Poprzedni
Następny

TD 102 A – nowość Thorensa dla początkujących fanów winyli

Thorens zaprezentował swój najnowszy gramofon – w pełni automatyczny model TD 102 A. Konstrukcja ta otwiera całkowicie nowy rozdział w klasie w pełni automatycznych gramofonów firmy Thorens, a w salonach Top Hi-Fi & Video Design można spodziewać się jej już w 1. kwartale 2021 r. 

TD 102 A to w pełni automatyczny gramofon, który dzięki nowo opracowanemu mechanizmowi zapewnia najniższy możliwy opór tarcia wszystkich mechanicznych komponentów. Projektanci wyposażyli model ten w elektronicznie kontrolowany silnik prądu stałego, który za pomocą wewnętrznego paska napędza aluminiowy talerz (0,7 kg).

Urządzenie może pracować z dwoma prędkościami obrotowymi, 33 1/3 i 45 obr./min, wybieranymi poprzez układ elektroniczny. Za dostarczanie energii do urządzenia odpowiada zewnętrzny zasilacz.

Gramofon TD 102 A może pochwalić się również nowo opracowanym karbonowym ramieniem TP 72, do którego standardowo mocowana jest wkłada Audio-Technica AT-VM95E – dobrze znany i lubiany przez miłośników winyli następca modelu AT95E. Ponadto przełączany zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że gramofon można podłączyć do wszystkich nowoczesnych systemów audio.

Użytkownik ma do wyboru dwie wersje wykończenia TD 102 A: czarną na wysoki połysk i orzech na wysoki połysk. Całości dopełnia wysoka jakość dźwięku, długa żywotność i staranny projekt całej konstrukcji, który podkreśla charakterystyczne dla Thorensa wzornictwo.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: