Poprzedni
Następny

Styczniowe koncerty symfoniczne. Karnawał pamięta również o muzyce klasycznej.

Styczeń to miesiąc karnawałowy, a karnawał jednoznacznie kojarzy nam się z muzyką. Druga część miesiąca będzie pełna wydarzeń muzycznych związanych z muzyką klasyczną, a pierwsze zaplanowane jest już na sobotę 16 stycznia. Cytując słowa ze strony internetowej katowickiej Filharmonii Śląskiej „Nie chcemy ograniczać możliwości odbioru kultury, muzyki i wspólnych emocji, przeżywanych podczas koncertów…”. My nie dość, że również nie chcemy ograniczać tej możliwości, to dodatkowo chcemy wspierać te wydarzenia, by informacja o nich docierała do jak największej rzeszy słuchaczy i widzów.

Na poniżej liście znajdą państwo koncerty, które w najbliższych dniach będzie można obejrzeć w każdym zakątku kraju za pośrednictwem transmisji „on-line”:

  • 16 stycznia o 18:55 – Koncert Symfoniczny w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

W programie koncertu znajdują się dzieła Johanna Sebastiana Bacha, w tym słynne Koncerty Brandenburskie oraz I Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej wystąpi pod batutą dyrygenta Pawła Przytockiego.
Transmisję z koncertu można obejrzeć na profilu instytucji na YouTube.

  • 22 stycznia o 19:00 – Koncert w Filharmonii Śląskiej im. H.M.Góreckiego - Kaczmarek-Bialic | Tomasiewicz | Wolanin | Śląska Orkiestra Kameralna | Chór Filharmonii Śląskiej

Usłyszymy na nim muzykę inspirowaną dziełami dawnymi, tradycyjnymi, a także kompozycje z czasów najnowszych. Będą to dzieła Benjamina Brittena, Roberto Di Marino, Ottorina Respighi, Johna Ruttera oraz Siergieja Prokofiewa. Wykonawcami tego wielowymiarowego koncertu będą harfistka Agnieszka Kaczmarek-Bialic, dyrygenci Maciej Tomasiewicz oraz Jarosław Wolanin, Śląska Orkiestra Kameralna i Chór Filharmonii Śląskiej.
Link do transmisji pojawi się 24 godziny przed rozpoczęciem emisji w tym miejscu.

  • 24 stycznia o 18:55 – Koncert Karnawałowy w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

Koncert karnawałowy musi nieść za sobą emocje związane ze świętowaniem nowo rozpoczętego roku. W programie znajdziemy zatem dzieła pełne pozytywnej noworocznej energii. Będą to:
- „Blah, blah, blah”, „By Strauss”, „The Man I love”, „Embraceable You”, „Somebody loves me” G. Gershwina / R. Kłoczki
- G. Gershwin - „Catfish Row”: Suita symfoniczna na motywach z opery „Porgy and Bess”
- G. Gershwin - Uwertura do musicalu „Girl Crazy”
Szczegóły koncertu wraz z linkiem do bezpośredniej transmisji znajdą Państwo w tym miejscu.  

Każde z tych wydarzeń jest bezpłatne, to jednak zachęcamy do wsparcia obu tych instytucji przy pomocy „cegiełek”, które można wykupić we wskazanym przez organizatorów miejscu.

Wsparcie dla Filharmonii Łódzkiej – link

Wsparcie dla Filharmonii Śląskiej w Katowicach – link (dokładny link zostanie udostępniony od 18 stycznia)


Jeżeli muzyka jest dla Państwa ważna i poszukują Państwo sprzętu audio do domu - prosimy o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Państwa oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: