Poprzedni
Następny

Nagroda magazynu „Stereophile” dla kondycjonera Niagara 3000 firmy AudioQuest

Grudniowe wydanie magazynu „Stereophile” już tradycyjnie zawiera zestawienie „Produkty Roku”. Kondycjoner sieciowy Niagara 3000 firmy AudioQuest został w nim uznany za „akcesorium roku”. Jest to jeden z kilku modeli wchodzących w skład innowacyjnej serii Niagara tego producenta. Urządzenie wykorzystuje m.in. opatentowany system eliminacji szumów oraz korekcję gwałtownych skoków w poborze mocy i szerokopasmowe filtry liniowe.

kondycjoner sieciowy AudioQuest Niagara 3000

Produkty, które znalazły się w dorocznym zestawieniu przeszły wieloetapowy proces głosowania. Aby jednak mogły w ogóle zostać w nim uwzględnione, musiały zostać zrecenzowane przez co najmniej jednego z redaktorów magazynu „Stereophile” w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Niagara 3000 recenzowana była dwukrotnie – najpierw przez Toma Gibbsa, a następnie przez Freda Kaplana.

Jak podkreśla redakcja magazynu „Stereophile”, zaprojektowany przez Gartha Powella, kondycjoner sieciowy Audioquest Niagara 3000 łączy w sobie kilka rozwiązań technicznych w jednym „pudełku”, oferowanym za bardzo uczciwą cenę.

kondycjoner sieciowy AudioQuest Niagara 3000

W swojej recenzji, Tom Gibbs stwierdził, że kondycjoner Niagara 3000 pozwolił jego systemowi „wydobyć niespotykany wcześniej poziom namacalności ze strumieniowanego nagrania”. W utworze „Don’t Let It Bring You Down” z płyty Neila Younga pt. „Live at Massey Hall”, Gibbs „był wprost zaskoczony żywiołowością artysty występującego sam na sam ze swoją gitarą. Prawdziwym puntem zwrotnym był jednak moment, w którym muzyka ucichła: „absolutna cisza w moim pokoju była wręcz upiorna w porównaniu ze stanem, do którego byłem przyzwyczajony” – pisze w swojej recenzji Tom Gibbs.

Z kolei w sierpniowym wydaniu magazynu „Stereophile”, Fred Kaplan zwrócił uwagę, że „szum tła, który usuwa Niagara, to coś, co zauważasz dopiero, gdy zniknie. A kiedy już go nie ma słyszysz – w każdym razie ja słyszałem – więcej detali, więcej rytmicznego drive’u, więcej namacalnych obrazów (w głosach i instrumentach), więcej powietrza (jeśli zostało ono uchwycone w nagraniu), bardziej melodyjny bas i bardziej rozciągnięte wysokie tony. Wiele z tego jest produktem ubocznym cichszego – zabójczo cichego – tła dla wszystkiego, co Twoje stereo próbuje wydobyć z rowków wirujących płyt winylowych lub płyt CD” – napisał Fred Kaplan.

kondycjoner sieciowy AudioQuest Niagara 3000

Kondycjonery sieciowe firmy AudioQuest z serii Niagara dostępne są w ofercie salonów Top Hi-Fi & Video Design. Więcej informacji o modelu Niagara 3000 można znaleźć m.in. na stronie producenta.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: