fi i AirPlay. Dzięki temu amplitunery te ułatwiają bezpośrednie przesyłanie dźwięku z praktycznie dowolnego smartfonu lub tabletu, a także umożliwiają połączenie z domową siecią Wi-Fi. Wykorzystując obsługę MusicCast modele RX-V481 i RX-V581 stają się częścią najwszechstronniejszego systemu multi-room umożliwiającego przesyłanie dźwięku pomiędzy dowolnymi pomieszczeniami i praktycznie wszystkimi nowymi produktami AV Yamahy. Melomanów i fanów spektakularnych efektów dźwiękowych ucieszy obsługa formatów dźwięku wysokiej rozdzielczości, w tym DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless, a także układ Cinema DSP, który gwarantuje niezwykłe emocje muzyce, filmom i grom. W porównaniu z RX-V481 model RX-V581 jest bogatszy o obsługę formatów audio 3D, Dolby Atmos i DTS:X, a dodatkowo wykorzystuje siedem zamiast pięciu końcówek mocy, dzięki czemu umożliwia zbudowanie 7.1-kanałowego systemu kina domowego. Ponadto Yamaha przygotowała wersję RX-V481 z wbudowanym tunerem DAB+, amplituner AV RX-V481D. Model ten zapewnia dostęp do cyfrowego radia, gwarantującego najwyższą czystość sygnału audio.

Yamaha Musiccast

RX-V681 i RX-V781 to prawdziwie high-endowe konstrukcje z nowej serii RX-V81, które zapewniają fantastyczne efekty przestrzenne i niezrównaną muzykalność zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania nagrań stereo. Najwyższej klasy wyselekcjonowane komponenty zapewniają imponującą jakość dźwięku, a obsługa formatów Dolby Atmos i DTS:X gwarantuje jeszcze naturalniejsze wrażenia kinowe. Potężna moc, 150 W na kanał w RX-V681 i 160 W na kanał w RX-V781, umożliwia nagłośnienie nawet największych pomieszczeń, przy zachowaniu wysokiego poziomu głośności. Doskonałe kinowe emocje to także zasługa zastosowanych technologii. Dialogue Lift sprawia, że głosy ludzi docierają ze środka ekranu, a Dialogue Level Adjustment gwarantuje czystość odtwarzanych wokali. Virtual Presence Speaker, Virtual Surround Back Speaker i Virtual Cinema Front pozwalają uzyskać optymalne brzmienie przestrzenne, nawet jeżeli w pomieszczeniu odsłuchowym nie można stworzyć poprawnej konfiguracji głośników. Extra Bass dostarcza mocne niskie tony także z niewielkich kolumn głośnikowych, a wyjścia przedwzmacniacza Strefa 2 z regulacją poziomu głośności mogą być wykorzystane do dostarczania dźwięku do drugiego pomieszczenia. Dodatkowe wyjście HDMI zapewnia modelowi RX-V781 jeszcze większą elastyczność podczas podłączania sprzętu.

Wspólną cechą najnowszych amplitunerów AV, mimo bogactwa funkcji, jest łatwość obsługi. Modelami kompatybilnymi z MusicCast można sterować za pomocą aplikacji Yamaha MusicCast na smartfony i tablety z iOS lub Androidem. Do obsługi wszystkich amplitunerów można również wykorzystać aplikację Yamaha AV Controller, która natychmiast zamienia urządzenia w kompletne centrum rozrywki.  Dużym udogodnieniem dla użytkowników są także przyciski Scene, które ułatwiają i przyspieszają dostęp do często wykorzystywanych funkcji. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby uruchomić całą sekwencję działań, np. włączyć telewizor i odtwarzacz Blu-ray, wybrać odpowiednie wejście w amplitunerze i rozpocząć odtwarzanie filmu. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: