Poprzedni
Następny

„Spełnia kaprysy nie tylko audiofilów” – test Sonoro Platinum w „Audio”

Firma Sonoro znana jest przede wszystkim z produkcji radioodbiorników i funkcjonalnych urządzeń typu all-in-one. Prawdziwym „rodzynkiem” w ofercie tego producenta jest gramofon z napędem paskowym. Mowa tutaj o modelu Platinum, którego możliwości sprawdziła redakcja miesięcznika „Audio”.

Gramofon Sonoro Platinum

Zdaniem testujących model Platinum, pierwszy i jedyny gramofon w aktualnej ofercie Sonoro, doskonale komponuje się z innymi urządzeniami tego producenta. Na uwagę zasługuje nie tylko design, ale także jakość wykonania gramofonu i zastosowane w nim rozwiązania:

Przygotowano tutaj też coś wyjątkowego: system czujników optycznych, które wraz towarzyszącą im elektroniką kontrolują i korygują parametry pracy silnika. Chodzi oczywiście o uzyskanie jak najlepszej dokładności i stabilności obrotów.

Gramofon Sonoro Platinum

Gramofon firmy Sonoro łączy klasyczne analogowe rozwiązania z tymi nowoczesnymi, cyfrowymi. Oprócz złącza USB, które możemy wykorzystać, aby zgrać zawartość odtwarzanego winyla do plików cyfrowych, mamy także wbudowany moduł bezprzewodowy:

Sygnał z wbudowanego przedwzmacniacza trafia do modułu Bluetooth. Przygotowano go całkiem starannie, bo z uwzględnieniem kodowania aptX (oraz oczywiście SBC).

Redaktor magazynu „Audio” zwrócił również uwagę na zastosowaną w modelu Platinum wkładkę:

…to sprawdzona wkładka Ortofon 2M Red, optymalna względem możliwości gramofonów w tej klasie cenowej, doskonale współgra z większością nowoczesnych i niedrogich (a więc lekkich) ramion z eliptycznym szlifem i wysokim napięciem wyjściowym – 5,5 mV.

Gramofon Sonoro Platinum

Wykorzystywane rozwiązania i podzespoły to jedno, a jak gramofon firmy Sonoro wypadł podczas redakcyjnych testów odsłuchowych?

…ciepła średnica jest ważna i przyjemna, ale nie jest jedyną atrakcją, dla której trzeba by się wyrzec wszystkich walorów dobrego brzmienia.

Bas nie jest huraganowy, lecz dopełniający, wkomponowany, lekko zaokrąglony, a góra gładka i delikatna.

Gramofon Sonoro Platinum

Pełny tekst recenzji znajdziesz w listopadowym wydaniu magazynu „Audio”.

Możliwości modelu Platinum możesz sprawdzić w praktyce odwiedzając jeden z salonów Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu specjaliści pomogą w zestawieniu odpowiedniego systemu audio, który będzie dopasowany do gramofonu i Twoich preferencji.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: